04/09/19 Zeeland Nieuwsbrief economie Zilt, zand, wind en water: ontdek de Oosterschelde Zeeuwse Maand van de Verkeersveiligheid gestart GS lopen stage bij landbouwers Buurtbusvereniging Schouwen-Duiveland zoekt vrijwilligers Informatierubriek van de Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad N673 Zanddijk-Molendijk (Yerseke) wordt 60 kilometerzone D ovinciewerk Van 16 tot en met 20 september 2019 werken we aan de N673 (Zanddijk- Molendijk) in Yerseke. Om de verkeersveiligheid te verbeteren wordt de weg ingericht als 60 kilometerzone. Oe weg is tijdens de werkzaamheden (van 19.00 uur tot 6.00 uur) afgesloten. Het verkeer wordt dan omgeleid via de Postweg, de Kanaalweg en de Oude Rijksweg. Overdag is de weg open. Lees meer over de werkzaamheden op www.zeeUnd.nl. Het Rijk, de Provincie en de Zeeuwse gemeen ten hebben geld vrijgemaakt voor projecten en een subsidieregeling met als doel de innovatie en de economie in Zeeland te versterken. Met de nieuwsbrief 'Zeeland in Stroomversnelling' informeren we over de uitvoering van economi sche investeringsprogramma's en de subsidie regeling Zeeland in Stroomversnelling. Subsidie aanvragen Er kan weer subsidie aangevraagd worden voor onderzoeken naar de haalbaarheid van een product of dienst of de ontwikkeling van een innovatief product of dienst. Daarnaast is er een aparte openstelling in het kader van de zogenaamde 'Human Capital Agenda', gericht op het oplossen van de krapte op de arbeids markt. Lees meer op https://voor.zeeland.nl/ structuurversterking. COLOFON Redactie: earn Communicatie P'ovmc* Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: HuiPe't van de Bo$ (Oostcrschclcev.eek;. Mechtatd Jansen (verkccrsveil'gneid). Provincie Zeeland Reageren o© de*e uitgave 99J PrOVi flCie van Provinciewerk' Neem dan contact c» met team Communicatie per tetelccn 0118- 63 10 50 Wilt u meage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mo infocentrum@zeeland.nl o' per telefoon c© 0118- 63 10 11 Of schrijf naar Postbus 6001 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: 'rovmciehuis, Abdij 6.4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewarfcversehijnt *8 september 2019 Heeft u zin om dichtbij huis nog even in de vakantiestemming te blijven? Bezoek dan de Oosterschelde: het grootste Nationaal Park van Nederland. Van 7 tot en met IA september vindt de 11e editie van de Oosterscheldeweek plaats. De gemeente Tholen is gastheer. De Oosterscheldeweek start op zaterdag 7 sep ternber met een vaartocht in de omgeving van de verdronken stad Reimerswaal in de gemeente Tholen. De openingshandeling wordt verricht door birgemeester Van de Velde van Tholen. gedepu teerde Anita Pijpelink en Nationaal Park voorzitter Siebe Kramer. Dit keer in samenwerking met het Geopark: hei verhaal rondom de verdronken stad Reimerswaal en de verdronken dorpen in de Oos terschelde krijgen cxlra aandacht. Snorkelexpeditie en nachtvlinders De hele week bruist het rondom de Oosterschelde. U kunt de wondere onderwaternatuur ontdekken tijdens een snorkelexpeditie of aan boord stappen van een natuurvaartocht. Ook in het donker gaan de belevingsactiviteiten gewoon door. Zo kunt u mee met een expert op zoek naar vleermuizen en nacht vlinders. Nieuwsgierig geworden? Het complete programma vindt u op www.np-oosterschelde.nl en www.ontdekdeoos- tcrschelde.nl Oosterscheldegidsen. ooswachters, duikers, vogelaars en andere experts nemen u graag mee naar unieke plekjes. De Oosterschelde week is mede mogelijk gemaakt met een financiële bijdrage van de Provincie Zeeland. Woont u op Schouwen-Duiveland, rijdt u graag en goed en hebt u tijd? Dan zit buurtbusvereniging Schouwen-Duiveland op u te wachten! Voor de buurtbus van/naar Nieuwerkerk, Dreischor, Zonnemaire. Schuddebeurs, Noordgouwe, Zierikzee en Ouwerkerk (lijnen 591 en 592) zijn namelijk dringend vrijwillige chauffeurs nodig. Een buurtbus is een kleine bus voor maxi maal acht personen, die van maandag tot en met vrijdag door de kleine kernen rijdt. De bus rijdt op deze plekken om dal er. vanwege te weinig passagiers, geen grole bus meer is. Connexxion, de busvervoerder m Zeeland, stelt de buurtbussen beschik baar. Omdat de buurtbussen in een grote behoefte voorzien, krijgen de buurtbus verenigingen voor elk buurtbusproject subsidie van de Provincie Zeeland om te zorgen dat ailes goed wordt geregeld Kenmerkend voor de buurtbus is dat deze wordt gereden door vrijwilligers die lid zijn van een buurtbusvereniging. De vereniging zoekt chauffeurs op Schouwen-Duiveland. maar ook elders in Zeeland is er behoefte aan vrijwilligers voor de buurtbus Vindt u het leuk om één of meer dagdelen per week eigen dorps- en streekgenoten te vervoeren van huis naar een volgend dorp of naar de supermarkt in de buurt? Meldt u dan aan door een e-mail te sturen naar buurtbuszeeland@connexxion.nl met de vermelding van uw naam en telefoon nummer zodat contact met u opgenomen kan worden. Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ), de Provincie en partners van het ROVZ besteden in september extra aandacht aan verkeersveiligheid in Zeeland: 100% verkeersveilig, daar gaan we voor. Overzicht activiteiten Een overzicht van alle activiteiten tijdens de Zeeuwse Maand van de Verkeersveiligheid is te vinden op www.rovz.nl Het ROVZ werkt hiervoor samen met organisaties zoals de Politie. Zeeuwse gemeenten. ANWB, WN en ZLM. Wat gebeurt er zoal tijdens de Zeeuwse maand van de verkeersveiligheid? Er vinden diverse verkeersveiligheidsactiviteiten plaats, zoals de training 'Auto te Water' op 6 september, een remwegdemo op 10 sep tember. de Verkecrsweek vanaf 9 september op het Zwin College, gastlessen verkeerson- veilige gedragingen op 3 en 17 september. Op 19 september vindt het 100% verkeers veilig event plaats voor het basisonderwijs in Kruiningen. In samenwerking met Omroep Zeeland wordt er op de woensoagen van A septem- ber tot en met 2 oktober in vijf afleveringen 'Zeeland 100% Verkeersveilig' vanaf 17.15 uur dieper ingegaan op hel onderwerp verkeersveiligheid. Verder is er online een verkeersveiligheidskennistest le vinden op de website van Omroep Zeeland. Afgelopen maandag ging gedeputeerde Harry van der Maas in de radiorubriek 'De Zeeuwse Kamer' van Omroep Zeeland in gesprek met een ambulancechauffeuse en daarmee vond meteen de start plaats van de Zeeuwse Maand van de Verkeersveiligheid. Diezelfde dag startte ook de MONO campag ne voor het najaar. Hierbij worden meerdere schoten voorzien van een krijtuiting en vraagt het ROVZ aandacht voor rijden zonder afleiding door de smarlphone. Gedeputeerde Harry van dar Maai mal aan buurtbuschauffeur co/vwoioo door Zee la

de Faam | 2019 | | pagina 12