Het woord aan raadslid Bas van der Reest Dodenherdenking Middelburg en Arnemuiden Stempassen deze week op de mat Commissievergaderingen Woonrijp maken P.J. Meertensstraat Gezamenlijk spreekuur Arnemuiden Wijk- en dorpstafels GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Een aantal weken geleden namen op het stadskantoor verschillende groepen van Middelburgse basis scholen de zetels van de gemeen teraad in. Onder de noemer van Democracity en onder leiding van ProDemos gingen de kinderen in groepjes aan de slag om te bedenken wat er in hun ideale stad allemaal zou moeten staan. Een park, een zwembad een super markt? Hebben we een ziekenhuis nodig of kunnen we het met een huisartsenpost wel af? Net zoals in het echt was er geen ruimte om ieders wensen te verwezenlijken en dus moest er gelobbyd wor den, werden compromissen ge sloten en moesten er hard keuzes worden gemaakt. Uiteindelijk was daar dan de stad. Gevormd door dialoog, met inachtneming van eikaars wensen en een resultaat waar de hele groep achter kon staan. Een ontzettend leuk initia tief waar ik met veel plezier bij ben geweest. Het onderstreepte voor mij het belang van brede betrok kenheid bij het stadsbestuur. Hoe vervelend de discussies soms ook kunnen worden, uiteindelijk willen we allemaal het beste voor de ge meente. Vandaar dat ik van deze mogelijkheid gebruik maak om aan iedereen de oproep te doen zich in de discussie te mengen. Kom op maandag 6 mei bijvoorbeeld langs bij een fractievergadering. Hopelijk tot dan! Bas van der Reest Raadslid D66 basvanderreest@live.nl Op 4 mei vindt in Middelburg en Arnemuiden de dodenherden king plaats. In Middelburg op het Abdijplein en in Arnemuiden op de algemene begraafplaats aan de Rademacherstraat. Om 20.00 uur houden wij twee minuten stilte, gevolgd door de kranslegging en een Lament ter nagedachtenis aan de doden. De plechtigheid wordt afgesloten met een défilé. Christelijke Brass band Middelburg en Inter Scaldis Pipes and Drums verzorgen de muziek. Zij worden hierbij vocaal ondersteund door de Koninklijke Oratorium Vereniging. Requiem Na afloop van de herdenking verzorgt de Koninklijke Oratorium Vereniging een uitvoering van het Requiem van Gabriel Fauré en en kele koralen van Mendelssohn. Het concert begint om 20.45 uur in de Nieuwe Kerk. Kaarten hiervoor zijn te verkrijgen bij de Drukkery, on line en aan de deur van de Nieuwe Kerk voor het concert. Voorstelling Na de Dodenherdenking is er om 21.00 uur in het Zeeuws Archief (Hofplein 16) een Theater Na de Middelburg De herdenking in Middelburg start om 19.00 uur met een Vesper dienst in de Nieuwe Kerk door City Pastoraat Middelburg. De ceremonie start om 19.40 uur (verzamelen vanaf 19.30 uur) op het Abdijplein. Daar dragen leerlin gen van Nehalennia en Scalda en stadsdichter Anna de Bruyckere gedichten voor. Aansluitend houdt burgemeester Bergmann een toespraak. Dam voorstelling over de Tweede Wereldoorlog. Vanuit de Jeugd- theaterschool Zeeland spelen vijftien jongeren uit heel Zeeland de voorstelling Grijs Gebied. Deze voorstelling is gebaseerd op gesprekken die jongeren gehad hebben met ouderen die de Tweede Wereldoorlog heb ben meegemaakt. Gratis kaarten zijn vooraf verkrijgbaar bij het Zeeuws Archief. Reserveren is niet mogelijk. Arnemuiden In Arnemuiden vertrekt de stoet vanaf 't Stadthuys (verzamelen 19.30 uur) met trommelslager om 19.45 uur naar de Oude Algemene Begraafplaats aan de Radema cherstraat. Om 20.00 uur is er twee minuten stilte, gevolgd door het Wilhelmus en een toespraak van wethouder Doorn-Roosenburg. Vervolgens draagt een aantal leerlingen van Arnemuidse scholen gedichten voor en worden kransen gelegd. De bijeenkomst wordt beëindigd met een défilé. Muziek vereniging Arnemuiden verzorgt tijdens de ceremonie de muziek. Op woensdag 8 mei is er een commissievergadering Maatschap pelijke Zaken. Op maandag 13 mei vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 14 mei. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Dit moet wel 24 uur voor de vergadering bij de commissiegriffiers bekend zijn. