in Mariekerke <3> Een monument, een doom in het oog, een stuk geschiedenis Madrigaalkoor in Sint Laurens Koken voor patiënten Dag van de beroerte Gezamenlijk spreekuur Ongeneeslijk verliefd De Faam WOENSDAG 8 MEI 2019 VOORJAAR OP WALCHEREN WALCHEREN KORT MARIEKERKE - Kom gezellig langs tijdens de Lammetjesdag op zaterdag 11 mei tussen 10.00 en 16.00 uur. Je kunt die dag lammetjes aaien en je kunt ermee op de foto. Daarnaast is er ook aan de inwendige mens gedacht met allerlei ambachtelijke gerechten. Ook kun je de nieuwe kaasmakerij en -opslag bewonderen. De kids kunnen lekker spelen in de knuffelhoek. Hooi Hooi Speelschuur en vernieuwde Speeltuin. Download gratis tickets via http:/bit.ly/lammetjesdag20l9 FOTO: THOMAS SIAHAYA FOTO: Paul van Bueren SINT LAURENS - Het madri- gaalkoor van de Zeeuwse Muziekschool bestaat dit jaar 35 jaar en viert dat onder an dere met een concert in de Dorpskerk in Sint Laurens. Het Madrigaalkoor heeft een zeer gevarieerd en rijk repertoire uit de hele muziekgeschiedenis. Deze avond wordt het koor be geleidt door Dorine van Dijk op harp en Jaap Tas aan de piano. Op zaterdag 18 mei bent u van harte welkom in de Dorpskerk, Van Cittersstraat 69 in Sint Laurens. Het concert begint om 20.00 uur en om 19.30 gaat de deur open. De entreeprijs, inclusief koffie of thee, be draagt 10,00 euro voor volwas senen, voor studenten en tot 15 jaar 5,00 euro. Reserveren: dj- louws@zeelandnet.nl BIGGEKERKE - Kookdocente Marieke Hakkesteegt verzorgt in mei en juni een kookwork- shop voor kankerpatiënten in kookboerderij Krommenhoeke in Biggekerke. Het Moerman-/ Nlll -dieet staat centraal. De meeste reguliere behande lingen, zoals chemo- en ra diotherapie, doen veelal een zware aanslag op de patiënt. Het volgen van het Moer- man-/N7TT-dieet verhoogt de kans dat een patiënt goed door de behandeling komt Het dieet wordt gekenmerkt door extra gezonde voeding (zie mmv.nl). De kosten van het volgen van een workshop bedragen 35 euro per persoon voor leden van MMV (vroegere Moermanvereniging) en 37,50 per persoon voor niet-leden. De data zijn 14 mei en 18 juni. Aanmelden via mmv.nl/winkel MIDDELBURG - Op dinsdag 14 mei wordt de Europese Dag van de Beroerte (EDvdB) ge houden. Op meer dan honderd locaties in Nederland kan men informatie- markten bezoe ken, lezingen en demonstra ties bijwonen en geïnformeerd worden over een beroerte (CVA). Ook kan men op diver se locaties terecht voor con trole op de risicofactoren voor het krijgen van een CVA. De bloeddruk en het suikerhalte worden gratis voor u opgeme ten. Kom op 14 mei langs in het Gasthuis in Middelburg tussen 10.00 en 15.00 uur. ARNEMUIDEN - Op donder- dag 9 mei is er een gezamen lijk spreekuur in Arnemuiden. Het is van 11.00 tot 12.30 uur op de parkeerplaats bij de Jumbo aan de Clasinastraat. Inwoners kunnen vragen stellen aan de wijkagent de buitengewoon opsporingsambtenaar (boa handhaving) en de wijkmana- ger van de gemeente. Het doel van dit spreekuur is om samen met de inwoners de leefomge ving te verbeteren. Gemeente en politie trekken regelmatig samen op in de wijken. Zo wor den er bijvoorbeeld in het ka dervan de inbraakpreventie en verkeersveiligheid ook samen acties georganiseerd. VEERE - In Museum Veere is vanaf 2 juni de bijzondere ten toonstelling Veere daar moest je geweest zijn; Veere als na tionale en internationale kun stenaarskolonie 1892-1992 te zien. Tijdens de twintigste eeuw was Veere een ware kunste naarskolonie. Talloze beel dend kunstenaars woonden en werkten in of bezochten het havenstadje. Museum Veere laat in een nieuwe kunstex positie in de Schotse Huizen en het Stadhuis een bijzonde re selectie zien van het werk van deze kunstenaars, samen gesteld door gastconservator Joost Bakker. Een warm gele omslag om hult het beeld van een pu blieke geheim: de Thermp- hos fabriek, vastgelegd door kunstenaar Paul van Bueren. VLISSINGEN - Het gaat in rap tempo, het schoonmaken en het afbreken van een uniek stuk industrieel erfgoed. De fa brieken en gebouwen op het terrein van Thermphos in Vlis- singen-Oost zijn zoals het nu verloopt een jaar eerder dan gepland volledig verdwenen uit het landschap. Daarmee is het niet uit het geheugen ver dwenen. Het boek 'I Love you Decay: Thermphos' van kun stenaar Paul van Bueren gaat helpen de herinnering aan dit omheinde terrein waar naast fosfor productie, kameraad schap hoogtij vierde, levend te houden. Het boek is na bijna vijfjaar werk gereed en is van af nu verkrijgbaar in de shop op de website van de maker Paul van Bueren. Een gelimi teerde oplage van slechts 250 exemplaren maakt dat het boek de winkel uitvliegt. Reeds 70 boeken hebben onderdak gevonden bij oud medewer kers, kunstliefhebbers en fa milieleden van de kunstenaar. Terug naar het jaar 2014 twee jaar na het faillissement van de fosfor fabriek, Paul van Bu eren een kunstenaar uit het Zeeuwse Goes krijgt tot zijn eigen verbazing toestemming van de toenmalige curator het volledige terrein te mogen do cumenteren met zijn analoge camera. Als onderdeel van een langlopend project onder de titel 'I Love you Decay' waar bij Van Bueren onderzoek doet naar de relatie van de mens op haar omgeving, betreedt de kunstenaar in september van 2014 voor het eerst het zwaar bewaakte fabrieksterrein. Gro ter, unieker en nog mooier dan gedacht raakt de kunstenaar onder de indruk van deze fa- brieksreus. Gevoelig als hij is voor alle vormen van schoon heid weet Van Bueren de ziel van de fabriek vast te leggen door het als een persoon te benaderen. Van de ene op de andere dag was de Thermphos failliet en afgesloten, tot verbijstering van de medewerkers. Meer dan vierhonderd Zeeuwen stonden plotseling op straat. Het handjevol werknemers dat voor bewakingsdoelein den mocht blijven lieten met veel trots hun werkplek zien en vertelden verhalen onder wijl de kunstenaar zijn beel den vond en vastlegde. Een droom is werkelijkheid ge worden en geheel in de lijn van het langlopend fotoproject heeft Van Bueren invloed op zijn omgeving door iets ach ter te laten. Een monument, een doorn in het oog, een stuk Zeeuwse geschiedenis, een stuk industrieel erfgoed, vastgelegd in een serie van 56 beelden. Het boek is te koop voor 49.50 euro exclusief ver zendkosten via www.paulvan- bueren.com/shop

de Faam | 2019 | | pagina 21