ES schiet net tekort voor topniveau o Walchers nieuws 'M <5> Gezellig samen Engels leren Alzheimer Café Rommelen in Klarenbeek Eten van eigen boerderij Rommelmarkt Berichten verzenden Ludieke rijders en oldtimers De Faam WOENSDAG 14 AUGUSTUS 2019 Voor u getest: de Lexus ES WALCHEREN KORT De Lexus ES was tot voor kort in Nederland volslagen onbekend. Maar wereldwijd is dit het meest verkochte model van het merk. Nadat je bent bijgekomen van de drukke vormgeving aan de buitenkant van deze Japanner, wacht binnenin een voorbeel dig afgewerkt, maar behou dend interieur. We zien nogal ouderwetse knoppen en zelfs nog een prominent aanwezige cd-speler. De beenruimte op de achterbank is beter dan bij de concurrentie. De kofferbak is vrij klein en onhandig, met draagarmen in het kofferdeksel die de bagage kunnen raken. De bank is niet om te klappen voor meer bagageruimte. De standaarduitrusting is rij ker dan bij de Europese con currentie. Dat geldt niet alleen voor luxe en comfort, maar ook voor de veiligheidssystemen. Geen ander merk biedt stan daard zo'n hoog veiligheidsni veau. Met tien airbags is hij iedereen de baas. Geen sportauto Met het infotainment loopt de ES wel achter bij de con currentie. De bediening is niet gebruiksvriendelijk. En een smartphone met CarPlay of Lexus wil de beste zijn, maar de ES is dat niet in alle opzichten. Vooral het onhandige en onvolledi ge infotainment is een misser en de bagage ruimte zou gebruiks vriendelijker moeten zijn. Daar staat tegenover dat de ES heerlijk rijdt. Android Auto aansluiten is niet mogelijk. Daar hadden de ont werpers zich beter mee bezig kunnen houden dan met de grote draaiknop waarmee je de tractie-controle uitschakelt Sorry, maar deze zakense- dan gaat echt geen sportauto worden. Hybride Lexus gaat net als moeder bedrijf Toyota prat op hy bride-aandrijving. De ES combineert een 2,5 liter grote viercilinder benzinemotor met elektrische aandrijving. Hij rijdt er vlot maar niet uitgesproken sportief mee. Tot 120 km/u kan hij geheel elektrisch rijden. De zuinige Lexus (testverbruikl op 17) is een aantrekkelijk alterna tief voor dieselrijders. Zaterdag 17 augustus zullen de snelle specials, ludieke rijders en oldtimer brommers hun opwachting maken in Biggekerke. FOTO: PR GOES - Engels leren in een ge zellige en ongedwongen sfeer bij English 4 You. In september gaan er in Goes weer nieu we cursussen Engels van start voor beginners en gevorder den waarbij deelnemers leren om zelfverzekerder te worden in het spreken en verstaan van het Engels in alledaagse situ aties en op reis. English 4 You organiseert ieder jaar een in teressante excursie naar Groot Brittannië. Deze excursies zijn uiteraard niet verplicht. Op 2 september is er een informa tieavond en de mogelijkheid om kennis te maken met nieu we cursisten. Heeft u hiervoor ook belangstelling, laat u dit dan even weten. Dan sturen we u de uitnodiging toe. Meer informatie via 0113251621 en www.english4y0u.nl MIDDELBURG - Op zaterdag 17 augustus van 1430 tot 16.00 uur is er in 't Gasthuis, Noord- poortplein 2, te Middelburg weer een Alzheimercafé. De zaal is geopend vanaf 1400 uur, gast is Evelijn Schaalje, rondleidster Zeeuws Muse um. Het thema is Zomercafé: Dementie en het Onvergetelijk Zeeuws Museum. Dit is vooral een belevingscafé voor men sen met dementie. Na de pre sentatie is er ruim gelegenheid om met elkaar ervaringen uit te wisselen en in discussie te gaan. Bezoekers kunnen vra gen stellen aan Evelijn Schaal je en aan de professionals en vrijwilligers in de zaal. Tijdens deze bijeenkomst heeft u de mogelijkheid lotgenoten te ontmoeten. U bent welkom aan de leestafel, welke boeken te leen zijn, en aan de infota- fel van de Stichting Alzheimer Nederland. Zoals in ieder Café, is er de mogelijkheid om iets te drinken, voorzien van een hapje. Zijn er nog vragen, dan kunt u terecht bij: Jessy Benne via 06-15455408 of alzheimer. walch@zeelandnet.nl MIDDELBURG - Op zaterdag 31 augustus houdt wijkvereni- ging Klarenbeek van 10.00 tot 16.00 uur een rommel route. Alle straten binnen de Middel burgse wijk doen hieraan mee. Je kunt eenvoudig uw spullen vanuit uw garage, vanaf de oprit of stoep te koop aanbie den. Aanmelden als verkoop punt doe je door een e-mail te sturen naar wijkvereniging- klarenbeek@hotmail.nl (let op:niet .com). Vermeld bij de opgave uw