Het woord aan raadslid Clement Remeijnse Stempassen op de mat Bestratingswerkzaamheden Kleverskerkseweg Vrijwilligersmarkt 18 mei Activiteitenmiddag jonge mantelzorgers Commissievergaderingen Drie vacatures Stadsbeheer Dorpstafel Sint Laurens Gezamenlijk spreekuur Arnemuiden Open Monumentendag zaterdag 14 september GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Genoeg met minder Half april fietste ik met vrouw en kinderen via Nadorstweg en Prooij- enseweg de stad uit. De weidse Zeeuwse polders begroetten ons met een voorzichtig wakker wor dende natuur vol nieuw leven. Dat wat Zeeland zo mooi en aantrek kelijk maakt, maakte ook ons weer blij, dankbaar en klein. Blij en dankbaar omdat we mogen genieten van die ons gegeven natuur. Van een gulle Gever die de hoop op nieuw leven niet onbe antwoord laat. Klein omdat wij - levend in die prachtige wereld met al die mooie mensen - ook een serieuze uitdaging hebben. Hoe ga je zorgvuldig en verantwoorde lijk om met ruimte en groen? Bij de eindeloze vraag naar energie proberen we ook in de gemeen teraad wijze keuzes te maken. Keuzes tussen slimme vormen van energiewinning via zon(neweide), zee of wind. De vraag is wel of dit ons allemaal echt gaat helpen. Met het gezin waren we er gauw uit: 'Consuminderen', 'Genoeg met Minder' en zo dicht bij die gege ven natuur blijven, dat gaat pas echt helpen. Een inzicht dat de daarop volgende dagen nog vaak en soms schurend na echode. Genoeg bezit; Minder nieuwkoop; Genoeg stropdassen; Minder plastic; Genoeg tuinlicht; Minder douchewater, etc., etc. Genoeg te minderen voor ons allemaal! C. Remijnse Raadslid Christenunie Op donderdag 23 mei zijn er verkiezingen voor de Neder landse leden van het Europees Parlement. De stemlokalen zijn open van 7.30 uur tot 21.00 uur. Afgelopen week zijn de stempassen bezorgd. Bewaar deze stempassen goed, want zonder kunt u geen stem uitbrengen. In de gemeente Mid delburg staat het u vrij om in elk willekeurig stemlokaal binnen de gemeente te gaan stemmen. Mocht u geen stempas hebben ontvangen, dan kunt u contact opnemen met de gemeente Mid delburg. (tel. 14 0118). U krijgt, als u kiesgerechtigd bent, alsnog een vervangende stempas. Kandidatenlijst Donderdag 9 mei wordt de kandi datenlijst huis aan huis bezorgd. Deze lijst vermeldt alle partijen en kandidaten die meedoen. Op de achterzijde vindt u ook alle stembureaus. www.middelburg.nl/ verkiezingen Op woensdag 8 mei starten werkzaamheden voor het aanleg gen van een inrit en het aanpas sen van de middengeleider aan de Kleverskerkseweg ter hoogte van de nieuwbouw van MBE Afbouw. Het werk wordt in fases uitgevoerd: le fase: werkzaamheden aan de middengeleider (8 mei - 10 mei); 2e fase: werkzaamheden aan de inrit (13 mei - 16 mei); 3e fase: markeringswerkzaam heden op fietspad en rijbaan (17 mei) De werkzaamheden zijn indien het weer het toelaat op 17 mei afgerond. Omleiding Om veilig te kunnen werken wordt het gedeelte Kleverskerkseweg tussen de Schietbaan en Kanaal- weg vanaf woensdag 8 mei tot en met vrijdag 10 mei afgesloten voor het doorgaand verkeer, komend vanuit zowel Arnemuiden als de Schietbaan richting station. Het doorgaand verkeer wordt om geleid via de Torenweg (fase 1). Tijdens fase 2 en 3 is er ook nog sprake van verkeershinder, maar kan het doorgaand verkeer in twee richtingen langs het werkvak rijden. Contact Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A. van den Broek van de afdeling Leefomgeving, tel. (0118) 67 55 03. Hij zal de werkzaamheden namens de gemeente Middelburg begeleiden. Op zaterdag 18 mei kan het publiek kennismaken met zo'n 50 vrijwilligersorganisaties, stichtin gen, verenigingen en initiatieven. Van 10.00 tot 16.00 uur presen teren zij zich op de Markt aan de hand van allerlei activiteiten. Zo kunnen bezoekers meedoen aan sportclinics en spelactiviteiten, een rondje meefietsen op een duofiets, een rondleiding krijgen door de studio van radiozender WFM96 en diverse hapjes proeven. Een leuke manier om uit te vinden wat voor vrijwilligerswerk er bij hen past. Er is een heel divers aanbod van organisaties tijdens de Vrijwilligers markt Middelburg; van sportvereni gingen en natuurorganisaties