Vier dagen Stadsfeesten in Middelburg ?V T J Culturele Markt SM MIDDELBVRG 13® Nieuwe reddingsboot Buitenspeeldag in Klarenbeek Onderhoud aan wegen jW( Feesten en elkaar ontmoeten Digicafé De Faam WOENSDAG 5 JUNI 2019 DOOR EN VOOR MIDDELBURGERS ÉN DE REST VAN DE WERELD Www-stadsfeestenmM alt-,k.ïil MIDDELBURGSE STADSFEESTEN VOOR JONG EN OUD START Conny den Heljer Met muziek, lekker eten, theater, cultuur en kunst is het in Middelburg vier dagen lang één groot feest. Maar hoe coör dineer je zoiets? MIDDELBURG - Michel van de Linde is één van de coördina toren van de Stadsfeesten. Zijn motto: je gezicht laten zien. Zelf bij de ondernemers langs gaan en vragen wat zij kunnen bieden om samen iets groots neer te kunnen zetten. Persoonlijk contact "En dat werkt," zegt Michel. "Ik heb heel veel ondernemers bezocht om te vragen of ze mee wilden doen. De drie be langrijke aspecten binnen de stadsfeesten zijn, hou het zo dicht mogelijk bij jezelf, gratis toegankelijk en binnen de Ves te, want mijn coördinatiege deelte betreft de binnenstad. In de haven worden er door De Arne de watersportdagen georganiseerd." Middelburgse artiesten Dus bijdragen waar je goed in bent, dat is de opzet van de Stadsfeesten. Zo zal er bij res taurant Hard Ziel worden opgetreden door Paskal Jakob- sen met zijn 'oude band' en brengt Danny Vera akoestisch op de Koningsbrug bij de kiosk een eerbetoon aan zijn vader. Lopen Door de hele stad zie je het Podium Amateur Kunst Voor de kinderen is er vrijdagmid dag vanaf 13.00 uur het Spek takel Speelplein op de Markt. Om 16.00 uur volgt de officië le opening. Ook de hardlopers kunnen hun hart ophalen: er is een spektakel-run en natuur lijk de ZLM/Don Stadsloop. Bij de Seismolen staan foodtrucks en er wordt muziek gemaakt Vrijdag wordt er disco muziek gedraaid op het Plein 1940 door 8o's Verantwoord. Veteranen Al eens een speeddate gehad met een Veteraan? Dan is dit je kans: zaterdagmiddag is er een Veteranendefilé, staan er legervoertuigen op de Markt en kun je in gesprek. Op de Vismarkt is er een Vintage markt. Op het Walplein wordt zaterdag en zondag een Pasar Malam gehouden. Het Univer sity College Roosevelt houdt een expositie onder de naam 'Als schappen oren hadden'. Acht kunstenaars laten op het Helmplein (achter het oude stadhuis) hun werk zien. Markt Plein 1940 wordt zondag en maandag ingericht als Thaise markt waar van alles te zien, te koop en te proeven is. Maan dag zijn overigens ook alle winkels open vanwege Pink steren. "Met de Stadsfeesten evtE f. Michel van de Linde met de aankondigingsposter van de Stadsfeesten in Middelburg. Foto: Conny den Heijer willen we graag laten zien hoe mooi Middelburg is en hoe le vendig de stad is."zegt Michel, "Ik ben er trots op dat ik me hier voor in mag zetten om sa men met al die ondernemers een geweldig vierdaags feest neer te zetten." Programmering Wil je precies weten waar wat te doen is, hou dan de website en de Facebookpagina in de gaten. www.stadsfeestenmid- delburg.nl Stichting Walcheren Mozaïek verzorgt zaterdag 8 juni een Culturele Markt in de Lange Zelke in het Vlissingse centrum. VLISSINGEN - Dit gebeurt in het kader van de jaarlijkse Dag van de Amateurkunst in de gemeente Vlissingen. Op ver schillende plaatsen in de ge meente Vlissingen zijn die dag kunstzinnige en culturele ac tiviteiten. Walcheren Mozaïek laat zien waar het voor staat alle mensen van verschillende culturen horen erbij en zorgen voor een veelkleurige samen leving - doe mee en geniet van elkaar, want dit leidt tot accep tatie, begrip en respect De culturele markt is van 12.00 tot 16.00 uur en bestaat uit marktkraampjes met artike len van verschillende culturen, waaronder