Geef je voetbalmening en win 2 tickets voor Oranje! Een 10 voor Keurslager Gillissen Walcheren sport WOENSDAG 4 SEPTEMBER 2019 VOETBALRAPPORT S.V. Walcheren op VoetbalTV Voetballen met een regenboog DIOS en Thrnschool Reünie Tae-Kwondo ONDERNEMERSNIEUWS De Faam WALCHEREN SPORT NATIONALE v.l.n.r. BjörnDennis GillissenIngrid uit Keurslagerij Gillissen:Altijd is alles vers en ambachtelijk gemaakt. Onze klanten komen voor kwaliteit." FOTO: LEON JANSSENS. VLISSINGEN - Keurslager Dennis Gillissen is er trots op want het is een bekroning van zijn ambachtelijk vak werk, de oorkonde met daar op een 10 voor rundergehakt. "Onze normale kwaliteit is topkwaliteit. Wij hebben een onaangekondigde test gehad van ons rundergehakt", zegt Dennis Gillissen, "Er wordt gecontroleerd op versheid, kwaliteit, hygiëne en samen stelling. Je weet nooit wan neer ze komen. Als ze in de winkel staan wijzen ze aan welk product ze willen en maken zich daarna bekend. Dan weetje toch datje in de molen zit. Na een aantal we ken krijg je uitslag en daar ben je wél benieuwd naar. Je maakt je post open en dan zie je dat je een 10 gescoord hebt. Het is een beloning, een erkenning voor watje doet." De slagerij van Dennis Gillis sen dateert uit 1845 en Den- nis is de achtste generatie. "Rundergehakt wordt hier 100% ambachtelijk gemaakt. Met een goede inkoop kies je zelf je vlees en verwerkt dat kersvers tot het eindproduct. Rundergehakt doet het erg goed, het is hier nog steeds traditioneel woensdag-ge haktdag. Klanten komen van heel Walcheren om ons run dergehakt. Onze passie voor het slagersvak proef je dan ook zeker terug in al onze producten." Tot en met 21 september is er een speciale actie: bekroond rundergehakt plus 4 biefbur- gers XL a 12,90. Keurslager Dennis Gillissen, Walstraat 100, Vlissingen, 0118-412141, www.gillissen. keurslager.nl Nederland heeft een unieke en rijke amateurvoetbal cultuur. Nergens ter wereld vind je zoveel verschillende clubs, ama teurcomplexen en teams. Om dit te vieren, houdt deze krant in september 'de Week van het Amateurvoetbal'. De week is een ode aan al het moois van het amateurvoetbal: van de wedstrijden, scheids rechters en kantinejuffrouwen tot aan de levenslange vriend schappen die er ontstaan en de vastgeroeste supporters die zelfs met de guurste kou aan de zijlijn staan. Met het oog op dit speciale project zijn wij op zoek naar jouw mening. Ga naar pzc.nl/voetbalrapport en vul de enquête in over het Ne derlandse amateurvoetbal in het algemeen en jouw club in het bijzonder. Wat vind je van spelen op kunstgras? Hoe be oordeel je de arbitrage tijdens jouw wedstrijden? Welk cijfer geef je jouw eigen club? Maar ook: welke kantinesnack laat jij nooit liggen? Wij maken de resultaten van de enquête tij dens de 'Week van het Ama- teurvoetbal'(l6-22 september) bekend. Laat je stem dus tel len en maak tegelijkertijd kans op 2 kaarten voor de EK-kwa- lificatie wedstrijd van Oranje - Noord-lerland op donder dag 10 oktober in De Kuip, Rotterdam! Ga naar pzc.nl/voetbalrap- port en doe mee! Zaterdag 12 oktober wordt er voor de tweede keer op de Zeeuwse voetbalvelden een regenboogactie gehouden. WALCHEREN - Je favoriete amateurclub speelt dé wed strijd van het seizoen, maar door omstandigheden kun je de wedstrijd niet 'live' be kijken. Dankzij VoetbalTV krijg je de mogelijkheid om voet bal momenten terug te kijken, vast te leggen en te analyseren vanaf de derde Divisie en lagere klassen bij de senioren. Maar ook alle jeugdteams vanaf dertien jaar. S.V. Walcheren uit Vlis singen is een van de eerste Zeeuwse amateurclubs die dit seizoen aan de slag gaat met VoetbalTV. Door middel van slimme camera's wor den de wedstrijden op het hoofdveld gefilmd. Voorzit ter Raymond Winterswijk: "Bij S.V. Walcheren vinden we betrokkenheid bij de club belangrijk. Op deze manier mis je nooit meer een be langrijke wedstrijd." De app van VoetbalTV is te down loaden in de appstores van Android en iOS. Om toegang te krijgen tot wedstrijden in de app kun je inloggen met je Voetbal.nl account. Ook als supporter is het uiteraard mogelijk om een Voetbal.nl account aan te maken. Ook voor trainers, coaches en an dere oefenmeesters is Voet balTV een goede manier om wedstrijden te analyseren en mooie momenten te bespre ken met spelers. Dit kan zo wel tijdens als na afloop van de wedstrijden. Zie voor meer informatie de website https://www. voetbaltv.nl/ ZEELAND - Zaterdag 12 okto- ber wordt er voor de tweede