Unicefwinkel Westkapelle is al 30 jaar een begrip Scalda ontwerpt multifunctioneel centrum 9 O Wie wordt uw Winkelier van het Jaar? Stem en maak kans op mooie prijzen Alcoholvrij jongerenfeest Rommelen in Zoutelande Pinksteren met concert OKK Ruilhandelen met Iets Open tuinen in Veere J» WOENSDAG 5 JUNI 2019 De Faam WALCHEREN KORT WINKELIERVERKIEZING Al 30 jaar staat ze in de kringloopwinkel aan de Koestraat in Westkapelle waar ze naast haar tweedehands goederen ook Unicef artikelen verkoopt. Willy Lievense heeft van haar hob by haar vrijwilligerswerk gemaakt. De opbrengt van de ver koop gaat volledig naar Unicef. VLISSINGEN - In De Piek vindt op zaterdagavond 8 juni voor de derde keer FreshPiekes plaats, het alcoholvrij eve nement voor jongeren tot 18 jaar. Als gangmaker treedt dit keer MC Kevin op van hiphop band De Hobbyisten. Achter de draaitafels staan drie dj's: Timo, Syrup en Sander. Aan vang 19:00 uur. Entree euro. ZOUTELANDE - Op 22 juni van 10.00 tot 16.00 uur is er weer een rommelroute in Zoute lande onder de naam Zoute Rommel. De deelnemers aan de rommelroute in Zoutelande op 22 juni zijn verspreid over het hele dorp. In het zijstraat je van de Sloestraat, tegen over de Roompotstraat, kun je vanaf 10.00 uur bij de kraam van Veldsink Advies gratis een plattegrond en deelnemerslijst afhalen zo lang de voorraad strekt. WESTKAPELLE - Op 2e Pink- sterdag, 10 juni, is er traditiege trouw een optreden van OKK Westkapelle. De brassband van OKK zal een afwisselend programma spelen met onder anderen de mars Quality Plus, het lyrische You Raise me Up en het opzwepende Victory uit Lord of the Dance. Dit jaar zal, naast de brassband van OKK, CresBeat optreden. Cresbeat is een jonge, enthousiaste slag werkgroep uit Dreischor onder leiding van Cora Dellebeke. Het concert begint om n.oouur en zal plaatsvinden in Westkapel le Herrijst, Markt 79 te West kapelle. De toegang tot dit concert is gratis. MIDDELBURG - Op donder- dagavond 6 juni ruilen deel nemers van Lets spullen en diensten onderling uit tegen punten, bij ons kokkels ge naamd, dus met gesloten beurs. Diensten kunnen va riëren van klusjes in huis, ko ken, tuinwerk tot workshops bloemschikken en schilderen. Er is veel mogelijk, ledereen welkom om eens mee te ma ken hoe dit ruilsysteem werkt. Er wordt altijd gezellig bijge praat, want het is ook een so ciaal systeem. Wijkcentrum Dauwendaele, Kruitmolenlaan 125, vanaf 19.30 uur. O Kijk ook bij www. Ietswalcheren.nl WESTKAPELLE - Ze is trots op 'haar' winkeltje aan de Koes traat. En dat mag ze zijn. In de beperkte ruimte waar ze over beschikt verkoopt Willy twee dehands spullen en kleding en heeft ze een aparte kast met Unicef artikelen. Unicef komt op voor de rechten van ieder kind onder het motto: Kinde ren eerst. Of het nu gaat om gezondheidszorg, onderwijs, noodhulp of bescherming en ongeacht huidskleur, geloof of achtergrond. Willy heeft een hekel aan weggooien. "Dertig jaar gele den werd er gewoon heel veel weggegooid. Ik zag de moge lijkheid om dit pandje te huren en ben hier samen met een kennis begonnen. Vroeger zat hier een kapsalon.de kast waar de flessen shampoo in stonden staat er nog en wordt uiteraard gebruikt. Ik hergebruik hier al les, tasjes, kartonnetjes, noem maar op. Het Unicef logo heb ik inmiddels van het raam ge haald, het brokkelde af en be lemmerde het uitzicht in de etalage. Mensen weten me te vinden, ik heb een uitgebreide klantenkring, er zijn zelfs toe risten die hier al jaren komen." VEERE - In het tweede weekend van juni vormen de met stokrozen bezaai de steegjes voor de twaalf de keer het decor voor het Open Tuinenweekend in Veere. Tien particuliere tui- neigenaren stellen daar bij hun 'Zeeuwse hofjes' open voor publiek. Van ommuurde binnenplaats tot landelijk vergezicht: ie dere tuin heeft zijn eigen karakter. De opbrengst van de entreegelden komt ge heel ten goede aan de res tauratie en het onderhoud van de Kleine Kerk in Vee- re. De kerk