Grootse plannen Woongoed Middelburg in 't Zand In juni gratis Buurtbus door heel gemeente Veere RUBRIEKEN ku 31 mei Demonstraties, korting alles over beregening, waterontharders, vijver tuin S O wildkamp Persoonlijk advies en acties Laat een beregeningsplan maken win een ballonvaart! Test je drinkwater op hardheid! Neem je vijverwater mee laat het testen Gezellige BBQ! WOENSDAG 29 MEI 2019 Vacatures Personeel HUIS AAN HUIS BLADEN ZeelandCare 06-24324880 Racefiets of scooter verkopen? r- J*-*** 'i'f wildkamp.nl De Faam Woongoed Middelburg wil de komende jaren 222 woningen in de Middelburgse wijk t Zand aanpakken. De woningcorpo ratie heeft hiervoor ruim 36,5 miljoen euro gereserveerd. De huizen in 't Zand hebben veel te lijden gehad tijdens de inundatie van Walcheren. Foto: Beeldbank Zeeland A. VAN PAG EE volgt, nodigen we huurders uit sterke punten van de wijk nog om met ons mee te denken, verder versterken. En zorgen We willen samen met hen de voor gezonde woningen. Van 3 tot en met 28 juni zal de buurtbus 583 in de gemeente Veere gratis zijn. De gemeente Veere maakt deze actie moge lijk. MIDDELBURG - De kenmer kende wijk t Zand werd begin jaren 40 gebouwd naar een ontwerp van architect Paul Briët. Een groot deel van de woningen stond tijdens de in undatie van Walcheren in de Tweede Wereldoorlog onder water. De muren in die wo ningen bevatten vocht en zout. De woningen zijn daarnaast gebouwd met slechte bouw materialen en de funderingen zijn zwak. Woongoed wil van af 2021 148 woningen slopen en opnieuw bouwen. Het gaat dan vooral om de bekende wit te woningen. Renovatie lost de bestaande problemen niet op en is duurder dan nieuwbouw. Daarnaast ligt er een plan om 74 woningen aan de rand van de wijk te renoveren en ener giezuiniger vte maken. Ingrij pende maatregelen. Dat beseft ook directeur-bestuurder Eric de Ceuster. Ons voorlopige plan heeft veel impact. Voor de huurders die er wonen, maar ook voor omwonenden. We zijn dan ook niet over één nacht ijs gegaan. Ons voorlopi ge plan is tot stand gekomen na een zorgvuldig proces dat in oktober 2017 gestart is. Daar in zijn we nauw opgetrokken met de Initiatiefgroep voor be houd van de Paul Briëtwonin- gen. We hebben aandacht en begrip voor de gevoelens die ons plan oproept en luisteren daar naar. Voor de huurders die straks hun huis moeten verlaten, stelde Woongoed in overleg met een klankbord groep en Huurdersvereniging Middelburg een sociaal plan op. Bewoners kunnen, als ze dat willen, gegarandeerd te- Personeel Aangeboden rugkeren in een nieuwe wo ning in de wijk. Verhuizen naar elders mag ook. In alle gevallen krijgen de huurders een ruime verhuisvergoeding. Woongoed probeert de huur ders daarnaast op verschillen de manieren zoveel mogelijk te ontzorgen. Eric de Ceuster: In juni reageert de Initiatiefgroep voor behoud van de Paul Briëtwoningen op onze plannen. Als bewo nerscommissie mogen zij een gekwalificeerd advies uitbren gen. Pas daarna nemen we een definitief besluit. Dat is ver moedelijk in september. Ook in de ontwerpfase die daarna Vind je reizen met de bus inte ressant en wil je eens en/aren hoe het is om met de buurt bus te reizen? Maak dan zeker gebruik van het gratis reizen in buurtbus 583 vanaf 3 tot en met 28 juni. Dienstregeling De buurtbus rijdt van kleinere naar grotere plaatsen, volgens een vaste dienstregeling en een vaste route. Buurtbussen zijn meestal kleinere bussen waarin maximaal 8 personen kunnen meerijden. Die buurt bussen worden veelal be stuurd door vrijwilligers. Vaak zijn dit mensen mensen uit jouw eigen buurt. Ze weten dan ook veel over de route en de omgeving. Gedurende de periode van maandag 3 tot en met vrij dag 28 juni 2019 zal buurtbus 583 geheel gratis zijn voor alle reizigers. Hoe werkt het? Als reiziger dien je tijdens de actieperiode wel in- en uit te checken, maar zal er geen sal do van je ov-chipkaart worden afgeschreven. Je kunt tevens bij de chauffeur een gratis ver voersbewijs krijgen voor het reizen met buurtbus 583. Reserveren op werkdagen van 8.30-17.00 uur via e-mail rubrieken@persgroep.nl of telefoon 088-0139999 (optie 2) Sluittijd: vrijdag 15.00 uur of drie werkdagen voor plaatsing Brief onder nummer naar: Postbus 8759, 3009 AT Rotterdam GEZOCHT Leuke CARAVAN Tel. 06 - 54 78 25 74 Caravans, Campers Vouwwagens Gezocht: Huishoudelijke hulpen en Zorgverleners intra- en extramuraal. CAMPING ZOEKTSnelle, correcte aankoop van uw Tourcaravan, direct RDW- vrijwaring tel: 06-21819821 bel of mail naar rubrieken rubnekenQpefsgroep.nl ■BnnsH RCTIEDRG Gratis bezorgd op locatie vanaf 25.-* Snelle en flexibele Vakkundig advies levering voor elke klus Jaarafspraken voor extra korting Wtldkamp Goes, Pearyweg 27 4462 GT Goes T 0113 27 07 07 E goes@wï.dkamp nl Open ma. t/m vr 7 00 -17 30 uur. za 8:30 - 12:30 uur 'Kijk voor de mogelijkheden op wildkamo nfbezorgopties

de Faam | 2019 | | pagina 17