Runderground kids van atletiekbaan naar strand Wit-Russen in heel Zeeland tennis in Veere Sport 9 Gratis cursus voor computer Moriakerk open met expo Open dag bij de FNV senioren nu mondiaal Jubileum LTC de Schenge De Faam WOENSDAG 14 AUGUSTUS 2019 WALCHEREN KORT FOLKORE WALCHEREN SPORT VLISSINGEN - Op dinsdag 20 augustus start de gratis cur sus Klik &Tik in ZB| Bibliotheek Vlissingen. Dit is een basiscur sus voor het omgaan met de computer en internet. Berich ten versturen, tweedehands koopjes zoeken, informatie van de overheid ontvangen, belas tingaangifte doen, een reis boeken, bankzaken regelen, zorg aanvragen; dat gaat bij na allemaal via internet. Maar wat als je dat moeilijk vindt? De Bibliotheek biedt een gratis cursus aan. Deze cursus Klik Tik helpt je gebruik te maken van de mogelijkheden van de computer. Je leert bijvoorbeeld websites te bekijken, e-mails te schrijven en hoe je bestan den kunt 'downloaden'. Klik Tik is een oefenprogramma dat je thuis, achter je eigen pc kunt doen. Via filmpjes bekijk je de eenvoudige uitleg en daarna ga je aan de slag met prakti sche oefeningen. Maar je kunt de cursus ook met begeleiding van een bibliotheekmedewer ker in de Bibliotheek volgen. De cursus bestaat uit drie de len: De basis (over typen, klik ken en websites bekijken), Het internet op (over e-mailen, downloaden en browsers). Sa men op het web (over sociale netwerken, links en weblogs). De cursus start op dinsdag 20 augustus en vindt wekelijks plaats op dinsdagen en don derdagen van 10.00 -11.00 uur. Het aantal weken dat een cur sist nodig heeft om alle lessen te volgen wordt grotendeels bepaald door de deelnemer zelf. Voor aanmelden en meer infonnatie kun je bellen naar Ricardo Maas (0118-654406) of naar het algemene num mer van de Bibliotheek (0118- 654120). Je kunt ook naar de Bibliotheek komen of een e-mail (laten) sturen naar cur- susvlissingen@dezb.nl. WESTKAPELLE - Nog tot en met vrijdag 13 september gaan de deuren van de Moriakerk Markt 67 in Westkapelle van 15.00 tot 17.30 uur open voor bezichtiging. Bezoekers ma ken er naast het interieur van de Moriakerk, ook kennis met het kerkelijk leven op het dorp door de expositie 'Westkapelle en haar kerken, toen en nu'. In tussen zorgen organisten voor de muzikale omlijsting met orgelspel. De expositie is een uniek samenwerkingsverband tussen leden van de drie ker ken op Westkapelle: de Pro testantse Gemeente, de Vrije Evangelische Gemeente en de Gerefonneerde Gemeente. Op 14 september is de kerk en de expositie ook te bezoeken van 10.00 -17.00 uur. Na het succes van Runderground kids van vorig jaar is er dit jaar weer een eenmalig evenement, dit keer niet op de atle tiekbaan, maar op het strand. VLISSIN GEN - Het Kon-Tiki strand in Vlissingen is op za terdag 17 augustus het decor van de Runderground Summer kids on the Beach. Op deze laatste zaterdag van de school vakantie kunnen kinderen tussen 9.30 uur en 12.00 uur hardlopen en hardloopspel letjes doen, onder leiding van ervaren coaches zoals Anjolie Engels-Wisse, Anton Engels, Willem de Jonge en Martijn de Vries. Volgens laatstgenoemde kun je dan denken aan "wie het verst kan gooien en spelen met een hoepel". Organisator De Vries zou het leuk vinden als er weer net zoveel kinde ren komen als vorig jaar. "Toen kwamen er gemiddeld zo'n 40 kinderen naar de atletiekbaan in Middelburg. We kunnen ze dan weer per leeftijdscatego- Het Wit-Russische jongeren folklore-ensemble Zorachka uit Minsk verzorgt meerdere kleur rijke optredens in Zeeland. Donderdagmiddag 15 augustus is het ensemble uitgenodigd in Ter Reede in Vlissingen. Die zelfde dag om 19.00 uur treden de Witrussen op in de Westerkerk in Goes, vrijdag tussen 11.00 tot 20.00 uur verzorgen ze meerdere optredens op het Bellamypark in Vlissingen en zaterdag 17 augustus van 11.00 tot 17.00 uur kunnen bezoekers aan de mossel dag in Yerseke kennis maken met de Wit Russische folklore VEERE - Zou je ook wel eens kennis willen maken met de tennissport? Dat treft, want op zaterdag 17 augustus houdt Tennisvereniging Veere een open dag. ledereen is welkom, jong en oud, want dat is het bijzondere aan deze sport. Je kunt er heel jong mee begin nen en het tot op hoge leeftijd blijven doen. Bij Tennisvereni ging Veere kan dat het hele jaar door, want er wordt ge speeld op kunstgras. Tennis Vereniging Veere is een actie ve vereniging, die maandelijks iets organiseert voor de jeugd. Veel juniortjes doen ook mee een de Tennis Kids competitie