naam, straat en huisnummer. De route start bij de Jumbo aan de Sir Winston Churchilllaan. Daar worden ook de plattegronden met de verkooppunten uitgedeeld. WALCHEREN - Samen duur- zaam voedsel produceren. In je eigen eten voorzien, gezond en dichtbij. Een Herenboer derij maakt dat mogelijk. Een Herenboerderij is een klein schalige coöperatieve boerde rij, in eigendom van ongeveer tweehonderd huishoudens (Herenboeren). Samen bepa len we wat we willen eten. De boer- in dienst van de co- operatie- verbouwt voor ons tientallen soorten groenten en fruit en verzorgt de dieren die vlees en eieren leveren, leder gezin betaalt eenmalig 2.000 euro voor de oprichting van de boerderij. Verder delen we de jaarlijkse kosten. Je kunt daar bij denken aan het salaris van de boer, pacht, elektriciteit, water, zaai- en plantgoed en eten voor de dieren. De kosten verschillen afhankelijk van de exploitatie. Voor ongeveer 11 euro per persoon per week eet je van je eigen boerderij. Niet de boer, niet de boerderij, niet de grond maar de groep He renboeren in spe staat aan het begin van de Herenboerderij. Op het moment dat zo'n 150 huishoudens 'ja'zeggen kan de boerderij in Walcheren gestart worden. Bij 100-125 enthousi aste gezinnen die bereid zijn zich te committeren kunnen we al grond gaan zoeken. Ben je enthousiast geworden kom dan naar de informatieavond op 10 september. Daar geven twee vertegenwoordigers van Herenboeren Nederland tekst en uitleg over het principe van Herenboeren. Er is ruim de ge legenheid tot het stellen van vragen. De toegang is gratis, consumpties kosten 2 euro. Wel graag aanmelden via e-mail: herenboerenwalche- ren@gmail.com MELISKERKE - Schietvereni ging Meliskerke houdt op 31 augustus haar tweejaarlijkse rommelmarkt aan de Rapen- burgweg in Meliskerke. Om 8.30 uur begint de verkoop van elektrische artikelen, glaswerk, kleding, boeken, aardewerk, meubilair, speelgoed, huis houdelijke spullen, fietsen, kortom, teveel om te noemen voor echte rommelmarktprijs jes. Voor de mensen met trek zijn er broodjes, wafels, smou- ters, koffie, thee, frisdranken en bier verkrijgbaar. En heeft u altijd al eens kennis willen maken met de schietsport? Op onze schietbaan kunt u deel nemen aan de dagcompetitie luchtschieten. Om 10.00 uur is de verkoop bij opbod van al lerlei eigenaardige, ludieke en waardevolle spullen, deze mag u beslist niet missen! Doorlo pend draait het Rad van Avon tuur waarbij handenvol leuke prijzen worden rondgestrooid. En om 14.30 uur sluiten we dan de dag met de trekking van de grote loterij, waarmee ook weer allerlei prachtige prijzen zijn te winnen. WESTKAPELLE - Tijdens het Lighthouse Weekend met zendamateurs kunnen kinde ren op zaterdag 17 augustus in vuurtoren het Hoge Licht een bericht sturen van de toren naar de tuin van het Polder huis. Vrijwilligers van zenda mateurs leggen uit hoe een en ander werkt en hoe kinderen bijvoorbeeld hun naam kun nen seinen. Kinderen ervaren hoe vroeger, zonder mobiele telefoons, berichten werden verstuurd. Zo waren het in 1953 de zendamateurs die de catas trofe van de Watersnoodramp hebben gemeld, doordat alle andere communicatielijnen waren weggevaagd. Na het bezoek aan de vuurtoren kun nen de kinderen naar de tuin van het Polderhuis gaan om te kijken of hun bericht goed is aangekomen. Vuurtoren Het Hoge Licht Zuidstraat 1 in Westkapelle, is deze dag geo pend van 11.00 tot 16.00 uur. BIGGEKERKE - Zaterdag 17 au- gustus staat de 21ste solexrace in Biggekerke op het program ma. Vanaf 16.00 uur zullen de snelle specials, ludieke rijders en oldtimer brommers hun op wachting maken in de diverse manches. Na de prijsuitreiking zal DJ Timski de feestavond in luiden. Toegang is gratis. De Lexus ES is wereldwijd het meest verkochte model van het merk. FOTO BART HOOGVELD De aandrijflijn is stil en laat zich pas nadrukkelijk horen bij een inhaalmanoeuvre. He laas kan de auto door diezelfde hybride aandrijving geen aan hanger trekken. Maar hij stuurt voorbeeldig. Het veercomfort stelt licht teleur. Lexus ES 300b (218 pk), vanaf €S2.99S €1 Dagelijks het laatste autonieuws op ed.nl/auto Standaard veel veiligheidssystemen. Veel beenruimte achterin. Stil. Rijke standaarduitrusting. Zuinige hybride. - Onhandig en niet up-to-date infotain ment Onhandige en te kleine kofferbak. Kan geen aanhanger trekken.

de Faam | 2019 | | pagina 15