Indische en Suri naamse eetkraampjes. Kunst schilder Bert Dorrestijn laat zijn kunstwerken zien, maar demonstreert daarbij ook de totstandkoming ervan. Ver der zijn er muziek-, dans- en rapoptredens, waaronder de muziekgroep Hagelslag, een muziekkollektief, dat on-al- ledaagse muziek maakt op instrumenten uit alle wind streken. Melodische percus sie-instrumenten worden gecombineerd met blaas- en snaarinstrumenten, die veel al intuïef bespeeld wor den. Ook is er een Freddie Mercury-performance. Meer informatie via: Jules Bot- tse via conchitta@zeelandnet. nl, Alex Soplantila via alex- maluku@zeelandnet.nl of de Facebookpagina Walcheren Mozaïek. Van 7 tot en met 10 juni houdt Middelburg zijn Stadsfeesten. Dagen vol muziek, dans, theater, kunst, cultuur en lekker eten en drinken. Voor alle leeftijden is ervan alles te zien, te doen, te horen, te proeven en te koop. Het Pinksterweekend van 2019 wordt lang en gezellig. Meer info op de website en op Faceboolc https://www.facebook.com/StadsfeestenMiddelburg/ GRIJPSKERKE - Op don derdag 6 juni verzorg Stichting Welzijn Veere in samenwerking met ZB Planbureau een digicafé. De bijeenkomst is in Nimmerdor, Bakkersland 29 te Grijpskerke. Hier kun je met al je vragen en problemen terecht betreffende iPhone/ smartphone, iPad/tablet. Eigen apparaat mee ne men. Vrije inloop tussen 11.15 tot 12.15 uur- Graag van tevoren opgeven via 0118-583687 of info@ welzijnveere.nl. De toe gang is gratis. De RNR490 in actie. FOTQJOHAN VAN DER HEIJDEN DOMBURG - Na 10 jaar de adoptieboot Ab Bas van de Stichting Familie Klem-LaBrij in bruikleen te hebben gehad, beschikt de Domburgse red dingsbrigade sinds zaterdag weer over een eigen vaar tuig. Door de goede samen werking met de gemeente Noord-Beveland kon de Dom burgse Reddingsbrigade voor Strandwacht Banjaardstrand een nieuwe reddingsboot aanschaffen. MIDDELBURG - Op woensdag 12 juni is de jaarlijkse Buiten speeldag landelijk. Die dag wordt geprobeerd één grote speelplek te maken van Ne derland, zodat 150.000 kin deren onbezorgd kunnen spelen. Wijkvereniging Kla renbeek ondersteunt dit ini tiatief en organiseert op de hoek van de Koos Vorrink- straat en de Gerrit van der Veenstraat (Middelburg) een buitenspeelmiddag. Alle kin deren uit de buurt zijn wel kom om gratis te komen te spelen van 14.00 tot 16.00 uuri Kinderen kunnen diver se spelletjes spelen, meedoen aan een stoepkrijtwedstrijd en er staan luchtkussens. Qui-vive, Jumbo en Lays on dersteunen deze middag met spelmateriaal en lekkers. Een impressie van het nieuwe GOES - Het nieuwe hoofdkan toor van Roompot Vakanties is afgelopen maandag 3 juni offi cieel in gebruik genomen. Een groot deel van de bijna 400 personeelsleden begon die dag aan hun eerste werkdag in het gebouw aan de Nansenbaan in Goes. Het nieuwe kantoor is vanaf de A58 goed te zien. WALCHEREN - Waterschap Scheldestromen is gestart met het jaarlijkse onderhoud aan verschillende waterschaps wegen in Zeeland. Sommige wegen worden slechts enke le uren afgesloten, maar bij andere wegen kan het oplo pen tot enkele weken. Dit jaar wordt ongeveer 160 kilome ter aangepakt. Na het onder houd voldoen de wegen weer aan de eisen van veiligheid en doorstroming. Jaarlijks in specteert het waterschap bijna 4.000 kilometer weg en voert daarna verhardingsonderzoe- ken uit op de wegen die voor onderhoud in aanmerking komen. Aan de hand van de uitkomsten bepaalt het wa terschap welke maatregelen nodig zijn. Dit kan variëren van plaatselijke reparaties, opper vlaktebehandeling, nieuwe as- faltlaag, nieuwe markeringen en complete reconstructies. De gegevens zijn te vinden via www.scheldestromen.nl/ werkaandeweg

de Faam | 2019 | | pagina 37