van de KNLTB. Voor de vol wassenen zijn er regelmatig toernooien, waarbij niet alleen de prestatie belangrijk is, maar vooral ook de gezelligheid. Elke dinsdag is er een tossavond voor de volwassenen. Je weet dan tevoren niet met en tegen wie je speelt. Om het half uur wordt er gewisseld, zodat je weer tegen anderen komt te spelen. Op de open dag van 17 augustus kan je kennismaken met de sport en de vereniging. De clubtrainers zijn aanwezig en kunnen alles vertellen over de lessen die in september weer beginnen. Natuurlijk kan je ook een balletje slaan, want de trainers geven een aantal clinics en er is wat tijd om vrij rie opsplitsen in groepen". "Als er mensen zijn die een hand je willen helpen, bijvoorbeeld met het inschenken van het drinken, dan zijn die uiteraard welkom", aldus Martijn de Vries. Deelname is voor kin deren tussen de 5 en 12 jaar en kost vijf euro, voor limonade wordt gezorgd door de orga nisatie. Het is alleen wel han dig om zelf een bidon mee te nemen. De ouders kunnen te recht in de strandtent waarbij ze zicht hebben op de spelende kinderen. GOES - Senioren FNV Mid- den Zeeland organiseert op woensdag 4 september aanstaande een presen tatie over Internationale werkzaamheden voor se nioren binnen de Europese grenzen en projecten we reldwijd. Gastspreker over de Internationale werk zaamheden binnen Eu ropese grenzen is Dick de Graaf. Ook Lucas Hoekman spreekt. Hoekman doet binnen de bond al vele ja ren ondersteunende werk zaamheden op projecten wereldwijd en was jaren lang de begeleider van het project in Venezuela. Na de pauze zal Jan Hol, overge komen uit Venezuela, een uiteenzetting geven over zijn werkzaamheden al daar. Mocht U nog een on gebruikte maar bruikbare telefoon of laptop hebben, dan kunt u aan Jan Hol ge ven. Deze producten zijn onbetaalbaar in Venezuela. De middag begint om 13.30 uur inloop vanaf 13.00 uur en wordt gehouden in het vakbondshuis te Goes Wul- faertstraat 5 4461 HS en zal rond 16 uur in de middag worden afgerond, https solidariteitsprojectenfnv.nl Zaterdag 17 augustus houdt Tennisvereniging Veere een open dag. FOTO: HANS HAMEUNK te tennissen. Wie op deze dag besluit om lid te worden van Tennisvereniging Veere krijgt een niet te versmaden aanbod. Het programma start om 10.00 uur met een ontvangst met iets lekkers bij de koffie of de thee, gevolgd door een clinic om 10.15 uur en een clinic om 11.15 uur. Vanaf 12.00 uur is het vrij tennissen. Opgeven wordt op prijs gesteld. Je kunt je aanmelden via se- cretaris@tvveere.nl of bellen naar 06-15064521 ARNEMUIDEN - Dit jaar be- staat tennisvereniging LTC de Schenge in Amemuiden 40 jaar. Hierbij doet de tennisver eniging een oproep aan men sen die in het verleden lid zijn geweest van de tennisvereni ging om dit jubileum te komen vieren op 30 en 31 augustus aanstaande. Locatie van alle activiteiten is het tennispark aan de Veerseweg 4 te Ame muiden. Het programma be gint vrijdag 30 augustus vanaf 19.30 uur met een feestavond met Pubquiz, zaterdag is er een gezelligheidstoernooitje en een receptie met aansluitend een buffet en een feestavond. Deelname aan het programma is gratis voor leden en oud-le den. De hoofdprijs van de pub quiz op vrijdagavond is een dinercheque. Aanmelden kan uiterlijk 26 augustus via 06- 2032 8903 of gmasius@hot- mail.com. www.ltcdeschenge.nl Het vorig jaar heel goed verlopen Runderground Kids gaat dit jaar naar het strand. Bij Kon-Tiki zijn op 17 augustus kids mét hun ouders welkom. s*0?lO ZEELAND - De groep bestaat uit: 18 dansers en danseressen, 4 zangers, 4 muzikanten, 2 lei ders en 2 buschauffeurs. Totaal 30 personen. Onder leiding van Mevr. Alia Novitskaya verzorgt de groep een voorstelling Wit Russische folklore; perfect uit gewerkte dansen, grote ver scheidenheid van kunst, mooie experimenten in de moderne choreografie, hoge vlucht van fantasie, bijzondere en origi nele interpretaties van folklore dans, die gebaseerd zijn op het begrijpen van de nationale fol klore. De muzikanten bespelen naast accordeon, 'zhaleikas' een soort pijp van koeie hoorn, strohalmen, lier, 'basselias' gemaakt door oude ambacht beoefenaars. Het ensemble bestaat uit studenten en ar beiders uit de stad Minsk. Zij werd in 1963 opgericht in het nationaal centrum voor kinde ren en jongeren. Ze bestaat uit drie secties; vocaal, choreogra fie en orkest. En treden zowel zelfstandig als gemeenschap pelijk op. Informatie over het ensemble: stzkgoes@gmail.com

de Faam | 2019 | | pagina 17