Middelkamppers pakken winst en podiumplaatsen Soroptimisten zamelen geld in voor Samen Varen Yara, Fleur en Amy naar het NK Burgers' Zoo mka Avonturenpark Hellendoorn JLgJüj WOENSDAG 15 MEI 2019 De Faam WALCHEREN SPORT MèïSllillïie. Bezoek de nieuwe dierverblijven! Van 23,50 VOOr 17,50' Het ideale gezinsuitje! Van 24,50 VOOr 18,95* Bekijk alle uitjes op uitjekrant.nl/voorjaarsuitjes ZEELAND - Zaterdag 11 mei stond er voor de jeugdrenners van Middelkamp een heuse klassieker op het program ma. Over de polderwegen van Hank werd de eerste Bies- bosch Jeugdklassieker verre den. De door Wielervereniging De Jonge renner uitstippelde rondes van 12 en 5 km zorgen voor voldoende uitdaging voor alle deelnemers. In plaats van soms tientallen rondes door een dorpskern, was het nu een lange wedstrijd met punten waar soms maar een enkele keer werd langs gepasseerd. Dit zorgt voor een extra uit daging voor de deelnemers omdat hierbij het oriëntatie vennogen, tactisch rijden en parcours kennis voor de door slag konden zorgen. Met lange stukken waarbij de wind als onpartijdige scherpsrechter de pelotons en stukken blies, en bochtige stukken op de smalle wegen was het voor sommi ge renners flink aanpoten op deze uitdagende ronden. De renners werden perjeugdcate- gorie compleet met politie be geleiding op motoren en een tourkaravaan compleet met re clameauto's en bezemwagens door de polder begeleid. Fleur Paaimans in Cat 1 reed naar een knappe 9e plaats. In Cat 3 was het Sven Wisse die 4e werd na een lange sprint. Senna Klaas- se reed na een sterke wedstrijd de top tien binnen naar een 9e plaats. Sam Mullaert wist naar 3e plaats te sprinten. Megan Arens zat daar net achter en wist na veel kilometers aan de kop van het peloton als 4e en eerste meisje te finishen. VLISSINGEN - Een cheque van 5.000 euro werd afgelopen zaterdag overhandigd door Soroptimist clubs Walcheren en De Bevelanden aan Stich ting Samen Varen. Het geld is bestemd voor vrouwen met borstkanker, die ook nog eens een sociale achterstand heb ben. Zij krijgen een heerlijke, ontspannen week aangebo den op zorgcruiseschip Prins Willem-Alexander. De Soroptimist clubs hebben het geld ingezameld met acti viteiten rondom hun 70-jarig bestaan. Dat lustrum stond in het teken van 'water' en het goede doel sloot daarop aan. Dankzij deze schenking kun nen vijf Zeeuwse vrouwen met borstkanker komende zomer een weekje weg. Boven water Samen Varen organiseert de vaarweek voor vrouwen tus sen de 20 en 80 jaar. De vakan tie is bestemd voor vrouwen die leven van een uitkering, wekelijks naar de voedsel- bank moeten of anderszins hun hoofd amper boven water kunnen houden. Naast de da gelijkse zorg van ziek zijn en de onzekerheid van (over)leven, heeft deze groep het financieel zwaar. Samen Varen haalt de vrou wen een week uit hun isole ment door lotgenotencontact, informatievoorziening en aandacht. Ze worden op zorg cruiseschip Prins Willem-Alex- ander verwend door vrouwen, allemaal vrijwilligers, tijdens een prachtige vaarroute door Nederland. De dames van turnschool Zeeland gooiden hoge ogen in Varseveld. VARSSEVELD - Tijdens de halve finale turnen dames in Varsseveld heeft Yara Helleman van Turnschool Zeeland uit Vlissingen zich weten te plaatsen voor het NK. Junior Zij mag zowel uitkomen in de meerkamp als op de toe stelfinale voor het onder deel brug in de categorie junior 1e divisie. Helleman turnde een sterke wedstrijd dit weekend en werd hier mee 6e. Dit was ruim vol doende voor een ticket voor de finale. Sprong Clubgenoot Fleur Dinge- manse turnde eveneens een mooie wedstrijd en zal op het NK uitkomen op het onderdeel sprong, daar naast staat ze op als reserve voor balk. Voor de meer kamp kwam ze helaas, door een iets mindere brugoefe- ning, punten te kort. Amy Quakkelaar die namens de Turnschool uitkomt in de 1e divisie bij de jeugd wist zich al eerder te plaatsen voor het NK. Ook zij zal uit komen op de meerkamp, daarnaast turnt Quakkelaar een toestelfinale op sprong. Gemist Het lukte Frederique Snij ders en Daniek Witlox, beiden senioren 1e divisie, helaas niet zich te plaatsen voor de finale. Ook Marley Boufrahi, pupil 1e divisie kwam te kort voor de finale. De Bondsfinale voor het turnen in de 1e divisie is op 15 juni in Tilburg. Het Arnhemse dierenpark Koninklijke Burgers' Zoo mag jaarlijks ruim 1,1 miljoen bezoekers verwelkomen. In een bosrijk landschap gaan gasten als ware ontdekkingsreizigers op avontuur door de meest uiteenlopende natuurgebieden ter wereld. Duik in de tropische koraalzee en verken het tropisch regenwoud, de rotswoestijn van Arizona of de Oost-Afrikaanse savanne. Vervolg de expeditie door het zoutwater vloedbos van Belize, het oerwoud van Maleisië en ontdek tenslotte charismatische zoogdier- en vogelsoorten als gorilla's, chimpansees, panters, olifanten, flamingo's en neushoornvogels (Park). Ga naar uitjekrant.nl/burgerszoo Tickets zijn qelsig t/m 30 juni 2019 Avonturenpark Hellendoorn is een echt familiepretpark waar heel veel te beleven is! Verscholen in de bossen van de Sallandse Heuvelrug wachten ruim 30 topattracties en shows: twee spetterende wildwaterbanen, drie spectaculaire achtbanen, een zweefmolen, een lasergame, Dreumesland voor kleine avonturiers, een outdoor Slidepark met 11 waterglijbanen en nog veel meer! In 2019 wordt het attractieaanbod verder uitgebreid met twee nieuwe attracties, Baba's Ruimtereis en Fort KnalKruit. Met de komst van deze attracties zijn er nog meer avonturen te beleven voor jong en oud! Ga naar uitjekrant.nl/avonturenpark Tickets Zijn geld g op openingsdagen t/m 30 juni 2019

de Faam | 2019 | | pagina 26