Met de boswachter op pad door het voorjaar O TWeede Koopjesmarkt van beddengoed in Kapelle Lezing over de Oosterscheldekreeft 9 Kom je ook het glas heffen op de vernieuwde brasserie De Fontein? De Faam WOENSDAG 3 APRIL 2019 ZEEUWSE NATUUR ZAKENNIEUWS Mooi Walcheren Na wat we eigenlijk geen winter mogen noemen, is het voorjaar nu toch duide lijk begonnen. Iedere dag wordt Walcheren weer een stukje groener. Een prachtige tijd om de natuur in te gaan. VLISSINGEN - Boswachter Ka- rel Leeftink van Staatsbosbe heer heeft voor de komende weken een paar fraaie excur sies in de agenda staan. Veersebos Op donderdagmiddag 11 april neemt de boswachter u mee het Veersebos in om tekst en uitleg te geven over bomen en hout en alles wat daarbij komt kijken. Zaken als bles sen, verjonging, biodiversiteit, dunnen, herplant, maar ook vraag naar hout en essentak- sterfte komen daarbij aan de orde. De wandeling van cir ca anderhalf uur begint op de parkeerplaats van natuurcam- ping Het Veersche Gat aan de Landschuurweg buiten Veere en leidt naar de plaats waar afgelopen najaar gedund is. De gratis excursie begint om 1400 uur, aanmelden via k.leef- tink(a)staatsbosbeheer.nl. Op zaterdagmiddag 13 april kunt u onder leiding van een deskun dige gids het Veersebos in voor een paaswandeling, waarbij vogels en voorjaarsbloeiers centraal staan. In het bos, de rietkragen langs de kreken en het struweel broeden heel wat (zang)vogels, die in deze tijd van het jaar vooral aan hun zang te herkennen zijn. Voor een lekkere wandeling van anderhalf uur bent u om 1400 uur van harte welkom op de parkeerplaats van natuurcam- ping Het Veersche Gat. deel name kost 5 euro, kinderen tot 12 jaar de helft. Aanmel den via www.staatsbosbeheer. nl/activiteiten/walcheren/ struinen-door-het-veersebos. Manteling Vrijdagavond 19 april gaat het over door de volle maan uitge legde lichtpaden door de man teling. Misschien roepen uilen en wellicht kruisen damherten en reeën uw pad. De boswach ter vertelt u allerlei bijzon derheden over de dieren en historie van het gebied. De wandeling van ca anderhalf uur begint om 20.00 uur op de P aan het einde van de Strand weg te Oostkapelle. U dient van te voren te boeken bij ht- tps://www.staatsbosbeheer. Het Oosterscheldemuseum in Yerseke houdt op vrijdag 12 april een lezing over de Oosterscheldekreeft. Suzanne de Ja ger uit Yerseke vertelt niet alleen over de groei, levenswijze, voortplanting en leefomgeving van deze bijzondere kreeft, maar ook over de vangst en het culinaire aspect. YERSEKE - Het kreeftensei zoen is weer begonnen. De Oosterscheldekreeft is een bij zonder en uniek 'product' uit de Oosterschelde. De Ooster scheldekreeft is een Europe se zeekreeft die voorkomt in een rotsachtige leefomgeving. Vanaf de jaren 80 van de 19e eeuw is deze kreeft ontdekt in de Oosterschelde en wist zich te handhaven na de sluiting van de Oosterschelde door de Pijlerdam. De Oosterschelde kreeft heeft door selectie en overleving een afwijkende DNA structuur ten opzichte van de overige kreeften uit de we reld. Met uniek beeldmateriaal van het Oosterscheldemuse um wordt het verhaal van deze bijzondere kreeft door Suzan ne de Jager toegelicht. Oos terscheldemuseum, Kerkplein 1, 4401 ED Yerseke. Vrijdag 12 april 19.30 tot 21.30 uur, 5,00 euro. Aanmelden via info@ oosterscheldemuseum.nl Suzanne de Jager uit Yerseke vertelt vrijdag 12 april