Het woord aan raadslid Hilde Onderdijk Raadsvergadering in stadskantoor Schroebrug nacht afgesloten Stationsbrug vanaf 23 september dicht Inzameling oud papier in juli Opening Informatiepunt Digitale Overheid in de ZB Aandacht voor werk en mantelzorg GEMEENTE MIDDELBURG Omgevingsvisie Het werkprogramma van de gemeente Middelburg heet "Toekomstbestendig Middelburg". Daarom gaan wij met de nieuwe omgevingswet in het vooruitzicht, een nieuwe visie op de ruimtelijke inrichting van Middelburg opstel len. Gedeeltelijk als opvolger voor de kwaliteitsatlas. Inwoners van Middelburg en ook bedrijven kunnen dan aangeven wat zij belangrijk vinden voor de inrich ting van Middelburg. Waar komen woningen en in welke soort, waar bedrijven, sportvelden, winkels en zorg of natuur? Moeten er b.v. meer appartementen komen? En dan op korte of langere termijn. De gemeente(raad) gaat op zoek naar u met de vragen; wat moet er anders, wat kan er beter? Het CDA vindt dat om zoveel mogelijk mensen te bereiken goede com municatiemiddelen moeten worden ingezet. Ook de "zwijgende meer derheid" moet worden bereikt en liefst ook mensen die ergens voor zijn en niet alleen tegen. Wat vindt het CDA dan belangrijk? Middelburg moet wel leefbaar blij ven bij de toenemende toeristen- stroom. Bereikbaarheid voor jong en oud en veilige fiets- en wandel voorzieningen. Speelvoorzieningen en groen in iedere wijk. Fietspar keerplaatsen in de binnenstad. Kortom: Leefbaarheid en bedrijvig heid die Middelburg waardig is en die we willen behouden. Om maar eens een paar voorbeelden te noe men. Het CDA betrekt u er graag bij. U kunt ons ook rechtstreeks benaderen. H.A.K. Onderdijk-Varkevisser onderdijk.hilde@zeelandnet.nl OFFICIËLE PUBLICATIES De Schroebrug in Middelburg is vanwege onderhoudswerkzaamheden afgesloten van woensdag 3 juli 21.00 uur tot donderdag 4 juli 02.00 uur. Auto's worden omgeleid via de Stationsbrug. Fietsers en voetgangers kunnen tijdens de werkzaamheden wel over de naastgelegen voetgan gersbrug 'De Loper'. De gemeenteraad van Middelburg komt op woensdag 26 en don derdag 27 juni om 19.30 uur bijeen in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergaderingen bij te wonen. Op de agenda van woensdag 26 juni staat de behandeling van de jaarstukken 2018 van gemeente Middelburg, de kaderbrief 2020- 2023 en de zienswijze van begro tingen van gemeenschappelijke regelingen. dering verder. De raad behandelt dan onder meer de ontwikke ling van Cleene Hooge en een initiatiefvoorstel van de Christen unie, CDA, PvdA, GroenLinks, SP, LPM en SGP over minder vuurwerk(overlast) in Middelburg. Donderdag 27 juni gaat de verga- De volledige agenda, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeenteraad en commis sies zijn te lezen in het raadsin- formatiesysteem op middelburg. raadsinformatie.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Via het raadsinformatiesysteem kunt u de vergaderingen van de Middelburgse gemeenteraad en commissies live volgen of later naluisteren. Op maandag 23 september om 7.00 uur wordt de Stationsbrug in Middelburg afgesloten voor het verkeer. Om de brug in goede conditie houden, vindt tot en met 12 april 2020 groot onderhoud plaats. De Stationsbrug gaat tijdelijk naar Krimpen aan den IJssel. In Middelburg vinden ook werkzaam heden plaats, denk bijvoorbeeld aan het aanpassen van elektrische installaties en de remmingwerken in het Kanaal door Walcheren. Na deze renovatie gaat de brug weer jaren mee. Op dit moment is de planning dat de Stationsbrug op maandag 13 april 2020 weer door het (vaar)wegverkeer gebruikt kan worden, zoals voorheen. De renovatie van de Stationsbrug was in 2018 uitgesteld vanwege de vondst van Chroom-6 in oude verflagen. In een speciale ruimte in Krimpen aan den IJssel worden de verflagen van de brug verwijderd. Voetgangers en reizigers openbaar vervoer Voor voetgangers en reizigers van