r Verkeer en parkeren tweede Folkloristische Dag Inloopavond bouwrijp maken Essenvelt Inloopspreekuren Waterpark Veerse Meer Europese fotowedstrijd maritiem erfgoed Verbeteren verkeersveiligheid Herculesweg Winnaar standwerkersconcours GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES De tweede Folkloristische Dag is dit jaar op donderdag 15 augustus. Op deze dag strijden 200 ringrijders vanaf 8.00 uur om de Koninklijke bekers en het Zeeuws kampioenschap. Vanaf woensdag 14 augustus om 12.00 uur geldt een parkeerver bod op het Molenwater. Het ver bod geldt ook op het parkeerter rein tegenover huisartsenpraktijk De Vleugelnoot. De wegsleeprege- ling is van toepassing. Verkeer Het Molenwater is tussen de ABS Middelburg en de Koepoort niet bereikbaar voor verkeer. In- en uitrijden in dit gebied is tijdens het evenement niet mogelijk. Er is een omleidingsroute. Opruimen Dit jaar begint het opruimen op vrijdagochtend 16 augustus. De afsluiting van de weg en het par keerverbod duren tot vrijdag 16 augustus 14.00 uur. Op dinsdag 27 augustus is er een informele inloopavond over de nieuwbouwwijk Essen- velt. De bijeenkomst is tussen 17.00 en 21.00 in Wijkcen trum Palet aan de Johan van Reigersbergstraat 2. Deze in loopavond is voor mensen die wonen in de directe omgeving van Essenvelt. Tijdens deze inloopavond kunnen wij vragen beantwoorden over de aanleg van de wijk. We geven een overzicht van de inrichting van de wijk, inclusief het groen, en de planning van de woningbouw. De aanleg van het water en het groen start in september. Het bouwver- keer komt uiteraard ook aan bod. Over de koop van een perceel en de bouw van een woning of een appartement in Essenvelt volgt later een aparte informatiebijeen komst. De komende periode houdt gemeente Middelburg inloop spreekuren in Arnemuiden over Waterpark Veerse Meer. Projectleider Ad van de Kie- boom en wijkmanager Klara Venema staan dan voor u klaar om, op informele wijze, uw vragen over het project te beantwoorden. Later dit jaar volgen er ook nog in formatiebijeenkomsten op locatie in de avonduren waar dieper op de zaken wordt ingegaan. De inloopspreekuren vinden plaats op: Donderdag 15 augustus 12.30- 15.00 uur Donderdag 22 augustus 12.00 -16.00 uur Locatie Bij mooi weer zijn Ad en Klara te vinden op de hoek van de Clasina- straat. Bij regen staan ze voor in de Jumbo. Eind augustus kijken we of deze spreekuren aan slaan. Als dat het geval is dan gaan we ermee door. Mocht u op genoemde data niet kunnen, dan kunt u ook gewoon een afspraak maken. Mail dan naar k.venema@middelburg.nl. Het Europese project CHERISH organiseert een fotowedstrijd. Inwoners en toeristen worden uitgenodigd een foto in te zenden van het maritieme erfgoed. Hiermee bedoelen we foto's van vis sers, vissersschepen, netten, historisch boten, visserijfeesten, stranden en kusten, enzovoorts. Doel van de wedstrijd is om door de kracht van beelden het bewustzijn te vergroten van het belang van het maritieme erfgoed en visserijgemeenschappen in deelnemende CHERISH landen: Nederland, Spanje, Cyprus, Let land, Portugal, Griekenland, Italië en Duitsland. De foto mag genomen zijn in de eigen woonplaats of op vakan tiebestemming in een van de aangesloten partnerlanden van het project CHERISH. Meedoen Deelnemers kunnen maximaal drie foto's uploaden op: https:// cherish2019.databases.eucc-d. de/plugins/pictures/. Foto's kun nen worden ingezonden tot 30 augustus 2019. Prijzen De hoofdprijs is een betaalde en verzorgde reis naar de officiële opening van de fototentoonstelling in een van de partnerlanden. Jury Een internationale jury uit de CHERISH landen stelt uit de beste foto's een internationale reizende fototentoonstelling samen. Ook worden de winnende