over de Ooster scheldekreeft. FOTO: PR Jan en Hannie de Witte gaan van hun welverdiende rust genieten. Ze hebben 45 jaar met veel plezier en enthousi asme Brasserie en Vistaria De Fontein in Westkapelle ge rund en nu dragen ze het stokje over aan hun zoons Ramon en Pascal. WESTKAPELLE - "De derde generatie gaat verder", steekt Jan de Witte van wal. "Mijn vader begon in de jaren vijftig met een frietkraampje bij het gemeentehuis in Westkapelle. Toen het levensmiddelen win keltje op het dorp verdween, huurde hij het leeggekomen pandje. Eindjaren zestig kon hij dat pand kopen en breidde hij de verkoop van friet en snacks uit met een restaurantje." Nadat Jan en Hannie beginja ren zeventig De Fontein over namen volgden er nog meer uitbreidingen, waardoor De Fontein vandaag de dag be staat uit een brasserie en Vistaria. Die laatstgenoemde is nog het beste te omschrij ven als een mix tussen een dorpscafé, snackbar en visres- taurantje, waar je binnen of op het terras kunt genieten van een lekker kopje koffie of an- De opkomst bij de vorige markt van beddengoedwinkel Smulderstextiel.nl was al veel groter dan veiv/acht. FOTO. PR hoek steken en af en toe eens meehelpen met een bestel ling", zegt Jan. "Het is toch een deel van je leven", vult zijn vrouw aan. Op donderdag 4april houdt beddengoedwinkel Smulderstex- tiel.nl een tweede Koopjesmarkt. der drankje, maar ook van een volledige maaltijd zoals frites met snacks, zelfgemaakte piz za of een lekker visje. En eet je liever thuis? Dan kun je het hier ook af komen halen. "Als we zien wat onze opa en onze ouders hier neergezet hebben, zijn we er echt trots op dat we hun werk mogen voortzetten", laat Pascal weten. "De afgelo pen weken heeft de brasserie een flinke facelift gekregen, maar verder zijn we zeker van plan om op dezelfde voet ver der te gaan." Het is trouwens nog maar de vraag of Jan en Hannie er helemaal mee gaan stoppen. "We zullen best nog wel eens ons hoofd om de Donderdag 11 april van 16.00 tot 22.00 uur zijn familieleden, vrienden, gasten en (oud) me dewerkers, collega's en relaties van harte welkom om samen het glas te heffen op de ver nieuwde brasserie die Ramon en Pascal op dezelfde enthou siaste wijze voort zullen zetten. De Fontein Marf<t73 Westkapelle www.brasseriedefontein.nl KAPELLE - Tijdens deze dag worden onder meer dekbed overtrekken en hoeslakens met kleine foutjes tegen zeer scherpe prijzen verkocht. Het gaat veelal om artikelen die klanten van de webshop re tour hebben gezonden. Opkomst Om 9.00 uur start de markt op het terrein van Albert Heijn in Kapelle. De opkomst in sep tember was groter dan ver wacht, dit keer zal er dus nog meer producten worden aan geboden. Bezoekers kwamen toen zelfs uit de andere kant van het land naar Kapelle. Familiebedrijf Het familiebedrijf met oor sprong op de Zeeuwse weekmarkt zat lange tijd in Kloetinge, maar in 2015 werd een nieuw, groter pand in Kapelle betrokken. Markten worden inmiddels niet meer aangedaan. Webwinkel Het bedrijf leeft nu helemaal dankzij de verkoop via inter net. Bij het bedrijf werken on geveer 70 mensen. Afgelopen jaar werden ruim 300.000 pakketten verstuurd. www.Smulderstextiel.nl De Manteling vanaf de toren van Westhove. FOTO: STAATSBOSBEHEER Jan (links) en Hannie (rechts) dragen het stokje over aan hun zoons Ramon en Pascal (midden) FOTO: Rachel van Westen

de Faam | 2019 | | pagina 17