J aft Het woord aan raadslid Bram de Buck Participatietraject ontwikkeling Waterpark Veerse Meer Commissievergaderingen Koffieochtend Sint Laurens Maak kennis met sporten in Middelburg en Vlissingen Wmv- u 2 co u -.2 as vI- t NK Standwerken in de Lange Delft Subsidie voor energiebesparing woningen GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Middelburg bouwt woningen in alle wijken, tot nu toe vooral in het duurdere segment. Niet bereikbaar voor veel woning zoekenden. Er is grote vraag naar betaalbare woningen in verschillen de woonvormen. Starters verkas sen naar elders, en senioren zitten vast. Doorstroming is gewenst op korte termijn. Woongoed kan daarin een rol spelen door meer (soci ale) woningen en appartementen te bouwen. Het is tenslotte een kerntaak. Maak van de Paul Briët woningen in 't Zand een inbreidingslocatie en herbouw deze woningen, met (NOM) nul op de meter. Participatie bij (bouw)plannen verloopt nog niet naar behoren. Betrokken omwonenden worden niet of laat betrokken. Voorbeel den daarvan zijn VeersePoort V. Veerseweg Oost, laten we dat bij Waterpark Veerse Meer beter doen. We hebben in onze gemeente een werkprogramma vastgesteld met daarin opgeno men participatie. Laten we ons daar dan ook aan houden. De Omgevingswet verplicht ons dat als gemeente ook. Laten we op voorhand in die geest werken. Het creëert draagvlak. De LPM ervaart veel klachten ook op dit gebied. We zullen er alles aan doen binnen onze mogelijkhe den, om participatie gemeengoed te maken. Blijf vooral met uw vragen en klachten bij ons langs komen, wij zijn een en al oor, en we helpen u binnen onze mogelijk heden. Volg ons op www.lokale- partijmiddelburg.nl. Bram de Buck Raadslid LPM b.debuck@lokalepartijmiddelburg.nl Op woensdag 28 augustus is er een commissievergadering Maatschappelijke Zaken. Op maandag 2 september vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 3 september. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Dit moet wel 24 uur voor de vergadering bij de commissiegriffiers bekend zijn. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Karin de Reuver, telefoon 67 54 81 De agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www. middelburg.nl. Die informatie is vijf dagen voor de vergadering ook te lezen in de hal van het stadskantoor. Waterpark Veerse Meer is een groot project, met een groot effect op de omgeving. Graag gaat de gemeente samen met omwonenden in gesprek over de verschillende vragen die leven. De inwoners en ondernemers van Arnemuiden, Kleverskerke en Oranjeplaat zijn van harte welkom om mee te denken over oplossingen voor verkeer en landschap. Dit gebeurt in de vorm van een serie dialooggesprekken in kleine groepen. Tijdens een aantal gespreksrondes maken we een inventarisatie van de ideeën. We werken deze uit en onderzoeken hoe kansrijk ze zijn. Vervolgens bespreken wij de resultaten met de groepen. Aanmelden Als u wilt deelnemen vragen wij u uw adresgegevens, en voorkeur voor dagen, vóór 6 september te mailen naar wvm@middelburg.nl. Meer informatie Meer informatie over het Wa terpark Veerse Meer en deze gesprekken leest u op www.mid delburg, nl/wvm. Heeft u geen toe gang tot het internet? Dan kunt u deze informatie opvragen bij Klara Venema op (0118) 67 54 46. Op woensdag 4 september organiseert de dorpsvereniging een koffie ochtend in Sint Laurens. Deze is van 10.00 tot 12.00 uur in Van Citters- hoff. Tijdens de koffieochtend kunnen inwoners vragen stellen aan een medewerker van Welzijn Middelburg, de dorpsagent, de boa handhaving en de dorpsmanager. De gemeenten Vlissingen en Middelburg organiseren samen met een groot aantal lokale sportaanbieders sportken nismakingsactiviteiten voor volwassenen(18+) en senio- ren(55+). In de periode van 23 septem ber tot en met 1 november staan de deuren voor u open. Deelnemen is gratis! Er is geen maximum verbonden aan het aantal sporten. Geïnteres seerden kunnen zich tot en met 16 september voor meerdere sporten inschrijven. Er zijn sporten die op dezelfde datum en tijdstip plaatsvinden. Let hierop bij uw inschrijving. Ga naar mvw.walchereninbeweging.nl/ sportkennismaking om het aanbod te bekijken. Vragen over aanbod of in schrijven? Gemeente Vlissingen, Vlissin gen in Beweging Martijn Bour, vlissingeninbewe- ging@vlissingen.nl of 06 30 49 12 35 op maandag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 12.00 uur. Gemeente Middelburg, Middel burg in Beweging Patrick de Guchteneire, p.de.guch- teneire@middelburg.nl of 06 46 40 64 96 op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 11.00 uur. eC SS SS Het subsidiebedrag kan oplopen tot maximaal 10.000 (inclusief btw) of 25% van de investering. Bovendien is dit te combineren met eventu eel landelijke subsidies. Als u biobased materialen koopt of uw woning levensbestendig maakt kunt u 1.000 extra subsidie ontvangen. Aanmelden kan tot 31 december 2020. Lees meer over de mogelijkhe den en voorwaarden op: www.middelburg.nl/nulopdemeter. Om particulieren te ondersteunen en te ontzorgen is een NOM-team opgericht. In het NOM-team Middelburg werken gemeente Middelburg, Impuls Zeeland, drie bouwbedrijven, twee installateurs, twee architecten, een bank, een energieadviseur en een marketing- en organisatiedeskun dige samen. Dit project wordt mogelijk gemaakt door steun vanuit de Provincie Zeeland. voig ons ook op Facebook: /gemeentemiddelburg Het Nederlands kampioenschap Standwerken is dit jaar op zaterdag 28 september in Middelburg. In de Lange Delft strijden 30 standwerkers om de hoogste nationale eer. Het concours begint om 10.00 uur en eindigt om 17.00 uur. In 1954 was het eerste standwerkersconcours in Middelburg, wat tevens ook het eerste Zeeuwse concours was. Het is voor particulieren zeer interessant om hun woning nu grondig aan te pakken. Gemeente Middelburg heeft namelijk subsidie om woningen van voor 1980 energiezuiniger of zelfs energieneutraal te maken. NOM noemen we dat: Nul op de Meter. Dat kan in één keer, of in stappen. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem_Middelburg Facebook. gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen De Sfopcelaartu n l, Herenitraat 14, Klein Vkxmdmn 55, Sc idam 22 Verleende omgevingsvergunningen Here-s-raat 14, La-ge Noorcs'-aat 57-59, Markt 49, Spanjaarói*aat 19 Kennisgeving verlengde beslistermijn Buitenruiijtrcat 4 Eindverslag Her nrichting Hoogstaat, N euwe Haven en Turfkaai FS h

de Faam | 2019 | | pagina 9