Kunst Cultuurroute pakt dubbel uit Illegaal kamperen beboet Alma-avond invasie Actueel Zomeravondconcert TVailerhelling dicht Rommelen De Faam WOENSDAG 31 JULI 2019 20 jaar kwaliteitskunst in de stad HET ENIGE CRITERIUM VOOR DEELNAME IS KWALITEIT INUNDATIE JUBILEUMTENTOONSTELLING IN DE ABDIJGEBOUWEN KJ De Kunst Cultuurroute Middelburg bestaat dit jaar 20 jaar. Aanleiding om met mensen van het eerste uur over de ge schiedenis te praten. Deelneemster Hanny Mallekote stelde de jubileumtentoonstelling samen die tot 18 augustus te zien is in het Abdijcomplex. MIDDELBURG - Lia Hector startte halverwege de jaren '90 haar galerie aan de Turf- kaai. een paar jaar eerder be gon Fred van Duivenvoorde met zijn boekenantiquari- aat. Al pratend met elkaar en anderen zoals Ramon de Nennie en Hans Overvliet, ontstond de behoefte om kunst-met-kwaliteit onder de aandacht van het publiek te brengen. Fred: "Er was in Middelburg op zondag niets te doen. We wilden de galeries en de mensen die iets voor de kunst betekenden erbij be trekken. Lia en ik wilden iets hoogwaardigs brengen voor de bezoekers en de Middel burgers zelf. Ik herinner me nog een thema van toen: Kunst Langs De Kaai. En dat is nog steeds het sterke punt van de Kunst Cultuurrou te." Lia had iets dergelijks gezien in Dordrecht. Koop zondagen had je nog niet, maar toch waren er voldoen de deelnemers om hun gale rie, café of winkel de eerste zondag van de maand te openen met kunst." In het begin kleinschalig en met veel enthousiasme koos men maandthema's om mensen te blijven trek ken. Lia Hector: "Die thema's bleken een gouden greep." Zo succesvol dat Middelburg Vol-Koren een apart evene ment werd en een stads dichter werd aangesteld. Eenmaal een stichting, zag de gemeente de kracht van kunst en beloonde hen met een jaarlijkse subsidie. On dernemers zagen ook kan sen en openden hun winkels op zondag. De gemeente speelde hierop in en be paalde een maximaal aantal koopzondagen. Fred van Duivenvoorde: "Ik herinner mij nog hoe ik sa men met Ramon de Nennie in de voormalige gymzaal aan de Turfkaai timmerde voor de eerste exposities. We hadden in het begin al lerlei wilde ideeën; zo is bijvoorbeeld een corso op het water niet doorgegaan, wel kunst in de buitenlucht. Dat was een groot succes. En niet te vergeten al die muziekgroepen die in ver schillende gelegenheden op traden. Ik herinner me nog dat we Dakkapellen-concer ten organiseerden in mo- VEERE - Recent hebben ge meentelijke opsporingsamb tenaren gecontroleerd op illegaal overnachten. Hierbij zijn verspreid over de ge meente Veere 10 personen bekeurd. Een bekeuring kost 140 euro. De gemeente zal de controles gedurende de zo mermaanden intensiveren. Overnachten in een auto of camper in de gemeente Vee- re is verboden op openbare plaatsen tussen 21.00 uur en 6.00 uur. Veere is trots en zuinig op haar natuur, trots op de kwa liteit van de overnachtings mogelijkheden die er zijn en verantwoordelijk voor de veiligheid van de toeristen in de gemeente. Er is ook vol doende plaats om legaal te overnachten. OOSTKAPELLE - De rom melmarkt van de Protes tantse Gemeente Oostka- pelle is op donderdag 1 augustus van 9.30 tot 17.00 uur. Ook zijn er aller lei spelletjes, waaronder het enveloppenspel. Om 10.30 uur start de verkoop per opbod van antiek en curiosa. De opbrengst is voor het onderhoud van de kerk en voor kansloze vrouwen in Togo. Vanaf 16.00 uuris er grote oprui ming: u kunt dan voor 1 euro een doos kopen en deze vullen met wat u van uw gading vindt. In het kader van de herdenking van de Britse invasie van Vee re in 1809 op 24 en 25 augustus met een historisch maritiem spektakel met re-enactment, is er in Museum