Doe waar je gelukkig van wordt Werken bij Albert Heijn TEKST: KIM DE BOOIJ FOTOGRAFIE: JOHAN KATERBERG Ana Kulisic is 22 jaar en afgelopen zomer afgestudeerd in Pedagogiek aan de HZ. Ze koos echter niet voor een baan in die richting, maar volgde haar hart. Dat lag bij supermarkt Albert Heijn in Vlissingen. summercamp waarbij je gestimuleerd werd om meer over je eigen persoonlijkheid en persoonlijke doelen te weten te komen. Dat was echt een verrijking voor mij." alleen met praktische kennis en ervaring, maar vooral ook als mens. Dat je jezelf beter leert kennen en weet hoe je het beste uit jezelf kunt halen en automatisch dan ook uit anderen en je winkel. Dat vind ik zo mooi!" "Ik werkte er al vanaf mijn 16e", legt Ana uit. "Eerst als caissière. Het was een hartstikke leuk bijbaantje, gezellig met leeftijdsgenoten en vriendinnen." Maar meer dan dat, was het toen niet. "Ik wist al heel lang dat ik pedagogiek wilde gaan studeren. Mijn moeder is lerares geweest en ook mijn zus is docente. Hun verhalen over het werk waren altijd heel leuk. Dat zag ik ook wel zitten." Eenmaal aan haar studie begonnen, had Ana het goed naar haar zin. "Vooral het leren over de ontwikkeling van mensen sprak me erg aan." In die tijd werd Ana leidinggevende over de caissières in de supermarkt. "Het leidinggeven bleek wel in me te zitten en van de AH kreeg ik veel ondersteuning. Zo was er eens een Wrl! Langzaam besefte Ana dat ze op haar werk sneller leerde en ontwikkelde dan dat ze met haar studie deed. "Dit soort dingen leer je op school niet. Ik realiseerde me dat ik het werk bij de AH echt heel leuk vond en dat ik er meer mezelf kon zijn. In mijn tweede studiejaar wist ik het zeker en hakte de knoop door. Ik ging na mijn studie, ik wilde wel eerst mijn hbo-diploma halen, bij de AH verder. Dit besprak ik ook met mijn leidinggevenden. Meteen hielpen ze me enthousiast bij het uitstippelen van een ontwikkelplan, zodat ik verder kon doorgroeien naar een managementfunctie "Zover is het nu. "Het leukste vind ik de verantwoordelijkheid. Mijn doel is om supermarktmanager te worden van een eigen winkel. Daar krijg ik bij AH ook echt de kans voor. Ze helpen je groeien. Niet Albert Heijn is 15 juni ook aanwezig op het WrX! Job Festival. "Ik ben er ook bij, dus kom me gerust opzoeken. Wat ik je in ieder geval wil meegeven, is datje iets moet doen waar je gelukkig van wordt. Op een jonge leeftijd maak je een studiekeuze. Maar je ontwikkelt en misschien blijkt dan wel dat dit niet de beste keuze voor jou was. Hou dan niet vast aan die keuze, maar doe waar je echt gelukkig van wordt." ch SPECIAL Wil EXPERIENCE 14 EN IS JUN

de Faam | 2019 | | pagina 19