"Zou ik anno 2019 ook in Nederland mogen blijven?" O B Meimaand merkenmaand Ook de beste merken koop je bij AVA extra voordelig 2 ava Opslaan in de Cloud De Faam WOENSDAG 8 MEI 2019 KORT IN DIALOOG BLIJVEN MET ELKAAR WAS DE LEIDRAAD H.M. VAN RANDWIJKLEZING Miele wasmachine WDD330WPS Miele wasautomaat WEB035WPS Miele stofzuiger Compact Cl Miele koelkast KFN28132 Miele inbouwvaat wasser G4382scvi In Oost-Souburg en Heinkenszand of op www.avaelectro.nl Theo Rietveld "Zou ik in 2019 ook in Nederland mogen blijven?" Dat vroeg Lilian Conqalves Ho Kang You zich in haar Van Randwijklezing hardop af Zij vroeg in 1983 asiel aan in Nederland en werd met gejuich ontvangen. VLISSINGEN - Maar zij wil de terug naar haar geboorte land, Suriname. Als weduwe met een dochter wilde ze haar dochter Valerie, een toekomst geven. Daarom vroeg ze vijf jaar het Nederlanderschap aan. Zij vertelde haar persoon lijke verhaal over haar man Kenneth die tijdens de De cembermoorden één van de slachtoffers was van de ser geanten coupe in december 1982 onder leiding van Desi Bouterse. Over haar strijd om eerherstel van de slachtoffers; haar poging om van Suriname weer een democratie te maken en de daders van de moorden achter de tralies te krijgen, was indrukwekkend. In nog geen vijftig minuten nam ze de aanwezigen in de Sint Jacobskerk mee in haar persoonlijke levensgeschiede nis. Een verhaal dat ze vakkun dig opbouwde en afwisselde met indringende persoonlijke teksten en observaties vanuit haar beroep als advocate. Haar eerste kennismaking met van Randwijk bewaarde ze tot het laatst toen ze in 1984 in de tram zat en voorbij het Am sterdamse Westerpark reed en de regels las: "Een volk dat voor tirannen zwicht zal meer dan lijf en goed verliezen, dan dooft het lichtDe Surinamers die een democratisch land willen, zullen niet zwichten. Zij begon met de eerste ken nismaking met Zeeland: de naam van het fort, van naam gewisseld na de tweede En gelse oorlog in 1667, en van toen af aan Fort Zeelandia. In dat complex werden de man nen die tegen Bouterse en zijn kompanen waren standrech telijk geëxecuteerd. In dialoog blijven met elkaar was de leidraad van haar be toog. De zoektocht naar de echte democratie zal ooit ko men, zo hield ze haar gehoor optimistisch voor. Nu, op dit moment, heerst Kafka nog in Suriname. De Grondwet is nu nog een dode letter maar tekenen van hoop zijn er: de Krijgsraad heeft de daders na 17 jaar processtrijd veroordeeld tot 20 jaar gevan genisstraf. Het vonnis moet na twee jaar nog steeds worden uitgevoerd. 'Maarkennis is niet gezwicht'. Lilian Gonqals- ves blijft klein onrecht bestrij den in de hoop dat het grote ook aan bod zal komen. Na het uitspreken volgde een minutenlang durend applaus. Haar persoonlijke verhaal raakte iedereen. VLISSINGEN - Allerlei bestan- den kun je opslaan op je com puter, usb-stick of dvd. Je kunt deze bestanden ook opslaan in de Cloud. Tijdens deze bij eenkomst leer je wat de Cloud is en hoe je dit gebruikt. De bijeenkomst vindt plaats op donderdag 23 mei van 10.00 -12.30 uur in Wijkcentrum De Burgerij in Vlissingen. De Cl oud is een opslagruimte voor bestanden die niet op je com puter staan, maar op een heel andere plek op de wereld. Ook handig als je weinig opslag ruimte hebt op je computer of bestanden waar ook ter wereld wilt kunnen raadplegen en de len. Tijdens deze bijeenkomst wordt uitgelegd wat de Cloud nu eigenlijk is en welke Cloud- diensten er zijn. Ook gaan we in op de Clouddienst One Dri ve van Microsoft. Wat kun je in One Drive bewaren, waarom zou je dit dan doen? Hoe kun je je documenten en foto's met behulp van One Drive lezen of bekijken op al je apparaten? Tenslotte bespreken we hoe veilig het werken met One Dri ve is en wat de kosten voor het gebruik ervan zijn. 0 De bijeenkomst is op donderdag 23 mei van 10.00 -12.30 uur in Wijkcentrum De Burgerij, Van Hogendorpweg 58A te Vlissingen. De H.M. van Randwijklezing is onderdeel van het 'Four Freedoms door het jaar heen' programma. De organisatie is in handen van het Van Randwijkcomité, de uitvoering wordt verzorgd door Cultuurwerf. De lezing wordt mogelijk gemaakt door de Provincie Zeeland. "zou ik in 2013 ook in Nederland mogen blijven7" Dat vroeg Lilian Convolves Ho Kang You (midden) zich in haar Van Randwijklezing hardop af FOTO. THEO RIETVELD Van €949. Van €999, Van €699. Nét wat makkelij kef.

de Faam | 2019 | | pagina 17