ZNF plaatst voorstellingen in context 13 Zomerse boeken Concert Pieter van Dijk Vrijwilligers thuisadministratie Crisiskaart van start Dorsdag De Faam WOENSDAG 14 AUGUSTUS 2019 ige editie Zeeland nazomerfestival DE KRACHT IN ZEELAND IS DE INTERACTIE MET ELKAAR. ZNF VAN 27 AUGUSTUS TOT EN MET 7 SEPTEMBER 2018 INUNDATIE Theo Rietveld De brochure ziet er even flitsend uit als vorige jaren: mooie foto's, een programmaschema en compacte informatie over de voorstellingen. In de binnentuin van het Theaterhuis Zee- landia aan de Hoogstraat ga ik met Henk Schoute in gesprek. MIDDELBURG - De 19e edi tie van het Zeeland Nazomer festival is tussen 27 augustus en 8 september. Een festival met twee weken lang theater op locatie, dans, muziek, een picknick, een verdiepingspro gramma bij sommige voorstel lingen of lunchtafelgesprekken in de plaatselijke boekwinkel. Een klein team van vaste me dewerkers en zo'n honderd vrijwilligers tijdens het festival. Voor Henk Schoute is het zijn tiende festival als directeur an nex bestuurder. Wat heb je dit jaar nieuw aan het festival toegevoegd Schoute: "Echt nieuw is de productie Bloedbank, een werkvoorstelling waarbij het publiek het proces van een voorstelling meemaakt; nieuw is ook de invulling van de randprogrammering die ruim te geeft aan verdieping en de bat" Zo kan het publiek een kijkje nemen achter de scher men van de Schouwburg, een lezing volgen, een workshop bijwonen of de kennis ver breden door een lunchtafel- gesprek bij te wonen in De Drvkkery. Schoute: "Meer doen met een voorstelling alleen. Het accent ligt niet alleen op de programmering, maar alles wat er omheen gebeurt Nu wordt alles in een maatschap pelijke context geplaatst" Schoute noemt de dansvoor stelling Black Memories. Het onderwerp is ons slavernij verleden. Met een lunchtafel- gesprek, inleiding, workshop en lezing in het Zeeuws Ar chief wordt aan de bezoeker verdieping gegeven. Schoute: "Ook met onze voorstelling Die Winterreise, die vorig jaar ook te zien was, doen we meer." Er is de mogelijkheid om aan een soldatenmaaltijd mee te doen, een lezing of een inleiding door de regisseur bij te wonen. Bo vendien is er een rondleiding rond het Fort en zijn er wan delroutes rond Ellewoutsdijk. Wat vind je van het huidige cul turele klimaat in Zeeland Schoute is optimistisch over de manier waarop Zeeuwse cul turele organisaties met elkaar omgaan. Twee jaar geleden was zijn kritiek: "Zeeuwen zijn schuchter en laten te weinig hun talenten zien." Schoute constateert nu dat men meer met elkaar communiceert "Het wrange voorbeeld hoe je kan samenwerken was het over lijden van Jack van Aspert. Alle Zeeuwse culturele instellingen Directeur/bestuurder Henk Schoute in de binnentuin aan de Hoogstraat in Middelburg. FOTO: Theo Rietveld hebben toen een gezamen lijke advertentie opgesteld." Jack was tot 2013 beleidsme dewerker cultuur bij de pro vincie Zeeland en speelde een belangrijke rol bij het Zeeuwse cultuurbeleid. Schoute bena drukt het onderlinge contact van de instellingen. "De kracht in Zeeland is de interactie met elkaar." Provincie en gemeente moeten daarin niet leidend zijn maar volgend. Volgend jaar vindt het 20ste ZNF plaats. "Voor mij bete kent dit een editie zoals alle voorgaande jaren." Het wordt Schoutes laatste festival, maart 2021 gaat hij met pensioen. Zaterdag 17 augustus wordt op de Middelburgse Markt de zo- m er-boeken markt gehouden door handelaren uit Zeeland en daarbuiten. De markt is gratis toegankelijk en biedt een veel heid en grote diversiteit aan boeken. MIDDELBURG - Er is op deze uitgebreide boekenmarkt van alles te vinden. Van de gewo ne roman tot het betere lite raire werk, van extreem oud tot vrijwel nieuw en alles daar tussenin en alles tussen goed koop en duur in. Aanbod In ieder geval omvat het aan bod onder andere kinderboe ken, kookboeken, literatuur, poëzie, historische