keer op de Zeeuwse voetbal velden een regenboogactie gehouden. Dit keer worden regenboogveters en een re- genboogvlag ingezet om aandacht te vragen voor di versiteit binnen de sport. Op deze manier laten clubs zien dat iedereen zichzelf moet (kunnen) zijn op het sport veld. Afkomst, religie én sek suele voorkeur mogen niet uitmaken in de omgang met elkaar. Onder andere VV Zee- la ndia, SV Jong Ambon, SV Walcheren, SJO Lewedorpse Boys, SV Nieuwdorp, VV Borssele, W Terneuzen, VV Serooskerke en W RCS doen al mee. Voetbalverenigingen die mee willen doen, kunnen zich aanmelden bij Anti Dis criminatie Bureau Zeeland via Carla of Annique, c.heijstek@ adbzeeland.nl of a.elen- baas@czwbureau.nl. Voet balverenigingen kunnen zich nog steeds aanmelden om mee te doen. Deelnemende voetbalverenigingen ontvan gen gratis regenboogveters voor twee teams, een regen- boogvlag en posters en flyers om aandacht te geven aan de actie. Deze actie wordt gehouden in het kader van Internatio nale Coming Out dag, die elk jaar op 11 oktober plaatsvindt. Op veel plaatsen wordt er dan de regenboogvlag gehe sen. Regenboogkleuren staan symbool voor de acceptatie van seksuele- en genderdi- versiteit. Door gebruik te ma ken van de regenboogkleuren laten ook voetbalclubs zien dat iedereen zichzelf moet (kunnen) zijn op het sport veld. Het initiatief voor de 'voetballen met regenboog veters' dag komt voort uit een samenwerking tussen de ge meenten Goes, Middelburg, Anti Discriminatie Bureau Zeeland, LHBT Netwerk Zee land en COC Zeeland. VLISSINGEN - Er is in Vlissin- gen een nieuwe voorberei dingsgroep turnen gestart. De voorbereidingsgroep is het eerste gezamenlijke initiatief van DIOS en Turnschool Zee land. De doelstelling is hier duidelijk; jonge meisjes ma ken kennis met de turnsport en kunnen ervaren hoe leuk en spannend turnen is. In deze opleidingsgroep wordt de basis gelegd voor het late re turnen, onafhankelijk van het niveau. De instroomleef- tijd is tussen de 6 en 8 jaar, op de leeftijd van 8 jaar wordt een keuze gemaakt voor het niveau. De meisjes gaan dan naast de voorbereidingsgroep lx per week meetrainen in de wedstrijdgroep van DIOS of TSZ. De lestijden zijn donder dag van 16.30-18.30 uur. Voor meer Informatie of een gratis pro eft raining: bel of app: 0646281860 of 0621566911. MIDDELBURG - Taekwon- dodub Middelburg bestaat 35 jaar en houdt daarom een reünie. Alle huidige leden, oud-leden en voormalige vrijwilligers zijn welkom om op zaterdag 28 september het 35 jarige jubileum mee te vieren. Tijdens die bijeen komst is er voor iedereen wat te doen. We gaan wat actiefs doen, gezellig bij kletsen en gezamenlijk wat drinken en eten. We willen de sporters aanmoedigen om hun 'oude' taekwondopak uit de kast te halen en mee te doen. Na tuurlijk zijn ook familieleden en vrienden welkom. In 1984 is Taekwondo Middelburg opgericht door Gert Boonstra. Alle trainingen werden toen gegeven door de charismati sche trainer Otty Henriquez. Onder zijn bezielende leiding groeide de 'vriendenclub' uit tot een echte Taekwon do school met veel recrea tieve en later ook wedstrijd georiënteerde sporters. Na ongeveer 15 jaar verhuisde Otty terug naar zijn geliefde vaderland Curasao en vanaf die tijd nam zijn pupil Nanne Boonstra de trainingen over. Ondanks dat de club door de jaren heen groeide van enkele tientallen naar ruim 100 leden, is de Taekwondo Middelburg altijd een echte familievereniging gebleven. Gezelligheid en sportiviteit stonden altijd garant voor veel sportplezier. Met trots kijken we terug op 35 jaar geschiedenis. Door de jaren heen hebben tal van clubac tiviteiten georganiseerd, 17X organiseerde we de Open Zeeuwse Kampioenschap pen en 4 keer het Nederlands Kampioenschap. Ook hebben we meerdere internationale toppers opgeleid, Europees en Wereldkampioenen, en behaalde meer dan 50 leden hun zwarte band. Het pro gramma biedt van 15.00 tot 15.30 uur een welkom: ont moet je oude sportmaten en trainers. Van 15.30 tot 18.30 uur is er een taekwondo trai ning waarbij allerlei onderde len van Taekwondo aan bod. ledereen kan op zijn eigen tempo mee doen. Vanaf 19.00 uur is er het gro te reünie feest: In het Grand Café van de sporthal De Kruitmolen wordt drank ge schonken en eten geserveerd. Kosten bedragen 7,50 euro voor deelnemers tot en met 10 jaar en 12,50 euro voor de ouderen. Laat weten wat jij van het amateurvoetbal vindt en maak kans op twee tickets voor Oranje.

de Faam | 2019 | | pagina 15