Middelburg start proef afvalinzameling in juli verbeeldingskracht van onze De mooiste foto Zeeland eigen Zeeuwse secretaresses ib 1 Ondernemers in De Koploper De Faam WOENSDAG 3 APRIL 2019 ZEELAND ZAKELIJK SECRETARESSEDAG gftSWm vervoer. Parkeren kan aan de achterzijde van het pand. Als de parkeerplaats vol is, is het aan te raden te parkeren op het parkeerplein op het Stationspark. Helaas redden veel begin nende zelfstandigen en jon ge bedrijven het niet in hun eerste ondernemersjaren. Zonde, want ze steken er veel tijd en energie in. Daar om brengt startersdagen. com starters en ervaren on dernemers bij elkaar tijdens deze ondernemersdag vol informatie en inspiratie. Er varen bedrijven uit de regio geven tips en adviezen, maar wijzen ook op gevaren en ri- sicos. Het evenement bestaat uit een rijk avondprogramma dat gevuld is met onder an dere plenaire kennisdeling tijdens de opening, een Mas terclass door Kees Klomp, een ondernemersmarkt, di verse seminars en workshops en een inspiratiesessie. Lan delijke en regionale kennis partners staan klaar om alle vragen rondom onderne merschap te beantwoorden. De ondernemersdag vindt plaats in De Koploper, Stati onsplein 21, 4461HP Goes. Aanmelden is alvast mogelijk via https;//www. zeelandbusiness.nl/ bevelanden2019/. Het aanbod wordt de komende weken aangevuld. 1 Alle Middelburgers krijgen begin april een brief over de nieuwe manier van afvalin zameling. Doel is om per 1 januari 2020 nog maar 100 kilo restafval per persoon per jaar in te zamelen. Proeven om alles in goede banen te leiden starten in juli. MIDDELBURG - Het nieuwe systeem D ifta Kged iffe re nti- eerd tarief voor afvalverwijde- ringskosten) is bedoeld om de burger minder restafval te la ten aanbieden. In plaats daar van komt er een jaarlijks vast bedrag en een variabel bedrag. Het laatste bedrag wordt ge meten met een chip/pas en registreert het aantal keren dat er afval in de grijze container of ondergrondse container wordt aangeboden. Het inleveren van groente, fruit en tuinafval, papier, plas tic verpakkingen, drank- en zuivelpakken, textiel en glas blijft zoals het is. Het gebruik van de milieustraat blijft ook hetzelfde. Bewoners die geen plastic container hebben krij gen door de hele gemeente 40 extra ondergrondse containers voor plastic, drank- en zuivel pakken. Ook zal het aantal zui len voor groente- en fruitafval worden uitgebreid. Vanaf juli krijgt elke woning een sleutelhanger toege- GOES - In de februari en maart konden alle inwoners van Zeeland meedoen aan de fotowedstrijd 'de mooiste foto van Zeeland'. De fotowedstrijd werd georganiseerd door de SGP-Jongeren Zeeland naar aanleiding van de Provinciale statenver kiezingen. De juryprijs is gewonnen door Arjo Franke, Liselotte Schouten heeft met bijna 150 likes op facebook de publieks prijs gewonnen. Beiden ontvangen een afdruk van hun foto. Vele inzendingen getuigden van fotografisch vakmanschap en het lag dus niet voor de hand dat de foto van Arjo Francke als eerste uit de bus kwam. Hij legde een loodsboot vast, die voorde kust van Vlissingen streed tegen manshoge golven tijdens stormachtige dagen in februari. De foto was met name sterk omdat in één oogopslag duidelijk was: dit is Zeeland! Ook Liselotte Schouten mag zich gelukkig prijzen. Haar foto met stormbrekers op het strand van Nieuw-Haamstede viel online in de smaak bij veel mensen. Omdat de foto van Liselotte de meeste likes kreeg op Facebook en dus de winnaar is van de publieksprijs, ontvangt zij van de jury ook een afdruk van haar foto. FOTO: ARJO FRANCKE GOES - Zeeland Business or