is gedurende het tuinenweekend geopend, zodat bezoekers de prach tige, soms nog I7e-eeuwse inrichting kunnen bewon deren. De deelnemende tuinen wisselen jaarlijks. Ook bezoekers van eerde re edities kunnen nieuwe inspiratie opdoen. In som mige tuinen is iets extra's te doen, zoals verkoop van kunst, brocante, of zelfge maakte versnaperingen. Nieuw is het Stokroos Infor matie Punt waar u van alles te weten komt over deze plant. Ook zijn hier zaailin gen te koop van Veere's trots: de 'Alcea veerensis'. Een team van 8 studenten Bouwkunde van Scalda hebben woensdag een ontwerp voor een duurzaam te bouwen Multi Functioneel Centrum in Aagtekerke overhandigd aan wet houder Marcel Steketee van Veere. Een van de genomineerden voorde verkiezing van de Winkelier van het Jaar 2019. 'fotoIlse Hetterscheid) DOMBURG - In het gebouw dat wordt opgetrokken uit hout en geïsoleerd met zee wier is ruimte voor een sportzaal, buurtzorg en een buurthuis. Met het duurzame ontwerp doen de studenten mee aan een wedstrijd van SLIM Circulair. Het gebouw is zo ontworpen dat als er ruim tes niet meer gebruikt worden, deze afneembaar zijn en ver plaatst kunnen worden naar een andere locatie. Of het iso leren met zeewier echt gaat lukken wordt op dit moment nog onderzocht. Wethouder Steketee was onder de indruk: De presentatie was boeiend, het is innovatief, duurzaam en het is een mooi ontwerp. We gaan er serieus mee aan de slag bij de uitwerking van onze plannen voor de kernen van Veere." Door het hele land doen 15 scholen mee aan de ontwerpwedstrijd. Wil je stemmen op team Ad Fundum van Scalda? Kijk op: 0 www.siimcirculair.com/ scalda-vlissingen Wie gaat er met de titel 'Winkelier van het Jaar' van door? De winkelier die het meest klantvriendelijk is, de beste prijs-kwaliteitverhou- ding biedt of de winkel met de meest trouwe klanten? Er kan vanaf nu gestemd wor den via www.winkelierver- kiezing.nl. De Winkelier van het Jaar-ver- kiezing is een gezamenlijk ini tiatief van Redamefolder.nl en Vote Company. Winkeliers vloggen, flyeren en gebruiken social media mo menteel intensief om klanten op te roepen om te stemmen. "Het is fijn dat juist wij, als lo kale ondernemers die sfeer en authenticiteit aan de ge meente geven, nu een keer de aandacht krijgen die we verdienen", aldus een van de genomineerden. Overtroeven "Maar het werven van stem men zorgt vooral voor een leu ke, gezonde spanning tussen alle lokale retailers, ledereen probeert elkaar te overtroeven met inzet en creativiteit om de meeste stemmen binnen te halen. Misschien wint straks een van de winkels uit onze gemeente de landelijke titel wel!" Ook onder de inwoners wordt enthousiast op de Winkelier van het Jaar Verkiezing ge reageerd. "Bij mijn favoriete delicatessenzaak staat het per soneel bijna te stuiteren van enthousiasme als ze bij het af rekenen vragen om op hen te stemmen. Ik hoop dan ook van harte dat ze winnen. Mijn stem hebben ze in ieder geval bin nen", aldus een klant. Fantastische prijzen Tot en met 2 juli kunnen in woners stemmen op hun fa voriete winkel in één van de dertien categorieën, ledereen die stemt, maakt zelf ook kans op fantastische prijzen, zoals een hotelovernachting voor twee personen, €100 shopte goed en een Ipad Pro. Winkeliers die nog niet zijn ge nomineerd, hebben tot 23 juni de tijd om hun winkel gratis aan te melden. Wanneer een winkelier als beste wordt be oordeeld, mag deze zich een jaar lang de beste winkelier van zijn gemeente noemen. Gemeentewinnaars maken au tomatisch kans op de provinci ale en landelijke titel, die door een vakjury wordt toegekend. winkefierverkiezing.nl Willy Lievense, al30 jaar bevlogen van het vrijwilligerswerk in 'haar' Unicejwinkel in Westkapelle. Foto. Conny den Heijer Het bouwkundeteam van Scalda (Ad Fundum) en hun docent bieden het ontwerp vooreen multifunctio nee! centrum in Aagtekerke aan aan wethouder Steketee van Veere (r) Foto: Conny den Heijer

de Faam | 2019 | | pagina 14