Sjaak van den Berg man van iedereen 1 Portugezen bij Scalda Marktdag jonge ondernemers Voorjaar bij CitySeeds Digicafé in Nimmerdor NESKO draait de bak in Verhalen over de oude stad Heropening van de Aldi Foto-expo Grote Meesters Klein Begonnen De Faam woensdag 3 april 2019 Middelburgse Luiken SJAAK WAS REGELAAR EN CEREMONIE MEESTER WALCHEREN KORT Op vrijdag 22 maart overleed Sjaak van den Berg, vooral be kend als voorzitter van de Stichting Evenementen A/liddel- burg (SEM). Allereerst gaan de gedachten uit naar zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen. Maar wat betekende Sjaak voor 'zijn' Middelburg? En hoe was hij thuis? MIDDELBURG - Boven de overlijdensadvertentie stond een tekst uit het nummer Te- ars in heaven van Eric Clap ton; een persoonlijke tekst uit het persoonlijk verdriet van de artiest. Niet zomaar gekozen: het laat een an dere Sjaak zien: zich in het verdriet van anderen kun nen inleven. Velen kennen hem als organisator van eve nementen: Koninginnedag, zijn rol als hoofdpiet en later van Sinterklaas, de bouw speelplaats, defensiedagen, oldtimerdag, wintermarkt, kleedjesmarkt enzovoort. Sjaak was de grote regelaar op de achtergrond, maar ook de ceremoniemeester. Applaus Aan het einde van de over volle dienst van afgelopen donderdag vroeg de uitvaar tondernemer of iemand nog het woord wilde voeren. Er stapte een man naar voren, een vriend van Sjaak: "SEM betekende voor ons: Sjaak En Maten. Sjaak verdient wat nog niet gebeurd is tijdens dit afscheid. Iets wat hij wilde." Vervolgens vroeg hij iedereen te gaan staan om Sjaak te ge ven wat hij zijn leven lang de Middelburgers had gegeven: een daverend applaus. Twee jaar geleden sprak ik met Sjaak van den Berg over zijn familie en de SEM. Sjaak: "Mijn vader en moe der hadden voor en in de oorlog een drogisterij op de Varkensmarkt. Ik kom eigen lijk uit een familie die aller lei dingen organiseerde. Mijn vader schreef ook allerlei tek sten voor revues. Als kind zat het organiseren al in mijn bloed. In de SEM werk ik sa men met dertig fantastische vrijwilligers. Dat zijn goud." Kunstfluiter Wie kan zich Sjaak nog her inneren als kunstfluiter? In de krant van 7 maart 1967 staat te lezen dat hij zijn fluitkunsten liet horen tijdens de cabaret avond van korfbalvereniging Animo in Oost- en West-Sou burg. In hetzelfde artikel is er sprake van een optreden van hem voor de Belgische tv in het programma. Of hij wer kelijk op tv is geweest, heb ik niet na kunnen gaan. Tijdens de afscheidsdienst speelde het dweilorkest waarin zijn kleinzoon Jens speelt, zijn lievelingsnummer Hey Jude. Gouden Adelaar Sjaak zette zich met hart en ziel in voor'zijn' Middelburg. Voetbal was de rode draad in zijn leven: bij Zeelandia was hij vrijwilliger, jeugdtrainer en omroeper. In Vlissingen komt zo iemand in aanmer king voor de Zilveren Fles. In Middelburg zou er een Gou den Adelaar moeten komen. Sjaak zou hem postuum moeten ontvangen. In deze serie mocht Sjaak niet ont breken. Sjaak van den Berg was niet zomaar een van de Middelburgse Luiken, maar een gevel vol dankbare her inneringen die ieder in zijn hart koestert. Hetnederlands SAtudenten kamerorkest komt naar Middelburg. FOTO: PRNESKO VLISSINGEN - Nog tot en met 4 april brengt een delegatie uit Torres Vedras, Portugal een driedaags bezoek aan Zeeland voor excursies en het voeren van gesprekken bij verschillen de hotspots in onze provincie. De Portugese delegatie wordt tijdens hun bezoek begeleid door docenten van Scalda Col lege voor Toerisme en me dewerkers van de betrokken partijen. De delegatie krijgt een gevarieerd programma voorgeschoteld dat tot stand is gekomen door samenwerking tussen Scalda, de Provincie Zeeland, de gemeentes Mid delburg, Veere, Vlissingen en DOW. MIDDELBURG - Op de Markt in Middelburg is komende vrijdag 5 april is er weer een regionale Marktdag waar juni or- en student companies hun producten of diensten kun nen aanbieden bij een eigen marktkraam. De teams werken aan hun naamsbekendheid en stellen hun bedrijf voor aan de bezoekers en een jury. Het team dat het beste scoort op de criteria van de Marktdag gaat ook naar huis met een prijs. MIDDELBURG - Naast de da- gelijkse werkzaamheden in de tuin van CitySeeds worden er donderdag en vrijdag 6 laag- stammige fruitbomen en een flinke aantal kleinere bomen geplaatst in de nieuwe tuin aan de Driewegenhof. Dit gebeurt