Jong talent strijdt om finaleplek van Kunstbende WaaJié Jury- en publieksprijs voor Lise de Munck Mijlpaal na ruim 50 jaar Razzmatazz De Faam WOENSDAG 3 APRIL 2019 ZEEUWSE MUZIEKBELOFTEN J"3 COLOFON DE FAAM (jeWMfltMOh, personenalarmermg in Zeeland Meer informatie of aanmelden: www.maatjeinzeeland.nl of bel: 0118 55 12 15 Uitvaartverzorging H. Jobse 0118-462205 Tijdens het Eastman Muziekconcours voor de Zeeuwse Jeugd 2019 op zaterdag 30 maart in de Zeeuwse Concertzaal in Mid delburg heeft dwars fluitiste Lisa de Munck (15) twee prijzen in de wacht gesleept. MIDDELBURG - Lise, wonend in Middelburg, won de pu blieks- en de juryprijs in de leeftijdscategorie 13 tot en met 18 jaar met het spelen van stukken van Chaminade en Mozart. Blijven horen De jury over Lise: "Ze is in staat om met haar instrument ons van het begin tot het eind beet te pakken. We zullen veel van haar blijven horen." Eerste in de leeftijdscategorie 6 tot en met 12 jaar werd Esra Jonck man (10) die op blokfluit stuk ken van Vivaldi en Telemann speelde. In totaal deden zes finalis- Een dolblije Use de Munck bij de prijsuitreiking. ten aan het concours mee. Zij waren tijdens de voorrondes op 16 maart uit 19 kandidaten geselecteerd door de vakjury onder voorzitterschap van ra dio 4 presentator en tubaïst Ab Nieuwdorp. Harp Harm Haverkamp (12) werd met zijn harp tweede in cate gorie 6 tot en met 12 jaar. In de categorie 13 t/m 18 jaar was er een gedeelde tweede prijs voor de 18-jarige pianisten Ertugrul Aktas en Julian de Looff. De derde prijs ging hier naar Vera Burm (15) op viool. De jury was niet alleen tevreden over Lise. Over de andere winnaar van de eerste prijs blokfluitiste Esra Jonckman: "Ze is een rasmusi cus. Als ze op het podium staat begint de muziek bijna als van- zelfte klinken." Rasmusicus Harm Haverkamp werd gety peerd als iemand die de vrij heid in de compositie opzoekt en zich die ook eigen maakt. De beide pianisten Ertugrul Aktas en Julian de Looff wer den klavierleeuwen genoemd. "Ertugrul speelt met lef. Hij is iemand waarover gesproken blijft worden." En Julian is volgens de jury een motor die maar doorgaat en blijft boeien. "Hij is beschei den en serieus op het podi um." Vera Burm maakt volgens Nieuwdorp muziek met haar hele lichaam. "Betrokken, meeslepend, avontuurlijk en virtuoos." Sponsor Het Muziekconcours voor de Zeeuwse Jeugd werd dit jaar voor de veertiende keer ge houden in de Zeeuwse Con certzaal in Middelburg. Het tweejaarlijkse concours wordt georganiseerd door de Veren ging van Vrienden van Het Zeeuws Orkest. Sinds 2009 sponsort Eastman Chemical in Middelburg het concours en inmiddels wordt dan ook ge sproken over het Eastman Mu ziekconcours voor de Zeeuwse Jeugd (EMZJ). OOST-SOUBURG - Na ruim 50 jaar actief te zijn ge weest voor Razzmatazz isop 20 april het laatste door Ad Lijnse georganiseer de concert in Razzmatazz- Oost-Souburg. Razzmatazz is ooit begonnen als Jeugdsoos in 1968 en is vrij kort na de oprichting al gestart met optredens van onder andere eigen soos-leden die gingen mu siceren. Ad Lijnse was toen al van de partij en voorzitter en mede aanjager van deze muziekoptredens, waarbij Razzmatazz verder evolu eerde in een muziek-podi- um met een geheel eigen karakter, altijd zeer gewaar deerd door vooral de muzi kanten zelf. De vereniging is nog steeds springlevend, ruim 220 mensen zijn lid, en het publiek is uiteraard qua leeftijd meegegroeid. Razzmatazz programmeert per jaar minimaal 10 con certen en tevens zijn er aanverwante optredens en kleinschalige festivals. Vo rig jaar was het vijftigjarige jubileum, dit werd gevierd met een dubbel aantal optredens De jonge harpist Harm Haverkamp werd afgelopen zaterdag tweede in zijn leeftijdscategorie. ALLE FOTO'S ANNE BAARTMAN Familieberichten T (088)-0137268 E fam i I ie be ri cht e nweek b lad en @p e rsgroe p. n I Zelf een familiebericht opgeven kan via de website w ww.fa milieberichten.