05/06/19 ^Zeeland Economie Board Zeeland: Zeeland in zeven keer 26 seconden Informatierubriek van de Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad Provinciehuis gesloten Is werken in de techniek én in het onderwijs iets voor u? wandelen en fietsen door waterdunen Werken in Zeeland staat centraal tijdens Week van de Zeeuwse Arbeidsmarkt Volg de Statenvergadering live Verpachting agrarische percelen per 1 januari 2020 D ovinciewerk Hat provinciehuis is wegens Pinksteren gesloten op maandag 10 juni 2019. Veel werk gaat gewoon door. zoals de bediening van bruggen en sluizen. Al jaren is er behoefte aan meer praktijkkennis binnen het onderwijs. Daarnaast gaan veel techniekdocenten op vmbo- en De zomerexcursies door Waterdunen zijn ge- mbo-scholen de komende jaren met pensioen. Daarom zijn de scholen dringend op zoek naar nieuwe docenten: mensen die start. Tot en met 24 september kunt u wandel de praktijk al in de vingers hebben en hun kennis en ervaring graag willen overdragen op de volgende generatie technici. en en fietsen onder begeleiding van een gids. Economie Board Zeeland met 21 Zeeu wen uit het bedrijfsleven, onderwijs en de overheid onderstreept het belang van de Week van Werkgelegenheid van 13 tot en met 17 juni. De Economie Board Zeeland wil inno vatie en samenwerking aanjagen binnen do sectoren en thema's die passen bij Zeeland: havens logistiek, industrie, vrije tijdseconomie, agro/aqua 8 food en energie water. Ook is er veel aandacht voor het Zeeuwse vestigingsklimaat en de arbeidsmarkt. Via de website www.economicboardzee- land.nl ziet u in zeven korte video's wat de belangrijkste aandachtspunten zijn binnen deze Zeeuwse sectoren. Aanwezigheid van voldoende 'goed geschoolde) werknemers heeft overal prioriteit. COLOFON Redactie: leam Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland Fotografie: Amla fillers (waterdunen). Mechtcld Jansen voor Beeldbank (lechn rki Ruben Creel (Timmerfabriek} Reageren op Ce/c uitgave van Prow nee werk' Neem dan contact op met team Communicatie per telefoon 0118 - 63 0 50. Will u Inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mai'. nfocen'.rum@ zeeland nl of per telefoon op 0118-63 10 11 Of schrijf naar Postbus 6001.4330 LA Middelburg Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6.4331 BK Middelburg De volgende Provinc ewerk verschijnt 19 jun, 2019. gw Provincie U kunt uw belangstelling uitsluitend kenbaar mak en met het registratieformulier op onze website via www.zeeland.nl/pacht2020. Het formulier staat vanaf 15 juni online en kunt u tot 15 augustus 2019 invullen. Hier leest u ook de pachtvoorwaarden en toewijzingscriteria. Bent u de vakman/vrouw met passie voor uw vak. die uw kennis en kunde graag wil overdragen op do jongere generatie? Dan is er de mogelijkheid om uw huidige baan in de techniek te combineren met lesgeven Als u belangstelling heeft, is een zorg vuldige oriëntatie en afweging uiteraard wenselijk. Daarom worden in totaal drie informatieavonden georganiseerd in Vlis singen (27 juni, 27 augustus) en Terneuzen (2 juli). Bij voldoende animo start het traject vanaf begin oktober 2019 op locatie Scalda Van 13 tot en met 17 juni staat werken in Zeeland centraal tijdens de Week van de Zeeuwse Arbeidsmarkt 2019. Provincie Zeeland, Zeeland Business, Festive Events en ZeeuwseVacaturebank.nl bundelden hun krachten en organiseren tijdens deze week meerdere events en bijeenkomsten rondom werken in Zeeland. Zeeland heeft een krappe arbe dsmarkt. Voor de periode tot 2022 komen we, als we geen actie