foto's gebruikt voor publicaties in het CHERISH project. De regio nale Zeeuwse jury bestaat uit de gerenommeerde fotografen Lex de Meester en Ruben Oreel. Zij se lecteren de foto's die door mogen naar de Europese selectie. CHERISH CHERISH is een Europees project waar de gemeente Middelburg aan deelneemt. Doel van het project is om de toeristische en zakelijke aantrekkelijkheid van onze regio te vergroten door het maritiem erfgoed van de streek te promoten. Het CHERISH project is goedgekeurd door het Interreg Europe Programme 2014-2020, European Regional Development Fund (ERDF). Meer informatie is te vinden op: www.interregeurope.eu/cherish. Van maandag 19 augustus tot en met maandag 30 september werkt gemeente Middelburg aan de verkeersveiligheid van de Herculesweg. Het werk bestaat uit: Aanleg fietspad langs de Herculesweg (deel tussen Waldammeweg en Ampèreweg) Aanleg vluchtheuvels en fietspad kruispunt Herculesweg - Ampèreweg Groot asfaltonderhoud op de Herculesweg (het deel vanaf de Waldam meweg richting Arnesteinweg) Fasen De uitvoering vindt plaats in vijf fasen. Fase 1: Aanleg fietspad langs de Herculesweg. Maandag 19 augustus tot en met vrijdag 6 september Fase 2: werkzaamheden op het kruispunt Ampèreweg - Herculesweg deel 1. Maandag 26 augustus tot en met vrijdag 6 september Fase 3: werkzaamheden op het kruispunt Ampèreweg - Herculesweg deel 2. Maandag 9 september tot en met woensdag 18 sep tember Fase 4: Asfaltonderhoud Herculesweg deel 1. Donderdag 19 septem ber tot en met vrijdag 11 oktober Fase 5: Asfaltonderhoud Herculesweg deel 2. Donderdag 19 septem ber tot en met vrijdag 11 oktober Omleidingen Voor alle fasen gelden omleidingen. Houdt rekening met extra reistijd en verkeershinder. Tijdens de eersle fase van het werk wordt een fietspad aangelegd aan de Herculesweg. Voor ongeveer een week is er op de weg alleen eenrichtingsverkeer mogelijk. Verkeer vanaf de Waldammeweg wordt omgeleid via de Schietbaan en Ampèreweg. www.middelburg.nl/herculesweg De standwerker met de voetencreme, John Gruter (foto) uit Maarsen, is winnaar geworden van het standwerkersconcours in Middelburg. Paul Bol uit Breda, de winnaar van vorig jaar, eindigde met zijn groente mes op de tweede plaats. Erik van der Steene werd derde met de antiskim. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak CHER SH De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Ety Hillesuir&ftiat 48, largeviele 45, Ncordweg 308 Kennisgeving verlengde beslistermijn Builanrushfroat 4, NoordboWk 17 Verleende exploitatievergunning Ko'te Geere 19, Markt 21 Verleende nachtvergunning (ontheffing sluitingsuur) Vksmarkt 37 Anterieure overeenkomst B-'ge-neeste' en wefhcuders van Middelburg rraken Ier voldoening aan het bepaalde in artikel 6.24, lid 3 van de Wel ruimtelijke ordening (Wro) bekend dat zij op 25 juli 2019 een anterieure overeenkomst als bedoeld n artikel 6 24, lid I van de Wro hebben gesloten voor een locatie ncbij cc Muidenweg te Arnemuiden, bestaande uit net kadastrale perceel GEMEENTE ARNEMUDEN, SECTIE I. NUMMER 666 c* kadcs-c e perceel ARNEMUIDEN, SECTIE I, NUMMER 677. Een antereure overeenkomst is een overeen kom s* die door ee- initiatieTiemer voo' oen ruimtd jke onNvikkeling en Gemeene Middelb-'g wordt ondertekend o vo'ens de ge- rreenteraod een cesluit neemt over de vaststelling van eer plonocgiscHe maatregel Tegen de atv Ier eure overeenkomst kunnen geen zienswijzen d' bezwaren wo'der ingediend en stoof geen bezwaar o* beroep open. Een zakelijke beschrijving van de inhoud van deze overeenkomst ligt van 15 augustus 2019 tot en met 26 seplemoer 2019 lijders kantooruren voo' een ieder ter inzage bij Ce vakbelie in het stadskantoor van Gemeen'e Middeicurg

de Faam | 2019 | | pagina 9