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@persgroep.nl T 0900-6743836 Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via Agendaberichten Plaatsen r Voor overige redactiezaken: (niet voor bezorgklachten) Frank Husslage frank.husslage@persgroep.nl 088-0136921 Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.persgroep.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep. theatermaker, zangeres en actrice Wendy Hoogendijk én van Hobbyisten-frontman Kevin van Gorkom. Aan het eind van de middag weten we wie er doorgaan naar de landelijke finale op 29 juni. Winnaars krijgen een prijzenpakket vol gadgets, vrijkaarten en workshops. Maar ook optredens op Zeeuwse festivals, zoals City of Dance, Vestrock, Bevrij dingsfestival Zeeland, Einde loos Eiland Festival, Festival Daer en het Eenakterfestival. Daarnaast geeft Kunstbende de winnaars van alle acht ca tegorieën de kans om op een Een beeld tijdens de Kunstbendefinale 2018: de uitreiking van de 2e prijs fashion aan Sam Zegelink. FOTO PIM GEERTS groot landelijk festival of eve- een podium én publiek, dus nement te mogen optreden, wees erbij. De voorronde is Creatieve helden verdienen gratis toegankelijk. Deelnemers en jury.- Douwe Eisenga, Marianne Boer, Ertugrul Aktas, Vera Burm, Julian de Looff Use de Munck, Ab Nieuwdorp, Esra Jonckman, André Ie Clercq, Gisella Bergman, Harm Haverkamp, Evelien de Vries. Op zondag 14 april opent Schouwburg Middelburg van 12.30 tot 18.30 uur haar deuren voor de Zeeuwse voorronde van Kunstbende, dé wedstrijd voor jong aanstormend talent. Tij dens de regionale voorronde strijden circa 120 creatieve hel den binnen verschillende kunstdisciplines tegen elkaar om een plekje te bemachtigen in de landelijke finale in Amster dam. MIDDELBURG - Kunstbende is dé springplank voor een nieuwe generatie makers in de categorieën Dans, DJ, Expo, Fashion, Film, Muziek, Taal en Theater. Deelnemers zijn tussen de 13 en 19 jaar oud, afkomstig uit heel Zeel and en hebben eerder dit jaar kennis kunnen maken met Kunstbende via workshops en masterdasses met mede werking van onder andere Set Vexy, Roy Julen en Mai- son the Faux. Tijdens de voorronde in Zeel and betreden ambitieuze jon geren het podium met eigen werk in een van de acht ca tegorieën. Na de opening om 12.30 uur presenteren zij hun kunsten aan zowel publiek als aan een kritische vakju ry, bestaande uit professio nals uit de creatieve sector. Maar er is meer: tussen de acts door kunnen bezoekers meespelen in een groots mu zikaal slagveld onder bege leiding van Raw Resonance (bekend van Lowlands), zelf een smoothie trappen op de smoothiefiets, sterren ver sieren voor de Zeeland Walk of Fame of jammen met pro fessionele muzikanten bij de Rabo Bendesessies. Ook kun nen bezoekers en deelnemers zich laten vereeuwigen in de Photobox. De presentatie van de middag is in handen van www.hjobse-uifvaart.nl - www.basisuitvaart-zeeland.nl Media-advies en advertentieverkoop i Linda Heikoop, I 06 - 20 54 14 55 linda.heikoop@persgroep.nl Kantooradres Edisonweg37E 4382 NVVIissingen www.de-faam.nl

de Faam | 2019 | | pagina 3