Het woord aan raadslid Mare Overbeeke Controle hondenbelasting Stadskantoor gesloten Wijziging ophalen huisvuil Gratis parkeren in april Gezamenlijk spreekuur gemeente en politie Koningsdag op de Markt Kleedjesmarkt op het Abdijplein Plakplaatsen verkiezingen Einde WaakSamen app Huur sport- en/of welzijns- accommodaties Waardeer je mantelzorger! www.mantelingwalcheren.nl GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Vertrouwen Te vaak horen en lezen we over vertrouwen wat geschaad is, vertrouwen wat ontbreekt. Bijvoorbeeld in de politiek, in onze regering, in onze provinciebestuur ders. Dat hoorden we afgelopen verkiezingsperiode weer regel matig, met als gevolgen lage opkomst en veel proteststemmen. Recent ook in onze gemeente: "vertrouwen geschaad". En dit, terwijl vertrouwen zo belangrijk is, zo onmisbaar. Overal en altijd! Op ons werk, in onze relaties en ook in de politiek. Om een gemeente te besturen is vertrouwen tussen raad, college en ambtelijke dienst wezenlijk. Op het moment dat het ergens schuurt, dan gaat het mis. Vertrouwen is zeker ook noodza kelijk richting onze inwoners, onze klanten, onze ondernemers, initi atiefnemers. Zeker met het oog op de participatieprocessen die momenteel lopen, de wijze waarop we participatie en bewonersiniti atieven aan het doorontwikkelen zijn: vertrouwen in elkaar is hier onmisbaar! Als politici en als SGP, hebben we 20 maart om uw vertrouwen gevraagd en binnenkort opnieuw bij de Europese verkiezingen. We willen met dat vertrouwen, wat u ons met uw stem geeft, zorgvuldig omgaan. We vragen u ons hierop aan te spreken. We staan altijd open voor uw reactie, nodigen u hiertoe hartelijk uit. Mare Overbeeke Raadslid SGP m.overbeeke@filternet.nl Het stadskantoor is gesloten op vrijdag 19 april (Goede Vrijdag) en op maandag 22 april (tweede paasdag). De gemeente is dan ook telefonisch niet bereikbaar. Het huisvuil van maandag 22 april (tweede paasdag) wordt twee dagen eerder, op zaterdag 20 april opgehaald. Wij vragen u het huisvuil vóór 07.30 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde data ook op de afval- en papierkalender en op de website van de gemeente Middelburg: Inwoners Afval Ophaaldagen huisvuil. Op zondagen en nationaal er kende feestdagen is parkeren in Middelburg gratis. In april is het in verband met Goede Vrijdag op 19 april, tweede paasdag maandag 22 april en Koningsdag op zaterdag 27 april gratis parkeren met de auto op straat en in de parkeergarages. Het gratis parkeren geldt alleen Als u een hond heeft, dient u hiervoor belasting te betalen te betalen. In mei gaan medewerkers van het bedrijf Legitiem steek proefsgewijs huis-aan-huis contro leren. Zij dragen kleding met het bedrijfslogo. Ook hebben zij een legitimatiebewijs waarnaar u uiter aard altijd kunt vragen. De con troleurs kunnen u enkele vragen stellen over het wel of niet hebben van één of meer honden. Treffen zij bij u een hond aan die nog niet in het hondenbelastingbestand van de gemeente is opgenomen, dan wordt u alsnog in de gelegenheid gesteld om aangifte te doen. Doet u dit niet, dan kan de gemeente u een boete opleggen. Let op! De controleur vraagt nooit om geld. Er vindt dus geen betaling aan de controleur plaats. voor parkeerplekken waar normaal voor betaald moet worden. Er mag niet worden geparkeerd op plekken voor vergunninghouders en er wordt wel gecontroleerd op fout parkeren. Aangeven van een hond? Wanneer u een hond heeft, bent u verplicht dit aan te geven. Mis schien heeft u sinds kort een hond en bent u nog niet in de gelegen heid geweest daarvan aangifte te doen. U kunt uw hond opgeven via de website www.middelburg.nl. Heeft u vragen? Bel dan met de Samenwerking be lastingen Walcheren Schouwen- Duiveland, tel. (0118) 67 50 00. Op donderdag 18 april is het spreekuur voor de wijken Nieuw Middelburg en Veersepoort-Klarenbeek. Het is van 10.30 uur tot 12.00 uur bij de Jumbo aan de Sir Winston Churchilllaan 49. Inwoners kunnen vragen stel len aan de wijkagent, de buitengewoon opsporingsambtenaar (boa hand having) of de wijkmanager van de gemeente en aan een medewerker van Woongoed. Het doel van dit spreekuur is om samen met de inwoners de leefomgeving te verbeteren. Op zaterdag 27 april is het Koningsdag. De Stichting Evenementen Mid delburg heeft weer een leuk programma samengesteld met optredens op de Markt. De activiteiten duren van 9.00 tot 24.00 uur. Kijk voor meer informatie op www.facebook.com/evenementenmiddelburg. De traditionele Kleedjesmarkt/Kindervrijmarkt op het Abdijplein is dit jaar op zaterdag 4 mei. Dit evenement wordt georganiseerd door de Stichting Evenementen Middelburg. De kleedjesmarkt duurt van 07.30 tot 15.00 uur. De markt eindigt eerder om rekening te houden met de Dodenherdenking. Op donderdag 23 mei zijn er verkiezingen voor het Euro pees parlement. Gemeente Middelburg heeft borden geplaatst waarop de deelne mende politieke partijen hun posters mogen plakken. Het betreft dertien aanplakbor den, verspreid over de gemeente Middelburg: Van Cittersstraat (Sint Laurens) Brigdamseweg bij President Rooseveltlaan (Klarenbeek) Grote Sternstraat/ Geersesweg (Veersepoort) Nassaulaan (Nieuw Middelburg)/ Damplein (binnenstad) Euromarkt (Griffioen) Karei Doormanplein ('t Zand) Maasstraat (Stromenwijk) /Vrijlandstraat (Dauwendaele) Rentmeesterlaan (Magistraatwijk) Ravensteijnweg (Mortiere) Oude Rijksweg Quarleshavenstraat (Nieuw- en Sint Joosland) Konin gin Julianalaan (Arnemuiden). Regels Elk bord is ongeveer 4 meter breed en 1.90 meter hoog en bevat tien vlakken. Het is de bedoeling dat per politieke partij maximaal één vlak wordt beplakt en dat de politieke partijen gepast gebruik maken van de aanplakmo- gelijkheid en ook respect opbren gen voor belangen (ruimte) van de medegebruikers van de borden. Het is niet toegestaan om op an dere plaatsen op of aan openbare grond verkiezingsborden, posters, stickers etc. aan te brengen. Deze worden verwijderd en de kosten worden in rekening gebracht. Het afgelopen jaar deed Middelburg mee aan een Walcherse proef met WaakSamen. Met de app kon melding gemaakt worden van een verdachte situatie in de buurt. Het diende als aanvulling op de bestaande Buurt- WhatsApp groepen. Middelburg en Vlissingen kiezen er nu voor niet verder te gaan met de inzet van deze app. Het draagt te weinig bij aan de sociale veiligheid in de regio. Bij verdachte situaties kunt u contact opnemen met de politie, online, of telefonisch via tel. (0900) 88 44 (geen spoed, wel po litie), (0800) 7000 (Meld Misdaad Anoniem) of 112 (spoed of heterdaad). Signalen over de openbare ruimte kunt u melden bij de gemeente via een online formulier of telefonisch tel. (0118) 67 50 00. Denk hierbij aan over last door zwerfafval, geluidsoverlast of het melden van fietswrakken. Wilt u komend seizoen 2019/2020 gebruik maken van één van onze sport- en/of welzijnsaccommodaties? Dien dan voor 1 juni 2019 uw aanvraag in via vAvw.makelpunt-walcheren.nl. Vervolgens gaan wij uw aanvraag op basis van de geldende verhuurcriteria (zie huurvoorwaar den) inplannen. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Gravenstraat 3. Greradierweg (ongen Industrieweg (engen.), Kloverskcrkscweg 18, Lange Noordstraa* 16, Looierssingel 2, Ncordweg 259, Schepenen laan, Spcn- jaardstroa? 46 Verleende omgevingsvergunningen Kanoalweg IKanaalweg 3, Korte Gee'e 27, langeviele 70, 70 A, 70 B en 70 C, Schepenenlaan, Wagenoarsfraat 6 Kennisgeving verlengde beslistermijn Beddewijkstraat 12 A, Houtkaai 9 A, 9 B, 9 C en 9 D Verleende exploitatievergunning Dam 31 Aanwijzing collectieve festiviteit (geluidhinderbepalingen) en ontheffing sluitingsuur binnenstad Middelburg B'uesroute Collectieve aanwijzing bijzondere dag (geluidhinderbepalingen) en collectieve ontheffing sluitingsuur horecabedrijven binnenstad Middelburg Koningsnacht Kennisgeving opgraving Overledene begraafplaats Westelijke Oude Hovendijk M ddelburg Huurvoorwaarden Voor he* gebruik van gemeentelijke sport en welzijnsoccommodaiies, vanaf seizoen 2019/2020

de Faam | 2019 | | pagina 9