Peelandmars uitdagend en cultureel O— Help jouw tuininsecten met een eigen hotelletje Bax Music houdt een Open Dag een zaterdag vol muziek op 25 mei De Faam WOENSDAG 15 MEI 2019 Opbrengst voor Het Clarahofje EEN MOOIE COMBINATIE VAN SPORTIVITEIT EN CULTUUR Vorig jaar is een oude traditie nieuw leven ingeblazen: een wandeltocht van 55 km rond het eiland Noord-Beveland, of tewel Peeland. Omdat 55 km alleen te doen is voor geoefende lopers, waren er bij de Peelandmars nieuwe stijl ook kortere routes. Dat bleek een groot succes en daarom is het op 16 juni weer mogelijk om de Peelandmars te lopen. KORTGENE - De Peeland mars wordt wegens succes herhaald en uitgebreid. "Het was mede een succes omdat Rotaryclub Goes-De Bevelan- den, die het organiseert, de Peelandmars gekoppeld heeft aan de slotdag van het Ein deloos Eiland Festival (EEF)," zegt Izak van Maldegem, be trokken bij de organisatie. Clarahofje Van Maldegem vertelt ver der: "Ook dit jaar gebeurt dat weer. Na afloop van de wan deling krijgen deelnemers aan de wandeltocht gratis toegang tot dit festival. Een mooie combinatie van spor tiviteit en cultuur. Vorig jaar met rond de 180 deelnemers werd er gelopen voor de Stichting Jarige Job en dit jaar wordt er gelopen voor Hospi ce het Clarahofje in Goes. Het inschrijfgeld gaat grotendeels naar Het Clarahofje." Met de combinatie van de wandel tocht en toegang tot het fes tival willen de organisatoren bereiken dat ook dit jaar veel mensen deelnemen aan dit evenement. Nieuwe afstand Ook nieuw is dit jaar dat er naast de wandeltochten een drietal mindful-walk-cli- nies worden aangeboden. In deze clinics van anderhalf uur wordt aandacht besteed aan ademhaling in combina tie met mindfulness- en yoga -oefeningen. Clinics Deze clinics worden gege ven door Esther van Ham: "Je loopt met een kleine club van maximaal vijftien perso nen een wandeling van an derhalf uur. Onderweg zijn er om de vier- a vijf honderd meter stops voor mindfulness en yoga-oefeningen. Bewust worden van de natuur, met je zintuigen bewust ervaring opdoen. Met een aantal oefe ningen waaronder ademha lingstechniek." Deelname aan de Mindful Walk clinic is 20 per persoon. Rondje eiland Sportieve wandelaars kun nen nog steeds de 55 km rond het eiland lopen, maar voor meer toeristische wandelaars zijn er drie kortere trajecten uitgezet, van 6, 15 en 33 km. "Nieuw is de 33 kilometer, dan kun je toch half Peel and rondlopen", zegt Izak, "De afstand is op verzoek van deelnemers van vorig jaar toegevoegd." De 6 km-tocht is heel geschikt voor gezin nen met jonge kinderen. De routes zijn met pijlen aange geven, onderweg verdwalen is bijna niet mogelijk. Peelandmars 15,-- euro; onder de 12 jaar: 7,50 euro; gezinskaart (2 volwassen en 1 of 2 kinderen): 35,— euro. Startlocatie: Eindeloos Eiland Festival (EEF), Vlietenburg- seweg 6. Wissenkerke.: kaarten via: peelandmars.nl. Eén insectenhotel kan al snel honderden beestjes huisvesten, die vervolgens op hun beurt weer duizenden planten bestuiven. In nog geen 30 jaartijd is meer dan driekwart van de vliegen de insecten uit het Europese luchtruim verdwenen. Onder meer bijen, vlinders en hommels worden met uitsterven be dreigd. ZEELAND - Dit is zorgwekkend: vooral vanwege hun grote rol in het ecosysteem. In het leven van planten- en diersoorten op aarde speelt