03/07/19 Zes Zeeuwse 'Klasseboeren' van start Meer groene schoolpleinen in Zeeland Stationsbrug Middelburg in september op transport ^Zeeland Zomerreces Informatierubriek van de Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad Volg de Statenvergadering live Zeeland bouwt aan technische kennis D ovinciewerk Klasseboeren zijn boeren die hun bedrijf openstellen voor basisscholen. Zes Zeeuwse Klasseboeren kregen een certificaat uitgereikt van gedeputeerde Jo-Annes de Bat. Klasseboeren zijn ai jaren een begrip in Brabant en Zuid-Gelüerland. Nu dus ook in Zeeland. De agrarische ondernemers zijn lerend goed onderlegd en bieden scholie ren de kans om over het boerderijleven te komen leren. Het motto is: 'Leren door beleven'Zeeland teil nu zes Klasseboeren. variërend van klompenboer en melkvee houder tot kweker van pioenrozen en houder van leghennen. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat: "Ik ben zelf opgegroeid op een boerenbedrijf dus ik weet wat er allemaal bij komt kijken om een boerenbedrijf te runnen. Het is zwaar en uitdagend Maar ook ontzettend mooi! Het is belangrijk dat kinderen zien waar hun eten vandaan komt en wat daarvoor allemaal moet gebeuren. Door dat te beleven bij een Klasseboer blijft je dat veel beter bij. Leuk dat we nu al kunnen starten met zes boeren verspreid in Zeeland. Ik hoop dal er snel nog meer volgen." Alle Klasseboeren volgen een cursus Belevend Leren om gecertificeerd te raken. Hiermee wordt voldaan aan het kwaliteits systeem voor boerderijeducatie en sluit de aangeboden leerstof aan bij de kerndoelen van het onderwijs. Maandag 1 juli vond de uitreiking van de Zeeuwse certificaten plaats bij melkveebedrijf Van Delfl in Colijns- plaat. Meer lezen? Kijk dan op www.zeeland.nl Op het schoolplein van GBS de Regenboog in Middelburg maakte gedeputeerde Anita Pijpelink op 24 juni samen met kinder directeur Jedithja bekend welke veertien scholen nog dit jaar starten met het omvormen van hun grijze schoolplein tot een veel groenere speel- en leeromgeving. Zij ontvangen hiervoor een subsidie van IVN Natuureducatie met steun van de Provincie Zeeland. Dat gebeurt in het kader van de Groene Revolutie Zeeuwse Schoolpleinen. Gedeputeerde Anita Pijpelink: "In alle delen van Zeeland komen groenere schoolplei nen: van Koudekerkc op Walcheren tot Kloosterzande in Zeeuws-Viaanderen en Krabbendijke in Zu d-Beveland. Bijna 14% van de Zeeuwse scholen wil het school plein graag groener maken en vroeg daar subsidie voor aan. Van dc 27 ingediende plannen ontvangen 14 scholen dit jaar een bijdrage. De Provincie investeert met de regeling 100.000 euro in een natuurlijkere, gezondere leefomgeving." Groene (r)evolutie Kinderen brengen ongeveer 40% van de tijd dat ze wakker zijn door op school, veelal binnen in het klaslokaal. En dat ter wijl kinderen gezonder zijn én beter leren door veei buiten te zijn. Daarom ontkete nen IVN Natuureducatie, GGD Zeeland en Hogeschool Zeeland de Groene Revolutie Zeeuwse Schoolpleinen, met steun van de Provincie Zeeland en het rijksprogramma Jong Leren Eten. Het doei is om in één schoolgeneratie alle Zeeuwse kinderen een groene speel- en leerplek le geven. De sub sidieregeling Groene Revolutie Zeeuwse Schoolpleinen is hier een onderdeel van. De Stationsbrug in Middelburg is bijna 70 jaar oud. Om de draaibrug in goede conditie te houden, vindt groot onderhoud plaats in de winter van 2019/2020. Op 23 september 2019 wordt de brug gevaren