Wordt jouw vereniging Club van het Jaar 2019? CLUB 9 Reünie Luctor et emergo Basiscursus portrettekenen Applicatie met Waterlnfo USA college showcase komt naar Vlissingen Inloop voor alle Walcherse minima. Improvisatie op kerkorgel Koffie en gezelligheid Samen zingen Wijktheater over dementie Lezing 'Ik stem deze keer EU' De Faam WOENSDAG 1 MEI 2019 WALCHEREN SPORT WALCHEREN KORT MIDDELBURG - Vrijdagavond 3 mei om 20.00 geven Vincent de Ridder en Martien de Vos een improvisatieconcert op het Duyschotorgel in de St. Au- gustinuskerk van Middelburg. Beide organisten studeren aan het conservatorium en zijn ge fascineerd door de kunst van het improviseren. Het concert begint met twee composities uit de orgelliteratuur. Daarna zullen er afwisselende impro visaties in diverse stijlen ten gehore worden gebracht. Ook zullen beide organisten op verzoek van het publiek im proviseren. Martien: 'Improvi seren is een complexe manier van musiceren. Een goede im provisatie moet namelijk aan veel eisen voldoen. Daarbij is het mijn doel om een impro visatie te laten klinken alsof het gecomponeerd is.'Vincent: 'Bij improviseren heb je de op timale gelegenheid om jezelf aan het orgel aan te passen Ik probeer de mogelijkheden op het orgel dan ook zoveel mo gelijk uit te buiten'. De toe- VAN HET JAAR John Robinson Soccer USA komt naar Vissingen FOTO: PR Winnaars van de Club van het Jaar-verkiezing krijgen een masterclass van een professional en een professionele promotiefilm van hun club. Ook dit jaar maakt iedere sport- of cultuurvereniging in Ne derland kans op de titel 'Club van het Jaar'. Een club nomine ren kan tot 13 mei. In deze officiële verkiezing, dia-aandacht. Ook krijgen ze georganiseerd door het AD en een masterclass van een pro partners, krijgen verenigingen fessional en een professionele een podium waarmee zij kun- promotiefilm van hun club. nen uitdragen hoe gaaf, bij zonder of uniek hun club is. Zo werkt het Inschrijven kan tot 13 mei. Winnaars van de Club van het Daarna kan er tot 7 juni ge- Jaar verkiezing ontvangen de stemd worden, de clubs met nationale titel Club van het de meeste stemmen in de pro- Jaar 2019 en bijbehorende me- vincie worden gekroond tot Op vrijdag 10 mei vanaf 13.30 uur gaan de Suffe Tutten samen zingen met niemand minder dan de Dirty Piano's. FOTO: PR VLISSINGEN - Op 17 janua ri 1919 werd de Middelburgse zwemsportvereniging" Luctor et Emergo" opgericht. Luctor zou dit jaar dus 100 jaar zijn geworden. Een vereniging met een lange bestaansgeschie- denis die uiteindelijk in 2013 met de Vlissingse zwemdub De Stormvogel samen ging in De Zeeuwse Kustzwemmers. Veel mensen waren jarenlang lid van Luctor. Voor sommigen voelde het zelfs als een twee de familie. Natuurlijk stonden het zwemmen en waterpoloën centraal binnen de vereniging. Vele uren werden in het Mid delburgse zwembad Poelen- daele doorgebracht. Luctor had veel talenten en er werden dan ook heel wat medailles en be kers vergaard. Maar het sociale aspect, de onderlinge contac ten en saamhorigheid ston den minstens zo hoog in het clubvaandel van Luctor. Fee stavonden, strandmiddagen, kampeerweekenden, er werd van alles binnen de vereniging georganiseerd. Een aantal le den vond er zelfs de ware lief de. Kortom: genoeg aanleiding vooreen aantal oud-leden van Luctor om een reünie te orga niseren. De reünie vindt plaats op zaterdag 28 september 2019 vanaf 16.00 uur. Het globale programma ziet er als volgt uit: ontvangst met koffie en gebak; MIDDELBURG - Portretschilder en tekendocent Janita de Jong start binnenkort met een korte middag- en avondcursus por trettekenen. Deze basiscursus bestaat uit 8 wekelijkse lessen, en wordt gegeven in het atelier van Janita. Zin in deze leuke en leerzame tekencursus? De middagcursus start donderdag 9 mei. De avondcursus gaat 28 mei van start. Tekenervaring is niet nodig, want iedereen wordt op het eigen niveau be geleidt. Voor meer informatie en aanmelden: info@janitade- jong-portretschilder.nl MIDDELBURG - Waterschap Scheldestromen presenteert de applicatie Waterlnfo Schel destromen. In deze applicatie worden verschillende meetge gevens van het watersysteem gepresenteerd, leder moment zijn er actuele gegevens over waterstanden bij kunstwer ken als stuwen en gemalen; of pompen van een gemaal draaien of niet; het zoutge halte van water in delen van Zeeland om te weten of het water geschikt is voor berege ning. Volgens bestuurder Luc Mangnus is het een aanwinst om deze gegevens in te kun- borrelen; buffet en aansluitend een Bonte Avond. De locatie en kosten zijn nog niet bekend. Oud-leden van Luctor die be langstelling voor deze reünie hebben, kunnen zich aanmel den via het emailadres: Wind- waai62@gmail.com of het telefoonnummer 06-42218827. VLISSINGEN - John Robinson Soccer USA komt voor de eer ste keer