3 I Achtste op het WK Bodypaint in Oostenrijk Certificate Nog plaats in de leesgroep Boerendag in Domburg Expositie in Panorama Koninklijke Onderscheiding Kunstmarkt met muziek Demonstratie dorsen Gratis muziek op Vismarkt Volop Zeeuwse folkore Bingo in Het Bastion Zee- en Dijkdag WOENSDAG 31 JULI 2019 De Faam WERELDKAMPIOENSCHAPPEN ggffil WALCHEREN KORT IHHf Sinds twee en een halfjaar doet Citty van Aart (48) aan body painting. Geen hobby waarvan je 's ochtends ineens denkt 'Ja leuk. dat ga ik doen'. Daar komt iets meer voor kijken, zeker als je mee wilt doen aan het Amateur WK Body&Sponge. ZEELAND - Het begon alle maal met het schminken van kinderen als make-up artist. Daarna werden het armen en zwangere buiken. Citty nam les bij face- en bodypaintar- tists Richard Nijboer en Tera Bakker en voila, na intensief oefenen heeft ze nu de acht ste plaats gehaald op het WK in Klagenfurt, Oostenrijk. Sa men met haar assistente Karin Minderhoud en model Mariet ta Wagenaar. "Het was een hele klus maar onderschat hier de rol van het model niet." zegt Citty be scheiden. "Zij moet de hele tijd, zo'n 6 tot 8 uur, staan I Villi) Wtatfcl BmlyiMiiiilini Icsiivnl w»i«) Cm» van Aart Zwart op wit bij de wereldtop. voordat de painting klaar is. Daarna langs de jury waarbij wij de onderbouwing van ons model toelichten en een fb- toshoot maken, terwijl Karin en ik dan in principe al aan de koffie zouden kunnen zitten. Dan staat Mariella daar nog te shinen op het podium van een festival met 25.000 bezoekers." Het paint-onderwerp van het WK was 'Galactic Zoo', een ti tel waarbij je van alles kunt bedenken. "Het onderwerp krijgen we gelukkig een half jaar van tevoren al te horen zodat we ruim de tijd hebben om te brainstormen over het ontwerp en de aanpak" vertelt Citty. Karin zegt: "Al hebben we het uiteindelijk nog wel 20 keer aangepast voor we het definitieve ontwerp hadden." Citty zocht naar de letterlijke vertaling van Galactic op inter net, schreef op wat in haar op kwam en zocht plaatjes bij het onderwerp. "Ik ben zo'n mens die 's nachts wakker wordt en dan direct opschrijf wat ik be dacht heb. Er ligt bij wijze van spreken een aantekenboek- V.l.n.r: Bodypaintster Citty van Aart, model Mariella Wagenaar en assistente Karin Minderhoud op het WK Body and Sponge. Foto: WB Production je naast mijn bed." Een echt kunstenares dus. Daarna is het een kwestie van veel oefenen met het juiste materiaal. "Je moet wel investeren in goede schmink wantje wil niet datje model na afloop een allergi sche reactie krijgt. Daarom kies Galactic Zoo, het resultaat op de rug. Foto: WB Production ik voor duurdere materialen die gewoon goed zijn en niet voor goedkope rommel die je op je gezicht smeert tijdens een voetbalwedstrijd." Voorlopig wil Citty nog niet naar de profwedstrijden. "Profs moeten twee modellen pain- ten in acht uur tijd met cho reografie erbij en zo ver ben ik nog niet. Ik vind het al gewel dig dat ik 8e ben geworden op een amateurwedstrijd met 45 deelnemers in het buitenland." Citty heeft een facebookpagina waar ze regelmatig modellen vraagt. Meer info: W www.facebook.com/ Creacit MIDDELBURG - Voor wie geïnteresseerd is in kunst geschiedenis of Duits en zich daar meer in wil ver diepen zijn er plaatsen vrij in een leesgroepen kunst geschiedenis en Duits in Middelburg. De groep be spreekt de boeken aan de hand van 'leeswijzers' met 'kijkvragen', opgesteld door deskundigen. Daar door krijgt de discussie meer diepgang en steek je veel op. De leesgroep komt eens in de 5 a 6 weken bij elkaar op maandagmorgen roulerend bij de deelne mers. Wie interesse heeft kan voor meer informatie terecht bij Toos van Doe selaar via tjvd@ live.nl of 06-44992998. Voor Duits: De boeken wor den in de Duitse taal be sproken aan de hand van leeswijzers met discussie vragen. We komen zes mid dagen per seizoen bij elkaar, roulerend bij de deelnemers thuis", zegt Metha Hol- stein, contactpersoon van de leesclub. "Het gesprek levert echt meerwaarde op, je haalt veel meer uit een boek". Meer info bij m.a.holstein(a)zeelandnet. nl of tel. 0118 650690 DOMBURG - Zaterdag 3 au gustus is de laatste Domburg- se Boerendag van dit seizoen. De wedstrijden ringrijden bij de kerk beloven extra span nend te worden. Er lopen deze dag ganzen door de hoofd straat van Domburg, de folklo re dansgroep treed een paar keer op en er zijn kraampjes met ambachten, streekpro ducten, brocante en curiosa, bijzondere zelfmaakartikelen, schapenvachten, hoeden en petten en een draaimolen. Dit alles gebeurt in het centrum van Domburg rondom de ge zellige terrassen van 10.00 tot 18.00 uur. VUSSINGEN - Op vrijdag 16 au- gustus 16.00 uur is de opening van de vierde wisselexpositie binnen de muren van Pano rama Walcheren. Panorama Walcheren is gevestigd in de voormalige Machinefabriek op het Scheldeterrein in Vlissin- gen. De