naar Krimpen aan den IJssel. In Middelburg vinden ook werkzaamheden plaats, zoals het opknappen van de pijlers en de landhoofden. In april 2020 komt de brug weer terug. De eerstvolgende maandelijkse vergadering van Provinciale Staten vindt plaats op vrijdag 5 juli 2019 en start om 09.30 uur. Op de agenda staan onder andere de Statenvoorstellen Aanbeveling rapport Rekenkamer onderzoek geheimhouding Rekenkamer Zeeland' en 'Benoeming lid Agendacommissie Provincie Zeeland'. De volledige agenda vindt u op www.zeeland.nl/ps. Elke maand nemen de leden van Provinciale Stalen tijdens de Statenvergadering besluiten over onder werpen die gaan over Zeeland. Deze vergaderingen zijn openbaar. Wij verwelkomen u graag op onze publieke tribune. De Statenvergaderingen zijn óók live te volgen via Omroep Zeeland televisie en via onze website www.zeeland.nl De afgelopen jaren is er vanuit Campus Zee land hard gewerkt om in Zeeland een Joint Research Center te realiseren. Vanaf 2021 gaan studenten, onderzoekers, bedrijven en overheid gezamenlijk onderzoek doen in dit nog te bouwen onderzoekscentrum aan het Groene Woud in Middelburg. Dinsdag 2 juli is de Stichting Innovatiecluster Cam pus Zeeland officieel opgericht en zijn de eerste bouwtekeningen onthuld Voor meer informatie kijkt u cp https://campuszeeland.nl. Van maandag 23 september 2019 tot en met zondag 12 april 2020 wordl de Sta tionsbrug in Middelburg afgesloten voor het verkeer. Het werk aan de brug brengt veranderingen met zich mee voor voet gangers. (brom)fietsers en de scheepvaart. Voetgangers kunnen tijdens de werkzaam heden gebruikmaken van een tijdelijke pontonbrug. (Brom)fietsers kunnen tijdelijk gebruikmaken van de nabijgelegen Schroe brug. Voor passerende schepen gaal de pontonbrug meerdere keren per dag open. De tijdelijke maatregelen zijn nooig tot het moment dat de brug wordt teruggeplaatst. Werkzaamheden in 2018 uitgesteld De renovatie van de Stationsbrug was in 2013 uitgesteld vanwege de vondst van chroom-6 in oude verflagen. In een specia le ruimte in Krimpen aan den IJssel worden de verflagen van de brug op een veilige manier verwijderd. In juli 2019 zal hiertoe nog een aanvullende proef worden gedaan aan de Stationsbrug in Middelburg. Meer informatie over de werkzaamheden is te vinden op www.zeetand.nl/stationsbrug. COLOFON Radactie: leem Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie ZeelanC Fotografie: Felice 8uonadonna voor Bceldoank Provincie Zeeland (wielrenners). IVN Naluu'edvcatie (groene schoolpleinen). Provincie Zeeland. ZLTO (Klasseboeren). Reageren op deze uitgave van Provinc ewerk' Neem don contact op met team Communicatie per telefoon 0118 - 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-maii inf0centrum@2eeland.nl of per telefoon op 0118-63 10 11. Of schrijf naar Postbus 6001.4330 LA Middelburg Bezoekadres: Provinciehuis Abdij 6 4331 BK Middel burg De volgende Proviooewerk verschiet 4 september 2019 vW Provincie Wemeldinge Het zomerreces van Gedeputeerde Staten begint maandag 15 juli en duurt tot en met vrijdag 9 augustus 2019. De eerstvolgende Provinciewerk verschijnt op woensdag 4 september in uw huis-aan-huiskrant en de Eendrachtbode. De Provincie Zeeland blijft ui teraard online bereikbaar via: www.zeeland.nl, maar ook via sociale media op Facebook, Twitter. Instagram en Linkedln. Heeft u een vraag, opmerking of suggestie: deel het met ons via de website of social media.

de Faam | 2019 | | pagina 12