naar Nederland. John Robinson Soccer USA geeft voetballers de mogelijkheid om zowel te voetballen als te studeren in Amerika om uit eindelijk de American Dream waar te maken. De show case is op 2 juni op Sportpark nen zien: Het waterschap vindt het belangrijk om transparant te zijn en meetgegevens te kunnen delen. Zeker in tijden waarin effecten van klimaat verandering zichtbaar worden en de hoeveelheid en kwali teit van (zoet) water van groot belang is voor de agrarische sector. De applicatie is te raad plegen op de website www. scheldestromen.nl/waterinfo of via de interactieve kaarten en geschikt voor computer, ta blet en smartphone. VLISSINGEN - Op het inloop spreekuur van de Sociale Cli ëntenraad Walcheren (SCW) kunnen alle Walcherse minima terecht met vragen over of er varingen met Orionis Walche ren, de Participatiewet en het Walcherse armoedebeleid. Ze kunnen ook terecht voor prak tische hulp bij het aanvragen van regelingen, hulp bij invul len van (digitale) formulieren, printen, kopiëren, scannen. De cliëntenraad houdt twee keer per week inloopspreekuur voor de gehele doelgroep, na melijk op maandag van 10.00 - 12.00 uur en woensdag van 13.00 - 15.00 uur. Het steun punt van de SCW is gevestigd aan de Mercuriusweg 19 4382 NC Vlissingen en telefonisch Baskensburg bij de JVOZ in Vlissingen. Heb jij altijd al gedroomd van studeren in Amerika? Wil jij dit combineren met een voetbal carrière in Amerika? Die kans wordt nu in Nederland gebo den. Door de samenwerking met de Nederlands-Ameri kaanse voetbalacademie Next level Soccer Academy en scou- tingsbureau Soccerscouting Benelux wordt aan Neder landse spelers/speelsters de mogelijkheid geboden om the American Dream waar te ma ken. De showcase op 2 juni in Vlissingen is van 10.00 uur tot 1430 uur en er zijn vijftig plek ken beschikbaar. Deelname kost 35 euro en opgeven vooraf is noodzakelijk. Voor meer info en opgeven e.post@johnrobinsonsocceru- sa.com bereikbaar tijdens spreekuren via 0118 614299 en per e-mail via s.c.walcheren@zeeland- net.nl. www.socialedientenraad- walcheren.nl gang is vrij, na afloop is er een collecte ter bestrijding van de kosten. OOST-SOUBURG - Op vrijdag 3 mei van 13.30 tot 16.30 uur bent u weer van harte welkom in inloophuis De Ontmoeting aan de Kanaalstraat 8 in Oost-Sou burg voor koffie of thee en een traktatie. Er is ruimte voor ont moeting en gezelligheid. Ver der vindt u hier verkoop van tweedehands kleding, schoe nen, tassen, verkoop van nieu we en gebruikte boeken, CD's en Dvd's. Daarnaast kunt u aanschuiven aan een gezellige haak- en breitafel. En er is elke maand een film te bekijken. Oost-Sou burg. MIDDELBURG - Op vrijdag 10 mei vanaf 19.30 uur gaan voor de allereerste keer in het Marktcafe Middelburg heerlijk samen zingen met niemand minder dan de DIRTY PIANO'S. Meezingers uit de jaren 80, 90 en zo meer. Het maakt niet uit hoe je zingt; we doen het met z'n allen. Dus zing je zo vals als een kraai of zo zuiver als een nachtegaal, het kan allemaal. Natuurlijk zorgen we ervoor dat je alle songteksten voor je hebt om je uiterste best te kunnen doen. De kosten zijn 16,50 euro. Aanmelden? Stuur een e-mail naar info@suffe- tutten.nl MIDDELBURG - Haast ieder- een kent wel iemand in de familie, vrienden of kennis senkring of in de buurt die een vorm van dementie heeft. Wijktheater Middelburg heeft dit thema opgepakt. De vragen die het omgaan met demente rende mensen oproept, wor den op een gevoelige manier, maar ook met humor in beeld gebracht. Het publiek krijgt de gelegenheid om mee te den ken en ideeën of oplossingen aan te geven, die het spel een andere wending kunnen ge ven. De voorstelling is te zien op dinsdag 7 mei in St Laurens, in het dorpshuis van Crtters- hof en op dinsdag 14 mei in Provinciewinnaar. Een vakjury kiest uit de 12 provinciewin naars welke sport- en cul tuurclub zich in 2019 'Club van het Jaar' mogen noemen. Op 28 juni worden de winnaars bekend gemaakt. Nomineren Wil jij met jouw club kans ma ken op de titel 'Club van het Jaar 2019', nomineer jouw club voor 13 mei via de website: www.dubvanhetjaar.nl de Stromenwijk, in de Vergul de Baars. Aanvang van beide voorstellingen is 19.30 uur en de toegang is gratis! MIDDELBURG - De verkiezin- gen voor het Europees Parle ment zijn in Nederland op 23 mei. Wat is de rol van dat Par lement eigenlijk in de Europe se en nationale wetgeving? En wat betekent dat concreet voor Nederland? Politicologe drs. Natasja Nikolic laat op dins dag 21 mei om 19.30 uur in de ZB aan de Kousteensedijk 7 in Middelburg zien hoe de pro cessen werken en wat jouw invloed kan zijn op de Europe se politiek. De toegang is gratis. Zijn de partijen in het Europees Parlement hetzelfde als in de Nederlandse Eerste en Tweede Kamer? Waarom zou je eigen lijk gaan stemmen?

de Faam | 2019 | | pagina 15