Prinses Beatrix bij jubileum KZGW De filmkeuze van Nihalia Blanken is heel bijzonder Nostalgische vaart door de grachten Kloveniersdoi WOENSDAG 19 JUNI 2019 De Faam RONDVAART <r filmzaalafé en filmic VLISSINGEN - Prinses Beatrix werd zaterdagmiddag op een zonovergoten Oude Markt ontvangen door Commissaris van de Koning Han Polman, burgemeester Bas van den Tillaar van Vlis- singen en kamerheer mevrouw Danny Hollestelle (foto linksbo ven). Het ontvangstcomité in de kerk bestond onder andere uit voormalig minister-president Jan Peter Balkenende en Jonkheer Schorer, voorzitter van het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen KZGW (foto rechtsboven). Foto links onder: Prinses Beatrix ontvangt het jubileumverzamel- boek 'Van wijs en waan' uit handen van schrijfster Katie Heyning. Midden: De Middelburgse band PEER zingt samen met het kin derkoor van Young Energy Society Challenge en opent daarna de prijsvraag 'Hoe versnellen wij de energietransitie in Zeeland', (foto: Angela Verdam/Scherp Fotografie). Foto rechts onder: Hare Majesteit verlaat de Oude Markt onder grote belangstelling en applaus van het publiek. Foto's: Conny den Heijer Op dinsdag 25 juni presen teert Cinema Middelburg weer De Filmkeuze van Wat houdt dit project in en wie is Nihalia Blanken, dege ne die in juni haar keuzefilm mag toelichten? MIDDELBURG - In de Klo veniersdoelen, waar een caf^ restaurant en Cinema Middel burg is gevestigd, vertelt Si mon Blaas, directeur Cinema Middelburg over het project De Filmkeuze VanSimon:" Nor maal gesproken krijgt een film een aantal sterren en krijgen de makers en acteurs/actrices op de rode loper aandacht. Waar om niet eens alle aandacht naar de filmbezoeker?" Simon kiest voor personen die in Mid delburg wonen of er iets mee te maken hebben. "Het project heb ik vorig jaar gepresenteerd op het filmfestival van Can nes. Men was enthousiast en ik verbaasd." In Nederland is hij nog geen bioscoop tegen gekomen met dit concept. In middels loopt het project vanaf 2011 en vertelt iemand over zijn of haar filmkeuze. Naast hem zit Nihalia Blanken. Met haar spreek ik over haar Cura^aouse afkomst en haar keuzefilm: Ra- fiki. Negen jaar geleden kwam ze uit Curasao naar Nederland. In Rotterdam brak ze haar stu die klinische chemie na twee jaar af, ontmoette haar vrouw Anne en vertrok naar Middel burg. Nihalia: "Homo's zijn nog niet op mijn geboorte-eiland geaccepteerd." In Middelburg gaat ze als vrijwilligster aan de slag. Op die manier ontstaan netwerken die ze gebruikt voor haar missie: verbindingen zoe ken met jongeren en praten over hun seksuele geaardheid, ledereen heeft recht op een vrij leven. Nihalia startte ja ren geleden op Instagram haar project Queers. Overal waar zij wordt gevraagd of de ge legenheid krijgt, praat zij met jongeren over hun seksuele geaardheid. Voordat we er erg in hebben, zijn we al een uur aan de praat. Reden om haar nog eens een keer te ontmoe ten. Momenteel volgt ze een opleiding technische engenee- ring nivo-4 bij Scalda. Op 25 juni om 20.00 uur wordt Niha lia's keuzefilm vertoond, een film die vooroordelen aan de kaak stelt De film Rafiki is ook te zien op 21 en 22 juni. MIDDELBURG - Vanwege het vijfentwintigjarig bestaan van Rondvaart Middelburg is er donderdag 27 juni vanaf 18.30 uur een nostalgische rond vaart door de grachten. Als er veel aanmeldingen zijn, volgt er vrijdag 28 juni een tweede tocht. Johan en Jan Willem Antheunisse zijn aan boord om de passagiers te vertel len over de grachtengordel van de vijftiger- en zestiger jaren. Oudere Middelburgers zullen veel herkennen als ze langs de plekken varen waar vroeger van alles is gebeurd. "Er zijn bij ons ruim dertig nostalgische rondvaarten ge weest. Vanwege ons jubile um doen we het nogmaals", vertelt Roland van Banning van Rondvaart Middelburg. Johan Antheunisse: "Voor de eerste keer deden wij zo'n rondvaart vanwege onze moeders veijaardag. We zijn bij de grachten opgegroeid, dus hebben veel eigen verha len. Toch heb je heel wat no dig om zo'n hele tocht vol te praten. Wij krijgen veel infor matie van de Middelburgers." Deelname kost tien euro. Op geven bij de kiosk van Rond vaart Middelburg, Achter de Houttuinen 39. Lees meer op www. de-faam.nl www.cinemamiddelburg. nl Johan en Jan Willem Antheunisse vertellen over de Middelburgse grachtengordel van weleer tijdens de nostalgische rondvaart. FOTO: PR Theo Rietveld mWAYS Simon Blaasdirecteur Cinema Middelburg en Nihalia Blanken samen voor de ingang van de Kloveniers doelen in Middelburg. FOTO: Theo Rietveld

de Faam | 2019 | | pagina 8