Zingen, tuinieren en lekker fietsen O <5> Dementie en verandering SingOSea in Theetuin Karolingen bij de Open Haven Wandelen bij Zoutelande Dans demodag in Kruitmolen Aan tafel met de Vleeshal Op reis met Albert Depré Digicafé in het Polderhuis De Faam WOENSDAG 15 MEI 2019 We kunnen het nog samen doen GEZOND ETEN, VEEL BEWEGEN EN DOEN WATJE LEUK VINDT HET LEVEN HOUDT NIET OP ALS JE 70 WORDT WALCHEREN KORT Toen haar moeder overleed was Riet de Meij-Goedhart (76) nog maar 6 jaar. Na enkele jaren kwam er een stiefmoeder in huis en was het gedaan met de pret: Riet mocht niets meer thuis. Pas toen ze de deur uit was kon ze gaan doen wat ze graag wilde: zingen, tuinieren en fietsen. VLISSINGEN - Het lijkt wel het begin van een sprookje met een heuse boze stiefmoe der. Niets is minder waar, ze had geen gemakkelijke jeugd. "Ach, "zegt Riet, "Achteraf ge zien was het allemaal niet leuk maar in de jaren daarna ben ik me gaan ontplooien. Vanaf dat ik het huis uit was heb ik van alles gedaan. Zo ben ik zwem- juf geworden toen we nog in het Kanaal door Walcheren zwommen, 's Winters deden we dat in het Badhuis. Ook maakte ik huisjes schoon: lek ker galmen onder het poetsen want ik zong graag, als kind al. Om daar verder iets mee te doen kwam niet in me op want dat mocht niet van thuis." Riet spaarde kauwgompapiertjes, daar stonden teksten van Hol landse liedjes in. Die leerde ze uit haar hoofd. Eenmaal getrouwd ging ze met haar man mee, die blaast bij ONDA. Iemand die achter haar zat tijdens een optreden hoorde haar zingen en nodigde haar uit voor het Westkappels Koor. Zonder te beseffen dat ze dan in klederdracht moest, zei Riet 'ja.' Ze had zelf al wat Zeeuwse spullen verzameld, de rest aan kleding en siera den kon ze lenen. Inmiddels is ze al jaren lid van het koor. "Ik had nooit gedacht dat het zó leuk zou zijn," zegt Riet. "Wel bewerkelijk met die kleding en mutsen wantje bent toch wel een uur bezig met aankleden. De bovenmutsen die we dra gen worden handmatig ge plooid. Als ze in de was moeten gaat dat ouderwets in de kook op het fornuis en spoelen doen we met blauwsel." Naast het zingen, tuiniert en fietst Riet graag. "Ik denk dat dat ons fit houdt. We eten groenten en fruit uit eigen tuin. Ik maak zelf allerlei soorten jam, toma ten- en bessensap en piccalilly. Groenten maak ik in in weck- potten. Gezond eten en in be weging blijven, genietend van elkaar. Samen op de fiets, bo terhammetje mee voor onder weg, heerlijk!" Wij Zeeuwen worden met zijn allen steeds ouder en blijven ook steeds langer actief. We gaan niet meer met pensioen als we 67 worden, om vanaf dan achter de geraniums of de beeldbuis ons leven passief uitte zitten. Neen, we blijven steeds langer werken, sporten, dansen en reizen of blijven anderszins actief. Vindt u ook dat het leven pas bij zeventig begint? Meld u dan aan via redactie.bevelander@persgroep.nl of via redactie.faam@persgroep.nl Sing @Sea is een gemengd koor dat bestaat uit 55 vrouwen en 25 mannen van heel Walcheren. Foto: PR Sing@sea MIDDELBURG - Op zaterdag 18 mei is er in 't Gasthuis, Noord- poortplein 2, te Middelburg weer een Alzheimercafé van 1430 tot 16.00 uur. De zaal is geopend vanaf 1400 uur. Gast is Resi Botteram, gz-psycho loog SVRZ en het thema is dementie en verandering in gedrag. Na de presentatie is er ruim gelegenheid om met elkaar ervaringen uit te wisselen en in discussie te gaan. U kunt vragen stellen aan Resi Bot teram en aan de professionals en vrijwilligers in de zaal. Tij dens deze bijeenkomst heeft u de mogelijkheid lotgenoten te ontmoeten. U bent welkom aan de leestafel, onze boeken zijn te leen en aan de infota- fel van de Stichting Alzheimer Nederland. Zoals in ieder Café, is er de mogelijkheid om iets te drinken, voorzien van een hap je. Zijn er nog vragen, dan kunt u terecht bij: Jessy Benne: tel. 06-15455408 OOSTKAPELLE - Sing @Sea is een gemengd koor dat bestaat uit 55 vrouwen en 25 mannen van heel Walcheren dat lichte populaire muziek brengt onder leiding van Rembrandt Min- derhoud. Zaterdag 18 mei geeft het koor een gratis toegankelijk Lenteconcert in theetuin Het Kaslokaal aan de Noordweg 33A in Oostkapelle. De inloop is vanaf 1430, het concert be gint om 15.00 uur het concert beginnen. In de pauzes is er te eten en te drinken en kunnen toten gekocht worden waarbij mooie prijzen te winnen