ondernemen, zo'n zesduizend werkzame personen le kort in alle secto ren en op alle niveaus. Het opvullen van deze vraag is voor indivduele werkgevers een enorme uitdaging. Samen bereik je meer en daarom hebben Zeeuwse bedrij ven. onoerwijsinsteUingen en overheden de handen ineen geslagen in het Aanvalsteam Arbeidsmarkt Zij zetten alles op alles om een toekornsibestendige arbeidsmarkt te realiseren. Dal doen ze door mensen van buiten Zeeland te stimuleren hier naar toe te komen, mensen die hier al werken ver der le nelpen ontwikkelen en behouden voor Zeeland en mensen die werk zoeken aan een baan le helpen. Donderdag 13 juni 2019 organiseert het Aanvalsteam het Zeeuws HR-event in de Timmerfabriek in Vlissingen. Dit is een interactieve middag met inspiratiesessies. Bent u HR-profes sional, directie- en/of bestuurslid. Kijk voor meer informatie en aanmelden op www.zeeland.nl/arbeidsmarkt Tweedaags festival Op vrijdag U juni zetten meerdere bedrijven hun deuren open voor een rondleiding De dag erna. op 15 juni. vindt in de Machinefabriek in Vlissingen net WrX Job Festival plaats. Dé plek om meerce- re werkgevers le ontmoeten en werken en studeren in Zeeland te ervaren en te beleven, ledereen is van harte welkom en de toegang is gratis. Meer informatie is te lezen via wrxzeeland.nl. Op 16 juni organiseert Stichting Rootzz samen met Jong Management Zeeuws-Vlaanderen het evenement Roetsibaan voor (bijna) afgestudeerde studenten op mbo. hbo en wo- niveau in Terneuzen Zo komen laat stejaarsstudenten en werkgevers op een makkelijke manier met elkaar in contact. Eindexamenscholieren In dezelfde week ontvangen de Zeeuwse eindexamenscholieren een mooie herin nering aan Zeeland mei een uitnodiging voor het Summer Festival in Vlissingen op 15 juni. De eerstvolgende maandelijkse vergadering van Provinciale Staten vindt plaats op vrijdag 7 juni 2019 en start om 09.30 uur. Op de agenda staat onder andere het Statenvoorstel 'Jaar stukken 2018 Provincie Zeeland en Provinciaal Fonds Nazorg Stortplaatsen'. De volledige agenda vindt u op onze website. Elke maand nemen de leden van Provinciale Staten tijdens de Statenvergadering besluiten over onder werpen die gaan over Zeeland. Deze vergaderingen zijn openbaar. Wij verwelkomen u graag op onze pub.ieke tribune De Statenvergaderingen zijn óók live te volgen via Omroep Zeeland televisie en via onze website www.zeeland.nl De Provincie Zeeland heeft een groot aantal agrarische percelen in eigendom, die ze voor het jaar 2020 in pacht zal uitgeven. Bent u agrariër en wilt u in 2020 gronden pachten, dan kunt u uw belangstelling kenbaar maken bij ons. De pachtperiode loopt van 1 januari 2020 tot en met 31 december 2020. in Vlissingen. De opleiding wordt afgesloten met een Pedagogisch Didactisch Diploma. De opleiding van hybridedocenten, dus het werven van techniekpersoneel dat zich bij wil laten scholen om daarna parttime voor de klas te staan, is één van de activiteiten uit het Actieprogramma Techn.iekpact, dat als doel heeft om kiezen, leren en werken in wetenschap en techniek te stimuleren De Provincie Zeeland levert een bijdrage van 25.000 euro aan het Actieprogram ma TechniekPacl Zeeland Bedrijfsleven, onderwijs en (nationale) overheden dragen ook hun steentje bij. Meer lezen? Kijk dan op www.huisvandetechniek.nl/hybride-tech- niekopleiders De gids van Het Zeeuwse Landschap weet alles over het gebied met de getiidennatuur. oe vogels en de planten. Voor meer informatie kijkt u op www.waterdunen.com/activiteiten/excursies

de Faam | 2019 | | pagina 30