Veere een spe ciale Alma-avond. VEERE - De Alam-avonden zijn genoemd naar Alma Oakes, de voormalige eigenaar van één van de Schotse Huizen. Aan het begin van de 20e eeuw gaf zij in haar huis regelmatig gelegenheid kunst te expose ren en erover te spreken, la ter schonk zij haar huis aan de Staat, met het beding dat er een museum in moest komen samen met het buurhuis dat door haar vader ter beschik king was gesteld. Programma Om 1949 uur start de avond met een ontvangst met koffie en thee in de Beeldenzaal van de Schotse Huizen, waarna om 20.00 uur een Engelstali ge presentatie begint door Dr Jacqueline Reiteroverde Britse invasie op Walcheren. Na een Hanny Mallekote in de Kruidentuin met in haar hand de brochure en het jubileumboek van 10 jaar geleden. FOTO: THEO RIETVELD korte pauze om 2045 uur geeft drs. Tiny Polderman een pre sentatie over de Britse invasie gezien vanuit nederlands per spectief. Het programma sluit rond de klok van tienen met een borrel. De Alma-avond is dit keer zon der diner en muziek vooraf, zoals in de winter. Toegangs kaarten kosten 12 euro inclusief koffie, borrel en een museum kaartje dat geldig is tot sep tember 2019. Reserveren via evene- menten@museumveere.nl. AAGTEKERKE - in de Dorpskerk aan het Dorpsplein 4 in Aagte- kerke is wekelijks op zaterdag een tentoonstelling over de inundatie van Walcheren. De tentoonstelling loopt de hele zomer lang door tot 1 novem ber en is steeds geopend van 13.30 tot 16.00 uur. OOSTKAPELLE - in de Dorps kerk te Oostkapelle verzorgt Oostkapelle Cultureel op Woensdag 7 augustus haar 5e zomeravondconcert in de se rie van zes. Deze avond spe len Maaike van der Heijdt op fluit en Rien Balkenende op de vleugel. Zij spelen muziek van P. Gaubert, C.Debussy en E. Schulhoff. Aanvang 20.00 uur, toegangsprijs een vrijwilige bijdrage. Meer info op www. zomeravondconcerten.com In overleg met Stichting Strandexploitatie Veere heft ge meente Veere de trailerhelling in Zoutelande op. ZOUTELANDE -De trailer helling is een aangewezen strand vak waar vaartuigen te water kunnen gaan. Het tra gische ongeval van vorige week dinsdag heeft buiten dit strandvak plaatsgevonden. De politie doet op dit moment onderzoek naar dat ongeval. Tijdens eb is de kans groot dat zwemmers zich buiten de paalhoofden bevinden. De ge meente heeft geen invloed op de regels buiten de paalhoof den. Wel kan zij het vaarver- keer in dit gebied proberen te beïnvloeden door de trailer- helling op het strand op te hef fen. De maatregel moet zorgen voor minder vaarverkeer in het gebied en het vergroten van de zwemveiligheid. De trailerhel ling in Westkapelle blijft wel in gebruik. numentale panden; zelfs in het stadhuis. We wilden de mensen leren omhoog te kij ken en te genieten van al die mooie gevels." Veel thema's zijn hetzelf de: van Klassiek Tot Popu lair, Middelburg Boekenstad of het startthema Zeeuwse Gasten. Hanny Mallekote or ganiseert de jubileumten toonstelling voor het vijfde jaar: de Fiets kunstroute. Een brochure is beschikbaar in bijvoorbeeld de Zeeuwse Bibliotheek. Vijf drijvende fietsen met K&C vlag in de Middelburgse vesten zijn een vooraankondiging. De Stichting Kunst Cultuurroute Middelburg is in 1999 opgericht; een initiatief van een aantal galeriehouders en kunstenaars. Het 20-jarig bestaan wordt gevierd meteen jubileumtentoonstelling die van tot en met 18 augustus op donderdag tot en met zondag van 11.00 tot17.00 uur te zien is in de Kloostergangen, de Grote Crypte en de Kruidentuin van de Middelburgse Abdij. Er hangen werken van 32 deelnemende galeries en nieuwe kunstwerken rondom uitspraken van laureaten van Roosevelts Four Freedom Awards.

de Faam | 2019 | | pagina 7