zijn. Onlangs nog zong het koor bij de Kick-Off van Ride voor The Roses, bij Aarschot Volkoren en op zaterdag 1 juni is het koor om 13.00 uur present op het Abdijplein in Middelburg. Ver der staat er in oktober nog een optreden op de rol in Sint-Lau- rens. Bij de theetuin is vol doende parkeergelegenheid. OOST-SOUBURG - Op zater- dag 25 mei is er van 845 tot 16.00 uur een grootse Snuffel -Rommel- Boeken-Kleding en Muziekdragersmarkt. Deze is deels in de bijgebouwen van de kerk en deels in de kerk- tuin. Er is een grootse sortering van allerhande nog prima te gebruiken spullen in de aan bieding. Samen met de verko pers en bezoekers wordt er ene mooie dag van gemaakt Ook is er koffie en ander lekkers in de Ark achter de kerk en bij mooi weer op het terras. Goed ter been of minder goed? Alles is te bereiken. Toiletten aanwe zig. Zie ook de website: www. pgos.nl ZOUTELANDE - De Avond- vierdaagse Zoutelande is van 20 tot en met 24 mei 2019. Je kunt 5 avonden een prachti ge route lopen rondom Zou telande. Loopt u vier of vijf avonden mee, dan verdient u de felbegeerde Avondvier daagse medaille. Omdat we 5 avonden routes aanbieden kunt u dus een avond vrij ne men. Inschrijven kan digitaal tot zaterdag 18 mei 2019 op de site www.av0nd4daagse.nl. Je kunt maandag en dinsdag aan de start ook nog inschrijven voor de 4 daagse. Ook zijn alle routes ook als aparte route te lopen. De start is iedere avond om 19.00 uur bij Basisschool Het Paalhoofd, Westkapelse- weg 24 te Zoutelande. Ook de fish is daar, behalve op vrijdag, dan is de finish in de Langs traat onder begeleiding van live muziek. MIDDELBURG - Zaterdag 18 mei gaan in Sporthal De Kruit molen in Middelburg ruim 400 dansers strijden om een uitnodiging voor de theater avond later in het seizoen. Deelnemende verenigingen/ dansscholen zijn VTV Vlis- singen, DIOS Oost-Souburg, Twirl Dancefactory uit Ka- pelle, Hygiea Westkapelle, SV Willebrord Zoutelande, Dan ce MoTiVation Middelburg, Dance Invasion Domburg, SV DUO Grijpskerke, Sessa Dan ce Middelburg, Vlisingen In ternationaal, JES Middelburg en E-star uit Oostkapelle. Er zal streetdance, jazzdance, in ternationale dans, hiphop en showdans te zien zijn. Aan deze dag doen zowel recreatie groepen als wedstrijddansers mee. Het eerste programma start om 15.30 uur, het tweede om 19.30 uur. Een jury zal de beste groepen selecteren. Deze groepen mogen zaterdag 28 september nogmaals hun dans laten zien op de theateravond in de Schouwburg in Middel burg. De entree is 5.00 euro. De kassa is 60 minuten voor aanvang open. MIDDELBURG - Op vrijdag 17 mei is er onder de naam 'Aan tafel met Vleeshal' een feeste lijk diner in deze Gotische ten toonstellingsruimte. Het diner is te midden van Kaspar Mül- lers tentoonstelling Allegiance Oblivion en begint om 19:00 uur. 'Aan tafel met Vleeshal!' brengt lokale, nationale en in ternationale kunstliefhebbers, kunstenaars, cultuurprofessio nals en beleidsmakers samen in een inspirerende omgeving. Kaspar Müller gtekent samen met restaurant Silvys Gusti e Sapori voor de maaltijd. Tus sen de gangen door zijn er performances van kunstenaar Audrey Cottin. Aan elke tafel neemt een Vleeshal-kunste naar plaats. Genoeg ingredi ënten voor een onvergetelijke avond vol interessante ont moetingen en ervaringen. Aan tafel met Vleeshal! kost 40 euro voor vrienden van De Vleeshal of 50 euro voor niet-vrienden. WESTKAPELLE - Donderdag 16 mei om 19.30 uur geeft Ans Dingemanse in het Polderhuis een lezing over de expositie van de Franse kunstenaar Al- bert Depré (1861-1937). Ans vertelt over de foto's en schil derijen van de hand van Depré die in het Polderhuis hangen voor één jaar. Om een duide lijk tijdsbeeld te schetsen haalt Ans ook andere kunstenaars aan met werken uit dezelfde periode. Entree is 450 euro, vrijwilligers en donateurs mo gen gratis aanschuiven. WESTKAPELLE - Donderdag 16 mei om 13.30 uur is er tot 15:30 uur zitten Leo en Piet voor je klaar in Het Polderhuis om te helpen met je digitale proble- mens. Ondervind je ook wei eens problemen als je met je laptop, smartphone of tablet werkt? Neem je apparaat mee zodat je duidelijk kan laten zien waar het probleem zit. Toegang gratis 1 Riet de Meij-Goedhart gekleed in Westkappelse dracht zingt naar hartelust mee in het Westkappels Koor. Foto: Conny den Heijer

de Faam | 2019 | | pagina 25