de aanwezigheid van insecten een cruciale rol. In een eerder dit jaar verschenen rapport werd al geconcludeerd dat 40% van de insectensoor ten met uitsterven wordt be dreigd. Het lijkt misschien een druppel op een gloeiende plaat, maar iedere achtertuin kan ondersteuning bieden aan het herstel van het wereldwij de ecosysteem. Eén insecten hotel kan al snel honderden beestjes huisvesten, die ver volgens op hun beurt weer duizenden planten bestui ven. Niet iedereen ziet graag oorwurmen, pissebedden of gaasvliegen in zijn of haar ach tertuin, maar vrijwel alle insec ten zijn ontzettend nuttig. Ze helpen je planten bijvoorbeeld van die vervelende bladluis af, of ruimen schimmels in de tuin op. Zo 'ieuw' zijn die beestjes dus niet! Uitgebreide informatie over insecten en insectenho tels staat op www.beslist.nl/ info/i nsecten.html De jaarlijks terugkomende Bax Music Open Dag in Goes is inmiddels een begrip. Met een combinatie van work shops, optredens, product demonstraties en lichtshows is het een feest dat steeds meer trouwe bezoekers trekt, waaronder zowel mu zikanten als andersoortige muziekliefhebbers. GOES -Dit jaar is er weer een groot aantal workshops en kan de bezoeker onder meer zangeres Isabel Provoost ontmoeten en DJ/producer Alvaro. Workshops en demos Het grote aantal workshops en product-demos werd vo rig jaar erg op prijs gesteld door de bezoekers, getui ge de overvolle workshop ruimtes. Daarom is er ook dit jaar weer veel aanbod voor wie zijn muzikale of techni sche kennis wil uitbreiden op het gebied van onder an dere muziekinstrumenten, geluidssystemen en dj-gear. Daarnaast is er de kans om een zelf geproduceerd dan- ce-nummer door Alvaro te laten beoordelen of een Meet Greet met hem te winnen. Ook staan tientallen product specialisten van uiteenlo pende merken klaar om alle mogelijke vragen te beant woorden. Speciaal voor jonge djs en producers is DJ School International aanwezig. Bezoekers die geen muzikale achtergrond hebben, kunnen toch heel wat beleven op de Bax Music Open Dag. Optredens Niet alleen zal de Zeeuwse band Peer een optreden ver zorgen, ook Isabel Provoost komt langs: ze zal enkele nummers zingen en daarna een QA doen. Wie kans wil maken op een toegangsbe wijs voor deze sessie, moet zich hiervoor inschrijven via de website van Bax Music. Lichtshow Een bekend, terugkerend on derdeel van de Open Dag is de spectaculaire Bax Music Licht- en Lasershow, die er elk jaar weer geheel anders uitziet en op gezette tijden wordt vertoond. Verder staat de Foodtruck klaar voor wie trek heeft in een snack, zijn er drankjes bij de bar te halen en kunnen de allerjongsten zich uitleven in de Kidszone. Toegang De Bax Music Open Dag vindt plaats op het terrein van Bax Music aan de Olympiastraat 4 in Goes, van 10:00 tot 17:00 uur. Toegang is kosteloos en er is ruim voldoende gra tis parkeergelegenheid. Voor bepaalde demos wordt in schrijven sterk aanbevolen, om zeker te zijn van een plek. Inschrijfformulieren en meer informatie over de Bax Music Open Dag 2019 zijn te vinden op bax-shop.nl/open-dag Het voormalig eiland Noord-Beveland tussen Veerse Meer en Oosterschelde. FOTOJZAK VAN MALDEGEM/ SKY FiCTURES Ook dit jaar weer veel aanbod voor wie zijn muzikale of technische kennis wil uitbreiden. FOTO: BAX MUSIC

de Faam | 2019 | | pagina 15