tot goede doelen, van maatjesprojec ten tot culturele organisaties en van wijkinitiatieven tot zorgorga nisaties. Een compleet overzicht van de deelnemende organisaties is terug te vinden op vAvw.welzijnmiddelburg.nl. Stichting Manteling nodigt Walcherse jongeren uit voor een leuke activiteitenmiddag. De middag is bedoeld voor jongeren van 8 tot en met 24 jaar die te maken hebben met langdurige of intensieve zorg voor een ziek of beperkt ge zinslid. Zij zijn welkom om op zaterdag 25 mei te GlowGolfen of te ontsnappen uit Prison Island op het ZEP-terrein in Middelburg. Samen met andere jonge mantel zorgers beleven zij van 15.00 tot 18.00 uur een actieve middag die wordt afgesloten met een Patat Party. De jongeren mogen een vriend(in)/broer of zus meenemen. Deelname is kosteloos. Meld je aan via e-mail: info@mantelingwalcheren.nl of telefonisch (0118) 55 35 30. Het aantal plaatsen is beperkt dus wacht niet te lang met aanmelden. www.mantelingwalcheren.nl Op woensdag 8 mei is er een commissievergadering Maatschap pelijke Zaken. Op maandag 13 mei vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 14 mei. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Dit moet wel 24 uur voor de vergadering bij de commissiegriffiers bekend zijn. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www. middelburg.nl. Die informatie is vijf dagen voor de vergadering ook te lezen in de hal van het stadskantoor. Voor de afdeling Stadsbeheer zoekt de gemeente een medewerker civieltechnisch beheer, een medewerker reiniging en een medewerker bouwtechnisch beheer (alle drie voor 36 uur per week). Interesse? Kijk dan op: https://middelburg.easycruit.com. In Sint Laurens is er donderdag 9 mei een dorpstafel. Deze begint om 20.00 uur in Van Cittershof (inloop vanaf 19.30 uur). Tijdens deze bijeenkomst komen in een paar uur tijd de actualiteiten aan bod. Zowel projecten en plannen van de dorpsvereniging als van de gemeente. U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze dorpstafel te bezoeken. Op donderdag 9 mei is er een gezamenlijk spreekuur in Arnemuiden. Het is van 11.00 tot 12.30 uur op de parkeerplaats bij de Jumbo. Inwoners kunnen vragen stellen aan de wijkagent, de buitengewoon opsporings ambtenaar (boa handhaving) of de wijkmanager van de gemeente. Het doel van dit spreekuur is om samen met de inwoners de leefomgeving te verbeteren. In het weekend van 14 en 15 september vindt de 33ste editie van de Open Monumentendag plaats, een van de grootste culturele evenementen van Nederland. Ook Middelburg doet dit jaar weer mee en wel op zaterdag 14 september. Het thema van dit jaar gaat over de plekken waar mensen voor en mét plezier naartoe gingen en gaan. Of dat nu het theater, de dierentuin, het museum, een park, een sportclub of een hotel is, het barst in ons land van de monumenten van ontspanning, vermaak, plezier en vrije tijd. Bin nen deze plezierige monumenten onderscheiden we vijf categorieën: de podiumkunsten, de museale kunsten, sport en spel, horeca en recreatie. Het draait in dit thema om de amusementswaarde van monumenten. Het Middelburgs organisatiecomité is op zoek naar huiseigenaren of instellingen die deze dag hun monument open willen stellen of mensen die iets vertellen over bovengenoemd thema. Vaste deelnemers aan de monumentendag ontvangen binnenkort een aanmeldingsformulier. Voor meer informatie of aanmelding kunt u, graag voor 13 mei, contact opnemen met Jacky Nijsen, telefoonnummer 67 54 22 of Annet Hanne- wijk, telefoonnummer 67 52 82. Of mail naar j.nijsen@middelburg.nl of a.hannewijk@middelburg.nl. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Dam 45, Hof van Sint Pieter 12, Kinder dijk 76, Korendijk 40, Londcnsekoai 27, Nieuwe Haven 31 Verleende omgevingsvergunningen Herengracht 5052, Hof van Sint Pieter 12, Korte Noordstraat 30, Lange Noordstraat 16, Nieuwe Burg 39, Noordsingel 88, Schuitvlotstraat 24, Spanjoardstraat 46, S'enen Kruisweg 2 Kennisgeving verlengde beslistermijn Vogelstraat 34, Korte Burg 7 Verleende omgevingsvergunningen (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Oostgat 15 (Arnemuiden), Oostgat 17 (Arnemuiden)

de Faam | 2019 | | pagina 9