Kleinere bezetting Middelburg Vólkoren 2» 13 Mysterieus lopen Sing-in Glorious Einde Hoeksteen en Hofpleinkerk Taptoe Bellamypark De jonge mantelzorger in beeld De Faam WOENSDAG 29 MEI 2019 Komend weekend 21ste editie 4 JUL11999: EERSTE UITVOERING VAN MIDDELBURG VÓL-KOREN WILDCARD VOOR JUBILERENDE KOREN TOVER Theo Rietveld Op zaterdag 1 juni en zondag 2 juni vindt voor de 21ste keer het Koorfestival Middelburg Vólkoren plaats. Op verschillen de locaties zingen de koren waarna er aan het eind van de middag gezamenlijk wordt afgesloten: zaterdag op de Markt en zondag op het Abdijplein; daarbij zal ook een special guest optreden. MIDDELBURG - De eerste uitvoering van Middelburg vól-koren ging van start op 4 juli 1999. Lia Hector en Fred van Duivenvoorde, bestuurs leden van de Kunst Cultuur route, wilden meer dan alleen op elke eerste zondag van de maand vele galerieën en ate liers openstellen. Uitbreiding met het thema zingen voor de maand juli werd gepolst door Lia bij verschillende koren in de regio. Het resulteerde in een bescheiden eerste uit voering met elf koren op vijf verschillende plaatsen. In het begin alleen op zondag, tus sen 13.00 en 17-00 uur. Tjebbe van Dijk vereeuwigde de eerste editie van het festival met een gedicht: "Vandaag de eerste zondag/ van deze maand was/Mid delburg vol koren./ Gelukkig maar!/Want anders hadden wij/niet kunnen genieter^ van al die gepolijste kelen/die gevormd tot koren,/allen in hun eigen genre/in estafette vorm,/met hun dirigent/door Middelburg snelden/zonder het stokje te laten vallen." Vorig jaar werd de 20ste edi tie in het eerste juni weekend gehouden. Opnieuw groter en internationalen uit Spanje en Duitsland. Klassieke koren, po pulaire koren, religieuze koren en gevarieerde koren lieten zich van hun beste kant horen. Twee jaar eerder kreeg het fes tival een primeur: basisschool leerlingen uit het Walcherse, studeerden een aantal liederen in en brachten deze op het Ab dijplein ten gehore. Dit jaar is het korenfestival be scheidener van opzet Onder de naam Juni Festivalmaand vindt dit jaar het koorfestival plaats in het eerste weekend van juni. Dat betekent dat het aantal deelnemende koren kleiner is dan voorgaande edi ties. Ook het aantal locaties is verminderd. Desalniettemin zal de editie van 2019 niet min der kwaliteit hebben. In januari hebben de koren bericht gekregen of en waar ze zijn geplaatst. Na de loting kan het voorkomen dat inge lote koren zich terugtrekken of dat er in het programma meer ruimte ontstaat. Uitge lote koren komen in volgorde van loting in april bij de defini tieve loting in aanmerking om Het publiek luistert aandachtig naar één van de vele kooroptredens op het Abdijplein. Foto: PR deel te nemen. 2019 heeft een aantal koren die een jubileum hebben te vieren. Deze koren zullen dan ook in het zonnetje worden gezet: Shantykoor Het Veerse Scheepstuig uit Veere (20 jaar); Te Quiero uit Mid delburg (20 jaar); Mannenkoor Con Spirito uit Dinxperlo (69 jaar); Voix-la uit St-Niklaas (10 jaar); Gemengd koor Przyjazn uit Klundert (20 jaar) en Pink Noise uit Antwerpen (20 jaar). Het uitgelote jubilerende Mid delburgs Kamerkoor heeft al een felicitatie van de organisa tie ontvangen. Het Westkapels Koor begint op dinsdag 4 juni aan zijn hon derdste levensjaar. Nieuw is de wildcard voor jubilerende koren. Jubilerende koren kunnen een wildcard aanvragen. Maximaal 2 koren mogen dan op de zaterdag of de zondag optreden. Bij meer dan 2 aanvragen zal het bestuur beslissen. Doel is om koren de gelegenheid te geven hun jubileum feestelijk met andere koren te vieren, www.middelburgvolkoren.nl of op de facebook pagina. Woensdagavond 5 juni is de stadswandeling Mysterieus Middelburg, onder leiding van schrijver en voormalig stads dichter Jan J.B. Kuipers. MIDDELBURG - ledereen kan zich vooraf voor deze 'sinistere vertelwandeling' inschrijving. De start is om 19-45 uur voor het oude stadhuis op de Markt. De duur van de wandeling is twee uur. Mysterieus Middelburg start te in 2016 als de allereerste Zeeuwse ghostwalk. Nu de tweede wandeling (in Vlissin- gen) is gestaakt, is het opnieuw de enige Zeeuwse ghostwalk. De route voert vanaf de Markt door het westen en noord westen van de binnenstad van Middelburg. Gids Jan vertelt met de nodige kwinkslagen over moordenaars, spoken, arglistige monniken en pestlij ders. Over een mirakel op een brug, een berucht bushokje, de vreemde geschiedenis van een schavot en meer. Stokoude ge schiedenis en pijnlijk recente verhalen. Het seizoen 2019 startte met een serie groepswandelingen voor onder meer groepen uit de horeca, de zorg en het on derwijs. De wandelingen met open inschrijving vinden alleen in de zomer en het vroege na jaar plaats. Meewandelen kost 11,99 euro per persoon. Inschrijven kan op www.sinisterzeeland.nl, Groe pen vanaf 8 personen kunnen boeken via www.mysterieus- middelburg.nl www.sinisterzeeland.nl MIDDELBURG - Van 3 tot en met 9 juni is de lande lijke Week van de Jonge Mantelzorger. Manteling is op 5 juni aanwezig in de ZB in Middelburg. Alle (jonge) mantelzorgers en belangstellenden zijn van harte uitgenodigd om langs te komen voor in formatie of een gesprek. Om 15.00, 16.00 en om 17.00 uur zal de campag nefilm Bouw geen muur om je heen worden ver toond. Aanstaande zondag is jong en oud welkom bij de Sing-in Glorious. OOSTKAPELLE - Aanstaande zondag om 16:00 uur is jong en oud welkom bij de Sing-in Glorious in ontmoetingscen trum de Halve Maan te Oost- kapelle. Samen met de band worden er opwekkingsliederen en Engelse liederen gezongen van artiesten zoals Hillsong, Chris Tomlin en Matt Redman. Er is ook een kindermoment. De teksten worden geprojec teerd. Napraten kan bij een kopje koffie, thee of frisdrank. MIDDELBURG - Zondag 2 juni om 9.30 uur vinden de laatste kerkdiensten plaats in de Hoeksteen aan de Ro zenburglaan 22 en de Hof pleinkerk aan het Hofplein 13, beiden in Middelburg, leder een die belangstelling heeft is in beide kerkgebouwen van harte welkom om de dienst bij te wonen. Met ingang van Pinksteren, 9 juni 2019, vin den alle vieringen plaats in de Nieuwe Kerk. Het Hofje on der den Toren, tegenover de Nieuwe Kerk, is de centrale plaats voor (jeugd)activitei- ten en vergaderingen van de Nieuwe Kerkgemeente. De sluiting van beide kerken is de laatste stap in een lang en in grijpend proces van verande ring binnen de Prcrtestantse Gemeente Middelburg. Foto:foto: Frans Boogaard VTV in Sprookjesland heette de grote uitvoeringvan de Vlis- singse Tum Vereniging. Een zeer gevarieerd programma werd door honderden deel nemers aan de toeschouwers getoond. Vele tientallen vrij willigers hadden eer van hun werk en kijken terug op een geslaagd evenement VLISSINGEN - Op zaterdag 8 juni is Taptoe Vlissingen op het Bellamypark. De organisatie is er wederom in geslaagd een aantal topkorpsen naar Vlis singen te halen. Zo zijn onder meer regerend wereldkampi oen Floraband uit Rijnsburg en Excelsior Renkum te zien en horen. Ook Drum and Bu gle Corps Juliana uit Middel burg verleent medewerking. Uiteraard treden ook de orga niserende Deltaband en haar Jeugd Deltaband op voor eigen publiek. Voor aanvang van de taptoe marcheren de deelne mende korpsen via de Coosje Buskenstraat en Boulevard de Ruyter naar het Bellamypark. De taptoe begint om 19.30 uur. Tribunekaarten met zicht van af de voorzijde zijn te bestel len via de Facebookpagina van de Deltaband of via manage- ment@deltaband.nl. In de voorverkoop kost een kaartje 8 euro, op de avond zelf 10 euro. Het aantal kaarten voor de tri bune is beperkt.

de Faam | 2019 | | pagina 5