in samenwerking met Food- Delta Zeeland en de planters hopen hierdoor de pijn van de kap van de kastanjes eind vorig jaar enigszins goed te maken met een mooie en gezonde toevoeging aan de tuin. Ook gaan vrijdag de eersten plant jes in de grond, zodat we over ongeveer 6 weken daadwer kelijk de eersten groenten en kruiden voor de klanten kun nen oogsten en uitgeven. GRIJPSKERKE - Op donderdag 4 april verzorgt Stichting Wel zijn Veere in samenwerking met ZB Planbureau een digica fé in Nimmerdor, Bakkersland 29 te Grijpskerke. Hier kun je met al je vragen en problemen terecht betreffende iPhone/ smartphone, iPad/tablet. Eigen apparaat mee nemen. Vrij in loop tussen 11.15 tot 12.15 uur. Graag van tevoren opgeven via 0118-583687 of info(a)welzijn- veere.nl. Toegang is gratis. MIDELBURG - Het Neder- lands Studenten Kamerorkest bestaat 55 jaar. Een prachtige mijlpaal die natuurlijk groots gevierd moet worden. Daar om treedt het Nederlands Stu denten Kamerorkest (Nesko) dit jaar buiten de gebaande paden, slaat het onbekende wegen in en opent het nieu we deuren. Het Nesko is een uniek studentenorkest waar in studenten de kans krijgen zich naast hun studie volledig te wijden aan het maken van kamermuziek. Dit jaar orga niseert het Nesko het project Van de Kaart', waarin het or kest zijn muzikale grenzen opzoekt door een onconven tioneel, grensverleggend en feestelijk lustrum program ma uit te voeren. Het Nesko speelt op 12 april om 20:15 in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. 0 Kaarten zijn verkrijgbaar via www.nesko.nl. MIDDELBURG - Verhalenver- teller Johannes van theater gezelschap Stadsavonturen verzorgt een bijzondere Story- trail stadswandeling door Mid delburg. Op zaterdagmiddag 20 april vertelt hij de mooiste en spannendste verhalen uit de stadsgeschiedenis. Tijdens deze stadswandeling neemt verteller Johannes zijn publiek mee terug in de tijd. In de eeu wenoude straten en stegen komt u oog in oog te staan met de helden en schurken van vroeger. U voelt hun angsten en passies, leeft met hen mee en krijgt zelfs de kans om even in hun schoenen te gaan staan. Dwalend door Middelburg zult u heel wat bekende figuren uit de stadsgeschiedenis tegenko men. Jacob Cats bijvoorbeeld, de beroemde dichter. En Jacob Roggeveen, de Middelburgse notaris die het Paaseiland ont dekte. Maar Johannes brengt ook de verborgen, al bijna ver geten verhalen van de stad tot leven. Ga mee en laat u ver rassen door een sprankelende mix van historie en vertelthe ater. De Storytrail stadswan deling Middelburg begint om 1400 uur. Reserveren is noodzake lijk: www.storytrail.nl/ stadswandeling-middelburg. Reserveer met kortingscode storytrail9al4479- MIDDELBURG - Op urijdagoch- tend 5 april wordt om 8.00 uur de vernieuwde Aldi-vestiging aan de Westerscheldeplein in Middelburg feestelijk geopend. De opening wordt verricht door filiaalleider de heer Schoon- aard. Het wordt een bijzondere gebeurtenis. De verwachting is dat het op de openingsochtend een gezellige drukte wordt. De eerste 400 klanten krijgen bij aankoop van minimaal 20 euro aan boodschappen een tas met gegarandeerd een aantrekke lijke prijs. Op kraskaarten staan prijzen als gereedschapsets, IP camera's of tegoedbonnen van maximaal 250 euro. Voor klan ten die geen prijzentas meer kunnen krijgen, is er -zolang de voorraad strekt- een gratis herbruikbare Aldi-tas. MIDDELBURG - Van donder- dag 4 april tot en met zondag 13 april biedt de benedenver dieping van Galerie-T een po dium aan het fotowerk van zes enthousiaste amateurfo tografen. De expositie toont uiteenlopende foto series en reportages, die een beeld schetsen van wat de fotogra fen bezighoud. Met deze foto expositie viert Fotoatelier Karin den Boer haar 10 jarig bestaan. De fotografen, allen deelne mers aan de cursus fotografie van Karin den Boer, zijn ter plekke aanwezig voor tekst en uitleg. De beelden - variërend van bouwwerken, city boys tot dwaze moeders - spreken ieder voor zich hun verhaal. Karin den Boer heeft de foto grafen in hun proces begeleid en de expositie mee helpen vormgeven. Openingstijden Galerie-T: 4,5 en 6 april en op 11,12 en 13 april van 11.00 tot 16.00 uur. Gale- rie-T, Turfkaai 25, Middelburg. Meer informatie www. karindenboer.nl Sjaak van den Berg in actie als speaker tijdens het Oldtimer evenement op de Markt. FOTO.Theo Rietveld

de Faam | 2019 | | pagina 15