expositie toont werk van Anne-Lies Soet - grafiek; Annemieke van de Woestijne - olieverf, Carla Kesteloo - fo tografie. Tijdens de opening zullen de exposanten uitleg geven over de tentoongestel de werken. Na afloop is er ge legenheid tot napraten onder het genot van een goed glas wijn. Deze kunstwerken zijn te zien tot 22 september. Zie ook www.panoramawalcheren.nl DOMBURG - Afgelopen vrij dagmiddag heeft burge meester van der Zwaag een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt aan mevrouw J. Cal- jouw-de Jager uit Domburg. Mevrouw Caljouw zet zich al ruim 40 jaar in als vrijwilliger voor LTC Domburg, waar ze lid is geweest van de evene mentencommissie, maar zich ook verdienstelijk maakte met het draaien van kantinedien sten en schoonmaakwerk. Mevrouw Caljouw draagt zorg voor het openen en sluiten van het tennispark en verricht daarnaast hand- en spandien sten. Mevrouw Caljouw legt haar werkzaamheden voor LTC Domburg nu neer. Ter gele genheid van dat afscheid werd mevrouw Caljouw-de Jager benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. MIDDELBURG - Op zondag 4 augustus vindt, zoals elk jaar op de 1e zondag van augustus, de Kunstmarkt plaats, een eve nement dat plaatsvindt onder de vlag van de Stichting Kunst- Cultuurroute Middelburg. Een gevarieerd gezelschap kunstenaars presenteert dan op het mooie Abdijplein tussen 12.00 en 17.00 uur zijn of haar creativiteit. Het aanbod aan kunst is zeer divers, uiteenlo pend van schilderijen en teke ningen tot keramiek, sieraden, objecten vervaardigd van di verse materialen, fotografie, poëzie en houtbewerking. Er nemen zo'n zestig kunstenaars deel aan de markt. Er is ook live jazzmuziek. SEROOSKERKE - Aan de Kade- tweg in Serooskerke is zater- dagi7 augustus van 10.00 tot 16.00 uur een demonstratie van het dorsen met oude land bouwwerktuigen. Een oude dorsmachine zal het graan dor sen. Het graan wordt in scho ven aangevoerd, welke eerder met een oude binder van het land zijn gehaald. Tevens wordt er gewerkt met oude werktuigen, zoals een combi ne, ploegen et cetera. Er zijn meerdere oude dorsmachines, tractoren en werktuigen te be wonderen. De demonstratie is op het land naast het voetbal veld van W Serooskerke aan de Kadetweg. Pal naast de N57. MIDDELBURG - Een zomer- se zondagmiddag op de Vis markt in Middelburg met Ol' Man Ron Friends Latin on a swinging Sunday afternoon, Vismarkt, Middelburg. Lekker in het gehoor liggende swin gende Jazz gelardeerd met Braziliaanse Bossa' s. Met Pe ter Kanters op gitaar en banjo, Maarten Bruijnes op piano, Jan van de Straate op bas, Frans van Zundert op drums en Ron Henderikse op klarinet en saxen. En zingen doen ze ook. De toegang is gratis en vanwe ge de koopzondag is het parke ren dat ook. Zondag 4 augustus van 13.00 tot 17.00 uur. 20UTELANDE - Donderdag i augustus wordt in het centrum van Zoutelande de Folkloristi sche Dag gehouden. De dag begint om 12.00 uur en om 2400 uur is het feest af gelopen. De oude ambachten zijn uiteraard weer ruim ver tegenwoordigd: kantklossen, klompenkappen, stoelenmat- ten, pottenbakken, een hoefs mid, touwbaan, troubadour, enzovoort. Voor de kinderen is er een echte paardencarousel. Voor hen is ook een schmink- team en een ballonnen-down Anne-Lies Soet, Annemieke van de Woestijne en Carla Kesteloo komen in Panorama Walcheren. FOTO: ANNEMIEKE VAN DE WOESTIJNE aanwezig. Een klederdrachten- groep laat u zien hoe de Wal- cherse dracht in vorige eeuwen gedragen werd en geeft daar bij uitleg over de betekenis van de diverse onderdelen ervan. Ook aan de inwendige mens is gedacht: o.a. mossels, oesters en garnalen. En houdt u van smouters, wat Zeeuws is voor 3 in de pan? Ook dan kunt u vol op aan uw trekken komen. Ze worden de hele dag door vers gebakken. Kunst is er te zien In de historische Catharinakerk. Rondom de kerk is een boe kenmarkt en activiteiten voor kinderen. MIDDELBURG - Zaterdag 3 Augustus is er in Het Bastion bingo. Start 14.30 uur, deur ge opend vanaf 1345 uur. De kos ten bedragen 5 euro. Hiervoor krijgt u 8 ronden bingo, een lot voor de loterij en 2 consump ties. Het adres is Bastion 40, 4331 TH te Middelburg. WESTKAPELLE - Op woensdag 31 juli is het in Westkapelle de Zee- en dijkdag. Van 11.00 tot 17 00 uur is er een vliegershow op de dijk. Kinderen kunnen vanaf dat tijdstip ook hun eigen vlieger beschilderen in de tuin van het Polderhuis. De hengel sportvereniging van Westka pelle verzorgt vanaf 13:00 uur bij het Reddingstation aan de Zuiderhoofdweg diverse de monstraties. Ze laten bijvoor beeld zien hoe je je eigen fruits de mer kan vangen. Het boot huis van de KNRM stellen ze ook open om 13:00 uur, waar je naast het Reddingsschip Uly ook een scheepsmodelbouw show kan bekijken. Beide vuurtorens en molen De Noor man zijn deze middag ook ge opend voor publiek.

de Faam | 2019 | | pagina 8