boeken, platenboeken, atlassen en uiteraard is er ook plek inge ruimd voor Zeelandica, boe ken dus van een Zeeuwse auteur of over een Zeeuws onderwerp. Doelgroep De markt mikt op zowel ge wone lezers die wat leuks wil vinden als de doorgewinter de verzamelaar, die op zoek is naar precies dat éne boek. Het wordt komende zaterdag een gezellige, overzichtelij ke markt met een gevarieerd aanbod, redelijke prijzen en een aantrekkelijke presenta tie. Een échte boekenmarkt dus, die ook eens nog het klei ne zusje is van de jaarlijkse mega-markt in mei. De Middelburgse zomerboekenmarkt begint om 10 uur, duurt tot 17 uur en is gratis toegankelijk. Het Zeeland nazomerfestival is een uniek festival in Zeeland: theater op locatie, muziek in het festivalhart het Abdijplein, dans of de picknick. Bij elke theatervoorstelling is gezocht naar verdieping op velerlei gebied.De voorstellingen in Ellewoutsdijk en in Vlissingen zijn met de festivalbus te bezoeken. De locatievoorstelling in de Schouwburg aan het Molenwater is te voet, per fiets of per auto te bereiken. Kijk voor het hele programma: theaterzeelandia.nl of op de fecebookpagina Zeeland nazomerfestival. SEROOSKERKE - De OTM- MZ (Oude Trekkers en Motorenclub Midden Zeeland) houdt zaterdag 17 augustus van 10.00 uur tot 16.00 uur de dorsdag aan de Kadetweg in Serooskerke. Op dit eve nement zal een complete dorslijn aanwezig zijn. Ui teraard zijn er veel oldti mer tractoren en werktui gen aanwezig, waarvan diverse aan het werk zijn. De entree is voor volwas senen 2,50 euro. Kinderen tot 12 jaar gratis. Kijk ook eens op www.trekkermu- seum-otmmz.nl Organist Pieter van Dijk MIDDELBURG - Op donderdag 15 augustus zal er weer een or gelconcert in de Middelburgse Oostkerk zijn, dat begint om 12.30 uur. het concert is gra tis toegankelijk. Organist deze dag is Pieter van Dijk, vaste bespeler van het orgel van de Sint Laurenskerk te Alkmaar. Het programma omvat com posities van Johann Sebastian Bach, die zich uitstekend laten vertolken op het mooie de Rij- ckere-orgel uit 1783. WALCHEREN - Handig met cijfers? Goed in ordenen van de administratie? Help je graag iemand zijn adminis tratie weer op orde te krij gen? Ben je gemiddeld 2 uur beschikbaar per week? Zo ja, meld je dan aan als vrijwilliger Thuisadministratie bij Huma- nitas Walcheren Vrijwilligers vormen de spil in het pro ject Thuisadministratie. Want hulp 'van buitenaf is nodig om mensen die in problemen dreigen te komen of in de problemen zijn geraakt weer grip op hun situatie te laten krijgen. De inzet van vrijwilli gers is onbetaalbaar, figuurlijk maar ook letterlijk. Contact ta.walcheren@humanitas.nl., www.humanitaszeeland.nl, 06-57643906. Info bij coördi nator Peter Veen Water over Walcheren AAGTEKERKE - in de Dorps kerk aan het Dorpsplein 4 in Aagtekerke is wekelijks op zaterdag een tentoonstelling over de inundatie van Wal cheren. De tentoonstelling loopt door tot 1 november en is steeds geopend van 13.30 tot 16.00 uur. MIDDELBURG - Een crisiskaart is een kaartje op bankpasfor maat wat je altijd bij je kan dragen. Hierop staat beschre ven hoe je benaderd wil wor den en wie er gebeld moet worden wanneer je dat zelf niet meer kan aangeven of in de war bent Per 1 augustus biedt Stichting HerstelTalent de crisiskaart aan in en in op dracht van de gemeente Mid delburg. Jij bepaalt zelf wat en wie er op de kaart komt te staan. Ook voor naasten en omstanders kan een cri siskaart steunend zijn omdat het richting geeft aan hoe ze je het beste kunnen helpen. De crisiskaart wordt gemaakt met een ervaringsdeskundige crisiskaartconsulent van Stich ting HerstelTalent. Dit betekent dat degene die met u de kaart maakt, zelfweet hoe het is om in crisis te zijn en ook zelf een crisiskaart heeft. Voor informa tie en aanmelding 06-24556153 of crisiskaart@hersteltalent.nl. www.hersteltalent.nl

de Faam | 2019 | | pagina 5