Officiële publicaties Het woord aan raadslid Wim Steketee Stadskantoor gesloten Grasbeheer in Middelburg Informatiemarkt hoger onderwijs Middelburg Gratis parkeren Wijktafels Opwaardering tegoeden ondergrondse containers voor restafval Wecycle sponsoractie GEMEENTE MIDDELBURG Afvalbeleid Sinds enkele weken wordt de LPM door veel inwoners benaderd over de nieuwe wijze van afvalinzame ling, Diftar genaamd. De bedoeling is dat het restafval uiteindelijk teruggebracht moet worden naar 50 kilo per jaar per inwoner. Met een kleinere opening van de restafvalcontainer, een sleutelhan ger en een chip moet dit worden bewerkstelligd. Er moet extra wor den betaald naast het basistarief. Helaas raken veel inwoners de weg kwijt door ingewikkelde, vage brieven die tot veel vragen leiden, het ingewikkelde systeem en de snelle veranderingen. Immers, de vorige grote verandering dateert nog maar van 2016. De nadelen die aan dit systeem kleven, zijn de volgende: - problemen met het aanbieden van luiers en incontinentiemate- riaal; - buren kunnen de rolcontainer van u gaan gebruiken; Het stadskantoor is gesloten op donderdag 30 mei (Hemelvaarts dag), op vrijdag 31 mei en op maandag 10 juni (tweede pink- - het toenemende zwerfafval zal de rattenpopulatie versterken. Wij als LPM hadden deze fase liever overgeslagen ten eerste, omdat deze nieuwe wijze 700000 euro kost en ten tweede, omdat de ontwikkeling van zgn. nascheiding (afval industrieel scheiden na de inzameling) volop in ontwikkeling is en het gemakke lijkste is voor de inwoners. Kortom, wij passen, zeker voor de inwoners, hier liever de weg der geleidelijkheid toe. Inmiddels heeft de LPM hierover al vragen gesteld aan het college. Middelburg, ge bruik a.u.b. het gezonde verstand, mede ook op financieel gebied! Wim Steketee Raadslid Lokale Partij Middelburg www.lokalepartijmiddelburg.nl sterdag). De gemeente is dan ook telefonisch niet bereikbaar. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Havendijkstraat 25, Klevers- kerksejaagpad (kade), Nieuwe Haven 2, Noordweg 59, Noordweg 321, Oranjeplaatweg (Zeekraal en Lamsoor Arnemuiden), Pottenbakkerssingel 2, Sint Jorisstraat 2, Sint Jorisstraat 24, Spanjaardstraat 19, Vlasmarkt 51 Verleende omgevingsvergunningen Noordsingel 86, Noordsingel 174, Oostperkweg 27 t/m 37, Steigerweg 3 (Arnemuiden), Vrijlandstraat 73 Kennisgeving verlengde beslistermijn Noordweg 348 Verkeersbesluit Parkeerplaats bestemmen voor opladen elektrische voertuigen Kastanjelaan Publicatie Wijziging arbeidsvoorwaardenregeling Middelburg heeft op 7 mei het uitvoeringsplan grasbeheer vastgesteld. Hierin staat hoe de gemeente omgaat met het beheer van onder andere grasvelden en bermen. De gemeente streeft naar een verscheidenheid aan plant- en diersoorten en naar groenbeleving. Op sommige plaatsen wordt gemaaid voor de verkeersveiligheid of het gebruik van een terrein. Op zon- en nationale feestdagen kunt u gratis parkeren. Op donderdag 30 mei (Hemelvaartsdag) en op maandag 10 juni (tweede pinksterdag) is het in de Middelburgse binnenstad gratis parkeren met de auto op straat en in de parkeergarages. Er mag alleen geparkeerd worden op de daarvoor bestemde parkeervakken, maar niet op plekken voor vergunninghouders. Het huisvuil van donderdag 30 mei (Hemelvaartsdag) wordt twee dagen later, op zaterdag 1 juni opgehaald. Het huisvuil van maandag 10 juni (tweede pinksterdag) wordt twee dagen eerder, op zaterdag 8 juni opgehaald. Wij vragen u het huisvuil vóór 7.30 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde data ook op de afval- en papierkalender en op de website van de gemeente Middelburg: Inwo ners Afval Ophaaldagen huisvuil. Tijdens de wijktafels komen de actualiteiten in uw buurt aan bod. Zowel plannen van het wijkteam als van de gemeente. In juni vinden er drie plaats. De wijktafel Mortiere is op woensdag 5 juni om 20.15 uur bij Golfbaan De Zeeuwsche. Op donderdag 6 juni vergadert wijktafel Nieuw Middelburg. Deze begint om 20.15 uur in Café Willem in Hof van Buren. De wijktafel Griffioen is op donderdag 13 juni en start om 20.00 uur in Wijkcentrum 't Seijs. In juni krijgen de ondergrondse con tainers voor restafval een kleinere trommel. Per keer kan er 40 liter restafval in plaats van 60 liter worden gestort. Met ingang van 1 juni worden daarom alle be- wonerspassen opgewaardeerd van 15 naar 30 stortingen per maand, tot eind van 2019. De bedrijvenpas- sen worden vanaf 1 juli opgewaar deerd met een volledig jaartegoed, waarbij het huidige tegoed vervalt. Help jouw club of goede doel aan een Wecycle sponsorcheque van 1.000. Tot en met 9 juni worden lokale clubs en verenigingen uitgedaagd om een inzamelactie voor afgedankte appraten, armaturen en kapotte lampen te verzinnen en van hun inlevermoment op de milieustraat een foto of filmpje te maken. De 25 leukste, opvallendste of creatiefste inzendingen worden beloond met een Wecycle Sponsorcheque van 1.000,-. Insturen doe je via vAvw.wecycle.nl/inleveren. Afgedankte elektrische appara ten en energiezuinige lampen Afgedankte elektrische apparaten en energiezuinige lampen (AEEA ofwel e-waste) kunnen prima worden gerecycled tot nieuwe grondstoffen. Het is daarom belangrijk dat dit afval niet bij het restafval terecht komt, maar gescheiden wordt ingeleverd. Op alle milieustraten in Zeeland staan daarvoor containers, waar deze apparaten en lampen gratis kunnen worden ingeleverd. Op woensdag 29 mei is er in het Common House Elliot aan de Lange Noordstraat 48 een informatiemarkt over hoger onderwijs in Middelburg. De avond staat in het teken van de ontwikkeling van Middelburg als on- derwijsstad. Tijdens deze openbare bijeenkomst geven de HZ University of Applied Sciences en University College Roosevelt (UCR) een presenta tie en kunnen er vragen worden gesteld over het hoger onderwijs in Mid delburg. Verder zijn er informatiestands van de studenten, HZ, en UCR. De bijeenkomst duurt van 19.30 uur (inloop vanaf 19.15) tot 21.30 uur. U bent van harte welkom bij deze informatiemarkt! Komt u ook? Meld u dan aan via griffie@middelburg.nl. Wilt u weten hoe er in uw omgeving wordt gemaaid? Bekijk dan het plan en de kaart via www.middelburg.nl/grasbeheer. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met medewerkers van het cluster beheer van de afdeling Leefomgeving, tel. (0118) 67 50 00. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak

de Faam | 2019 | | pagina 9