het openbaar vervoer blijft een rechtstreekse verbinding over het Kanaal door Walcheren. Er komt een tijdelijke pontonbrug over het Kanaal door Walcheren. Op de Loskade wordt een tijdelijk bus station met haltes geplaatst. Mindervaliden Voor mindervaliden en mensen met bijvoorbeeld een kinderwagen of een grote koffer, is een gratis taxiservice beschikbaar tussen de taxistandplaats bij het NS- station en de Loskade. Daarvoor wordt op de Loskade tijdelijk één parkeerplaats bestemd als taxistandplaats. Deze taxiservice wordt verzorgd door Taxi Livo van maandag tot en met zaterdag van 7.00 - 23.00 uur. Op zondagen is dit op afroep via telefoonnummer (0118) 63 58 00. (Brom)fietsers Voor de (brom)fietsers is een alternatieve route beschikbaar via de bestaande (brom)fïetspaden op de nabijgelegen Schroebrug. Daar naast komt er aan stadszijde (op de Loskade) een tijdelijke fietsen stalling waar 300 fietsen gestald kunnen worden. Vervolgens kan gebruik worden gemaakt van de tijdelijke voetgan gerspontonbrug. Parkeerplaats voor touringcars De zeven bus- parkeerplaatsen voor bijvoorbeeld touringcars op de Loskade in Middel burg maken plaats voor een tijdelijk OV-busstation. Touringcars kun nen uitwijken naar het bestaande OV-busstation aan de Kanaalweg in Middelburg. Touringcars kunnen gebruikmaken van de opstel ruimte aan de spoorzijde van dit terrein. Als er behoefte is aan meer busparkeerplaatsen kunnen touringcars ook parkeren op de Arnesteinkade aan de Uijterschoot- weg in Middelburg. Contact Provincie Zeeland werkt samen met aannemer Hollandia Services B.V. aan het renoveren van de Stationsbrug Middelbrug. Voor vra gen of meldingen kunt u contact opnemen met de projectorgani satie Renovatie Stationsbrug via stationsbrug@zeeland.nl. Ook kunt u zich hier opgeven als u per mail berichten wilt ontvangen over de aankomende werkzaamheden. Actuele informatie leest u op de website www.zeeland.nl/ stationsbrug. In de maand juli wordt bijna in alle wijken geen oud papier opgehaald. Behalve in de wijken Sint Laurens en Stromenwijk, daar wordt het oud papier in augustus niet opgehaald. Vanaf dinsdag 2 juii is het Informatiepunt Digitale Overheid ge opend in de ZB, Kousteensedijk 7 in Middelburg. Het Informatiepunt is bedoeld voor mensen die moeite hebben met het vinden van overheidsinformatie, bijvoorbeeld huur- en zorgtoeslag, belas ting, rijbewijs, (verkeers)boetes, pensioen en uitkering. Medewerkers van ZB helpen bezoekers met het vinden van informatie op internet en verwijzen hen door naar de juiste instanties. Openingstijden informatiepunt: dinsdag en donderdag van 11.00 tot 13.00 uur. Op woensdag 19 juni deed de Buzz on Tour Middelburg aan. Wethouder Carla Doorn-Roosenburg en Manteling hadden werkgevers en humanre- sourcemedewerkers uitgenodigd voor een rondetafelgesprek rond het thema 'Werk en Mantelzorg'. Belangrijkste conclusies waren dat begrip van de werkgever, openheid op de werkvloer en maatwerkoplossingen het beste werken. Daar krijg je als werkgever zeer loyale en gemotiveer de werknemers voor terug. Wilt u meer weten over dit onderwerp? Bel Manteling via (0118) 55 35 30 of e-mail naar info@mantelingwalcheren.nl Bezoekadres: Postadres: Kanaalweg 3 Postbus 6000 4337 PA Middelburg 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter ©Gem^Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen B-ee I2-14, Bu.tenrusfofraaf 4, lange Delf: 94, Prooijenseweg 26, ScFepe-enlaan 320, Vla&marid 68 Verleende omgevingsvergunningen Pceencaelesinge' 16 A RUD Zeeland Acnvraog oir. 'ego iere orrgevingsvergunring Zand- Grinthandel van O^wefkerk B.V. Uijter- schootweg 8 Ontwerp omgevingsvergunning Eastman Chemical Middelburg B V Herculesweg 35 Verkeersbesluit Int'ekken gehanciicapfenparkeerpaats Touwboan, tijdelijke verkeersmaatregelen Lcskade en Kanaal- weg tijdens renovatie Stationsbrug I" M

de Faam | 2019 | | pagina 9