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www. middelburg.nl. Die informatie is vijf dagen voor de vergadering ook te lezen in de hal van het stadskantoor. Vorige week startte aannemingsbedrijf JD Infra BV in opdracht van de gemeente Middelburg, met de werkzaamheden voor het woonrijp maken van de P.J. Meertensstraat in de wijk Rittenburg. De werkzaamheden zullen, bij goed weer, begin juli zijn afgerond. Op donderdag 9 mei is er een gezamenlijk spreekuur in Arnemuiden. Het is van 11.00 tot 12.30 uur op de parkeerplaats bij de Jumbo. Inwoners kunnen vragen stellen aan de wijkagent, de buitengewoon opsporings ambtenaar (boa handhaving) of de wijkmanager van de gemeente. Het doel van dit spreekuur is om samen met de inwoners de leefomgeving te verbeteren. Deze week worden de stempassen verspreid voor de verkiezing van de Nederlandse leden van het Europees Parlement. gemeentelijke website, waarna u ze kunt uitprinten en opsturen. Op dinsdag 7 mei wordt de wijktafel 't Zand/Stromenwijk/Rittenburg gehouden in De Vergulde Baars (Baarsjesstraat 42). Er is deze keer een opstelling met acht praattafels. Aan iedere tafel wordt een onderwerp besproken. Deze avond komt ook Arduin nieuwe plannen toelichten en bovendien staat het invoeren van Diftar op het programma. De wijktafel begint om 19.30 uur, inloop is vanaf 19.00 uur. In Sint Laurens is er donderdag 9 mei een dorpstafel. Deze begint om 20.00 uur in Van Cittershof (Van Cittersstraat 64). Inloop is vanaf 19.30 uur. U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze te bezoeken. Tijdens deze bijeenkomsten komen in een paar uur tijd de actualiteiten aan bod. Zowel projecten en plannen van het wijkteam als van de gemeente. Tijdens de avond kunt u kennismaken met het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmanager van uw wijk. Bewaar deze stempas goed, want zonder pas kunt u geen stem uitbrengen. Neem om te stemmen uw stempas en een identiteits bewijs mee. Het identiteitsbewijs mag maximaal 5 jaar verlopen zijn. In de gemeente Middelburg staat het u vrij om in elk stemlo kaal binnen de gemeente te gaan stemmen. Verhinderd op donderdag 23 mei? Als u op donderdag 23 mei zelf niet kunt stemmen, dan zijn er twee mogelijkheden: le: U kunt elke kiesgerechtigde inwoner van Middelburg machti gen. U en de gemachtigde moeten ieder een handtekening plaatsen op de achterkant van de stempas. Wanneer deze persoon zelf gaat stemmen, levert hij/zij tegelijk met de eigen stempas de uwe in. Let op dat u ook een (kopie) identi teitsbewijs van de volmachtgever moet overleggen op het stembu reau. De gemachtigde overlegt dan twee stempassen en twee identiteitsbewijzen. 2e: U kunt iemand machtigen die buiten de gemeente Middel burg woonachtig is. De afdeling Publiekszaken heeft hiervoor formulieren, die door beiden moeten worden getekend. Deze schriftelijke machtiging moet u aanvragen en inleveren op uiterlijk 20 mei in uw woonplaats. Deze volmacht formulieren staan op de Zelf stemmen buiten de gemeente op 23 mei? Als u op de dag van de stemming in een andere gemeente van Ne derland wilt stemmen, dan moet u een kiezerspas hebben. Zo'n kiezerspas kunt u verkrijgen door met uw stempas naar de afde ling Publiekszaken te gaan. Daar wordt dan uw stempas ingenomen en krijgt u kiezerspas. Met deze kiezerspas kunt u gaan stemmen in een andere gemeente. Schrifte lijke aanvragen voor een kiezers pas kunnen tot en met 20 mei worden ingediend. Ook staat dit formulier op onze website. Aan de balie kan een kiezerspas worden aangevraagd tot en met uiterlijk woensdag 22 mei 12.00 uur. Kandidatenlijst Donderdag 9 mei wordt de kandi datenlijst huis aan huis bezorgd. Deze lijst vermeldt alle partijen en kandidaten die meedoen. Op de achterzijde worden onder andere ook alle stembureaus genoemd. Op www.middelburg.nl/verkiezin- gen kunt u een kaart vinden met daarop alle stembureaus. Toegankelijkheid van de stem bureaus De gemeente zorgt ervoor dat ieder stembureau toegankelijk is. Daarom zijn er bij sommige loca ties tijdelijk extra gehandicapten parkeerplaatsen aangelegd. Bij de stembureaus die lastig te betreden zijn door deuren is persoonlijke assistentie aanwezig. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Herengracht 50-52, Leliëndaalseweg 10 (Sint Laurens), Noordweg 321Pottcnbak- kerssinge! 12, Vrijlandstraat 73 Verleende omgevingsvergunningen Damplein 20-24, Gravenstraat 3, looiers- si ngei 2 Verleende exploitatievergunning Sint Janstraat 27 Aanvraag omgevingsvergunning beperkte milieutoets J.P. Trade Mo'e Kupersweg 21 Melding Activiteitenbesluit WMW Techniek B V. Ohmweg 20 Wijziging Gemeenschappelijke Regeling Veiligheidsregio Zeelard 2017 Intrekken Verordening rechtspositie wethouders, raads- en commis sieleden 2016 Vaststelling Verordening rechtspositie raads- en commiss eleden Middelburg 2019 Vaststelling Regeling rechtspositie buraemeester en wethouder Middelburg 2019

de Faam | 2019 | | pagina 9