Inloopspreekuren Waterpark Veerse Meer Standwerkerconcours in de Lange Delft Warenmarkt en zaterdagmarkt naar Damplein A Kermis in Middelburg Inbrekers gaan niet met vakantie Snel ter zake? Afspraak maken! GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES De komende periode houdt gemeente Middelburg inloop spreekuren in Arnemuiden over Waterpark Veerse Meer. Projectleider Ad van de Kie- boom en wijkmanager Klara Venema staan dan voor u klaar om, op informele wijze, uw vragen over het nieuwe project te beantwoorden. Later dit jaar volgen er ook nog informatie bijeenkomsten op locatie in de avonduren waar dieper op de zaken wordt ingegaan. De inloopspreekuren vinden plaats op: Woensdag 7 augustus 14.00-17.00 Dinsdag 13 augustus 15.00-17.30 Donderdag 15 augustus 12.30-15.00 Donderdag 22 augustus 12.00-16.00 Locatie Bij mooi weer zijn Ad en Klara te vinden op de hoek van de Clasina- straat. Bij regen staan ze voor in de Jumbo. Eind augustus kijken we of deze spreekuren aan slaan en als dat het geval is dan gaan we ermee door. Mocht u op genoemde data niet kunnen, dan kunt u ook gewoon een afspraak maken. Mail dan naar k.venema@middelburg.nl. Donderdag 8 augustus wordt in de Lange Delft het jaarlijkse standwerkersconcours gehou den. Zo'n dertig standwerkers gaan de strijd aan, wie tot beste standwer ker in Middelburg zal worden uitge roepen. Het spektakel begint om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 16.30 uur. Een jury zal de verrichting van de standwerkers nauwgezet gade slaan om na afloop tot een eind oordeel te komen, wie de winnaar zal worden. Deze jury beoordeelt de standwerkers naast originaliteit en overtuiging ook op hun welbe spraaktheid. Om 17.00 uur reikt wethouder Johan Aalberts aan de beste drie deelnemers de prijzen uit. Deze prijsuitreiking vindt plaats in de Lange Delft op de hoek met de Se- geersstraat. Voor het vierde jaar is er voor de winnaar een wisseltro- Wethouder Carla Doorn-Roosenburg opent vrijdag 2 augustus om 13.00 uur de kermis in Middelburg. De vijfendertig attracties staan tot en met donderdag 8 augustus op de Markt en Plein 1940. Op de kermis staat voor iedereen wel wat. Van duizelingwekkende apparaten zoals Booster Maxxx, Reactor en Impact tot aan een Family Coaster achtbaan en een draaimolen voor de kleintjes. Behendige spelers kunnen prijzen winnen bij onder andere het schui- venspel en de grijpkranen. Ook liefhebbers van oliebollen, zuurstokken en paling kunnen op de kermis terecht. De kermis is geopend op vrijdag van 13.00 tot 24.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur en zondag van 13.00 tot 23.00 uur. Van maandag tot en met donderdag is dc kermis van 10.00 tot 24.00 uur open. Prikkelarme kermis Na het grote succes van vorige jaren blijkt een prikkelarme kermis duidelijk in een behoefte te voorzien. Daarom is er op zondag 4 augustus van 13.00 tot 16.00 uur weer een prikkelarme kermis. Prikkelgevoelige kinderen en na tuurlijk ook ouderen, zijn van harte welkom om plezier te beleven aan de Middelburgse kermis. Een prikkelarme kermis staat open voor mensen met bijvoorbeeld au- fee. Deze beker is genoemd naar de bekende standwerker met zijn groenteschaaf, Bertus de Regt. Wereldkampioen Ook de nieuwe wereldkampioen Paul Bol komt naar Middelburg. Hij was de winnaar van de wereldkam pioenschappen die in juni werden gehouden in Rijssen. Paul was ook de winnaar vorig jaar in Middel burg. Vijfenzestig jaar geleden Op 3 juni 1954 werd voor de eerste keer in Middelburg een standwerkersconcours georgani seerd, omdat de warenmarkt op donderdag na de oorlog weer zijn oude glorie had herkregen. Dit standwerkersconcours, tevens voor het eerst een dergelijk eve nement in Zeeland, was een groot succes. De standwerkers zorgen voor veel extra plezier tijdens deze 'dolle' donderdag. tisme, epilepsie, een lichamelijke en/of geestelijke beperking. Zij kunnen door het harde geluid, de lichteffecten en de draaisnelheid van de attracties meestal niet op een normale kermis erbij zijn. Bij de prikkelarme kermis zijn al deze prikkels er niet of veel minder aan wezig. Tijdens deze kermis gelden de gewone prijzen. Parkeerterrein Oude Veerse- weg afgesloten Van maandag 29 juli vanaf 07.00 uur tot en met zaterdag 10 augustus 24.00 uur is het niet toegestaan om op het parkeerter rein Oude Veerseweg te parkeren. In deze periode is dit de piek voor de kermiswoonwagens. Op deze dagen is de wegsleepregeling geldig. 