ganiseert in samenwerking met De Koploper, gemeenten Borsele, Goes, Reimerswaal, Kapelle Noord-Beveland, Rabobank en Interpolis op donderdag 9 mei een gratis ondernemersdag bij De Kop loper in Goes. De avond be vat veel informatie en kennis over ondernemerschap en is bedoeld voor oriënterende starters, starters, eigenaren van een bedrijf tot drie jaar oud en de succesvolle start ups. Bezoekers kiezen hun eigen programma op basis van de fase waarin hun be drijf zich bevindt. De ondernemersdag vindt plaats in De Koploper. Het voormalig belastingkan toor in Goes wordt getrans formeerd tot een bruisend ondernemerscentrum. De Koploper faciliteert zowel grote als kleine bedrijven en biedt flexplekken en verga- der- en kantoorruimtes. Als ondernemer huur je het aan tal m2 dat je nodig hebt en deel je desgewenst je kennis en talenten met je mede huurders (en omgekeerd). Dé perfecte plek om een onder nemersdag te organiseren dus! De Koploper is gelegen naast het station en heel goed be reikbaar met het openbaar v.ln.r afvalcontainer plastic, rolcontainers, zuil voor groente- fruitafval. FOTO: Theo Rietveld stuurd. Deze is nodig vooralle gebruikers die niet een grijze/ groene rolcontainer hebben. Deze sleutelhanger vervangt dan de oude sleutelhanger en pas. Gebruikers van inpandige af valcontainers kunnen deze vanaf juli niet meer gebruiken. Daarvoor in de plaats krijgen ze een sleutelhanger om daar mee de ondergrondse contai ner voor restafval te kunnen gebruiken. Nationale Secretaressedag is voor veel directeuren nog steeds het moment om hun secretaresse of assistente in het zonnetje te zetten. Se cretaresse by the Sea organi seert dit jaar in het kader van Nationale Secretaressedag een workshop Visueel Com municeren. VLISSINGEN - Het evene ment vindt plaats op donder dag 11 april bij Strandpaviljoen Kon-Tiki Beach in Vlissingen. Visueel Een afbeelding zegt meer dan 1000 woorden. Internet, so cial media en apps hebben veel moois gebracht. Maar er is ook een keerzijde, name lijk keuzestress en prikkels. De spanningsboog van de mens krimpt. Daarom is het in deze tijd steeds belangrijker om communicatie visueel en effi ciënter te maken. De workshop Visueel Commu niceren duurt twee uur. Bianca Noomen - Holsteijn van Janse Janse verzorgt de workshop. In een kort tijdsbestek maken de secretaresses en (manage- ment)assistentes kennis met de basisbeginselen van visueel communiceren, zoals symbo- Secretaresses by the Sea strijkt 11 april neer bij Kon Tiki Beach in Vlissingen. FOTO: PR len en uitdrukkingen. Op een interactieve manier gaan de deelnemers zelf aan de slag. Het is ontspannend en inspan nend tegelijk maar gericht op een visueel resultaat. Aan het einde van de workshop maken de deelnemers zelf een visueel verhaal. Dit kan variëren van het vertalen van een proces tot het maken van een visuele agenda. Secretaressedag Nationale Secretaressedag vindt plaats op donderdag 18 april. Maar door alle feestda gen en vakanties heeft de or ganisatie van Secretaresse by the Sea besloten om het eve nement te vervroegen. Het programma op 11 april is van 13.00 -17.00 uur. Van 17.00 - 18.00 uur is er aansluitend nog een netwerkborrel voor de aanwezigen. Het evenement is toegankelijk voor secretaresses en (management)assistenten. In de pauze vertelt Franca de Winter van Kistje.nu, Fmitje en Leuk Zeeuws haar inspireren de ondememersverhaal. Info en inschrijven Het volledige programma is terug te vinden op de website www.secretaressebythesea.nl/ programma. U kunt zich daar inschrijven of telefonisch via 0113-715410.

de Faam | 2019 | | pagina 21