0 0X0 Door de kermis zijn de zaterdagmarkt van 3 augustus en de weekmarkt van donderdag 8 augustus op het Damplein. Verkeersmaatregelen Van woensdag 7 augustus 17.00 uur tot en met donderdag 8 augus tus 19.00 uur geldt voor het Damplein een parkeerverbod. De wegsleep regeling is geldig. Op donderdag 8 augustus zijn de Sint Pieterstraat, de Dwarskaai en het Damplein gestremd voor het doorgaand verkeer. Het verkeer wordt door middel van borden omgeleid. De zomerperiode is een fijne tijd waarin veel mensen op vakantie zijn of dagjes uit ondernemen. Maar ook de tijd waarin veel inbrekers toeslaan, omdat ze weten dat bewoners van huis zijn. Om de kans op inbraak te verkleinen, geeft de politie deze tips: Op vakantie? Licht de buren in Vertel uw vertrouwde buren over uw vakantieplannen. Zij kunnen op uw woning letten en deze een bewoonde indruk geven. Dit kan door de post weg te halen, de plantjes water te geven, de auto af en toe op de opritte zetten en een lampje aan te doen. Overburen zien meer van uw woning dan buren naast u. Bel 112 bij verdachte situaties Vertel uw buren dat ze bij een verdachte situatie direct de politie via telefoonnummer 112 moeten bellen. Bijvoorbeeld bij geluiden vanuit uw woning terwijl u er niet bent. Snel alarm slaan, betekent een grotere kans om de inbrekers te pakken. Voor de thuisblijvers; let op insluipers Ramen en deuren staan vaker open met het mooie weer. Een insluiper kan dan zonder in te breken uw woning binnenkomen en er binnen een paar minuten met uw spullen vandoor gaan. Doe uw deuren en ramen op slot; ook al gaat u maar heel even naar de buren, boodschappen doen of even naar boven om bijvoorbeeld de was op te hangen. Leg geen dure spullen in het zicht. Naast deze tips, blijft het natuurlijk van belang om te zorgen voor goed gekeurd hang- en sluitwerk op ramen en deuren. Een goedgekeurd slot voldoet aan de eisen van het Politiekeurmerk Veilig Wonen (PKVW) en herkent u aan het SKG-logo, 1, 2 of 3 sterren en het teken. Vraag hier over advies aan een PKVW-bedrijf. Een lijst met erkende PKVW-bedrijven kunt u vinden op de website: www.politiekeurmerk.nl. Meer tips leest u op www.politie.nl/themas/woninginbraak.html Moet u iets regelen bij de gemeente? Dan kunt u door de weeks van 8.30 tot 16.30 uur binnenlopen zonder afspraak. Op donderdag zelfs tot 20.00 uur. Maakt u liever een afspraak? Dat kan ook. U kunt zelf uw afspraak plan nen via middelburg.nl/afspraak. Met een afspraak weet u zeker dat u niet hoeft te wachten. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Dam 37-39, lange Delf- 64, Ncordbolwerk 17.. Noodweg 233, Uijterschoatwog 3. Vbn 'I Hoffweg 2 Verleende omgevingsvergunningen Boga'difraal IBree 6 en 6 A, Dam 45, Dorus Rjkersitfoal 1-27, Piet Heimf'aal 76 en Bcarv jesstraat 44-52, Herculesweg 39, Kasteelstraat 1-5 en Noodweg 361-365, Kinderdijk 76, landluststraat 71langstroa*33 (Amemuden), Oude Rijksweg 4987 (Nieuw- en Sint Joosland), Schepenen aan 25^ e v (Middelburg-Zuid), Stationsplein 7 (Amemuiden], Vasmarkl 51, Vreedenburg 1-99, Zeeburgstraa* 1 (Nieuw-er Sintjooslanc) Kennisgeving verlengde beslistermijn Vlosmark! 68 WNT-verantwoording Sxidsgewestelijk Zwembad Vastgoed B.V. 20" 8 en Stedscewesfe'ijke B'ardweer Vliss naeiv Middelburg 2018 Gemeenschappelijke regeling Sadsgewestelijke b'ardweer Vliss ngervMidae- burg 2019 WERELD KAMPIOEN S7AN0WER NEDERLANDS KAMPIOEN STi

de Faam | 2019 | | pagina 9