Feestelijk openingsweekend lasloods Muzikale finale Rondleiding buitenplaats Ter Hooge Werkend trekpaard Lunchconcert in de kerk Primera is de winnaar WOENSDAG 27 MAART 2019 De Faam Begrip wordt evenementenlocatie LAS FIESTAS IS ALTIJD RAAK, VOOR ALLE SMAKEN EN LEEFTIJDEN LEZING PROGRAMMA KAARTEN MShmB Na jarenlange leegstand heeft de Vlissingse Lasloods een nieuwe en defintieve bestemming gevonden als evenemen tenlocatie. VLISSINGEN - Koningin Maxima was er onlangs nog te gast en al heel wat organi saties wisten de weg naar de loods al te vinden. Maar het gebouw werd nog niet offi cieel geopend. Dat gebeurt nu op 5, 6 en 7 april met het grootse en veelzijdige 'fees- tenfestival' Las Fiestas voor werkelijk iedereen. Altijd raak Want Las Fiestas is altijd raak, voor alle smaken en leeftijden. Drie dagen lang kun je er eten, drinken, dan sen, spelen, sjansen en zelfs botsen. Er komen foodtrucks van kreeft tot knakworst, er is een kermis met botsauto's, een wijncafé, non stop si lent disco, dj's, een biergar- ten, live muziek, een bruin café, een cocktailbar en een kindertuin. Cuisine Machine Las Fiestas wordt georgani seerd door Louk Peperkamp en Marco Evenhuis, de heren achter Cuisine Machine, het grootste culinaire carnaval van Nederland dat dit jaar ook in en rond de Lasloods gehouden wordt. Feestelijk Marco Evenhuis.: 'We wil len met het evenement Las Fiestas eigenlijk voortbor duren op de sfeer zoals die heerst tijdens Cuisine Ma chine. Daar voert lekker eten de hoofdtoon. Op Las Fiestas willen we die zelfde sfeer, terwijl het daar gaat om feestelijkheid in de breedste zin van het woord.' Bier en botsen 'Het is lastig uit te leggen wat mensen allemaal wel niet kunnen verwachten. Het is vooral véél. En voor ie dereen. Je kunt er met een groep maten in de Biergar- ten gaan zitten en af en toe een rondje in de botsauto's doen. Speciaalbier proeven in een echt oud bruin café. Maar je kunt ook met je kin- ders naar de silent disco. Overdag dan. Want 's avonds verandert het daar in een se rieuze club.' Botsauto's Wat Louk Peperkamp echt mooi vindt, is de botsauto- baan: 'Het wordt echt een complete, grote, authentieke kermisbotsautobaan. Helaas is deze leuke attractie al een tijdje weg van de jaarlijk se Vlissingse kermis. Bij ons staat 'ie er gewoon wél en kun je gezellig botsen tot je een ons weegt'. Het volledi- VLISSINGEN - Primera Vlissingen aan Lange Zel- ke 2 in Vlissingen is de grote winnaar in Zeeland van de Retail Awards van Nederlandse Loterij. In de provincie Zeeland zijn hier in 2018 de meeste lo ten van Nederlandse Lo terij verkocht. Tijdens een feestelijke show is deze prestatie met een award beloond. Primera van 't Westende in Middelburg ging er met de derde plaats vandoor. De twee de plaats is voor Tabac Gifts Krijger in Goes. KOUDEKERKE - In 2017 is IVN Walcheren gestart met rondleidingen in de buiten plaats Ter Hooge aan de Kou- dekerkseweg. Het huidige kasteel zelf dateert van 1755 en is gebouwd op de funda menten van een kasteel dat daar al in de dertiende eeuw is gebouwd. Het kasteel, het parkbos en de omliggende landerijen zijn ondergebracht in de familiestichting, de Stichting Lynden Ter Hooge. De excursies starten op de parkeerplaats op de Breeweg ter hoogte van kaasboerderij Pitteperk. Zaterdag 30 maart is de eerste excursiemogelijk heid. We vertrekken om 10.00 uur. En het thema is: De lente ontwaakt. Voor niet fVN-le- den kost deelname 3 euro, voor leden is het gratis. Stoere trekpaarden voeren voorjaarswerkzaamheden uit. FOTO: PR Zaterdag 30 maart staan zes jongeren op het podium van de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. Ze zijn de finalisten van het Eastman Muziekconcours voor de Zeeuwse Jeugd. MIDDELBURG - De Vrienden van Het Zeeuws Orkest or ganiseren als sinds 1991 een muziekconcours voor jonge ren uit Zeeland. Sinds 2009 is Eastman Chemical BV uit Mid delburg de enige sponsor en het evenement is dan ook het Eastman Muziekconcours voor de Zeeuwse Jeugd gaan heten. De jury heeft de kandidaten in twee categorieën geselecteerd. In de categorie 6 t/m 12 jaar zijn dit Harm Haverkamp (12) uit Middelburg en Esra Jonckman (10) uit Vlissingen. Harm speelt harp en Esra blokfluit. In de categorie 13 t/m 18 jaar) zijn er vier finalisten. Ertugrul Aktas (18) uit Middelburg speelt pia no, Vera Burm (16) uit Klooster- zande viool, Julian de Looff (18) uit Yerseke speelt piano en Lise de Munck (15) dwarsfluit. Ook dwarsfluitiste Anna May van der Feen treedt op. Zij won Na jarenlange leegstand heeft de Vlissingse Lasloods een nieuwe en defintieve bestemming gevonden als evenementenlocatie FOTO: PR ge programma wordt stukje bij beetje via de website en sociale media naar buiten gebracht. Kaarten zijn vanaf nu te koop via de website. Het volledige programma van Las Fietsas en alles wat met de opening daarvan te maken heeft, wordt stukje bij beetje via de website en sociale media naar buiten gebracht. Kaarten zijn vanaf nu te koop via de website www.las-fiestas.nl Pakketje 'Nou ja, kaarten', legt Peper kamp uit, 'eigenlijk betaal je niks. Je koopt alleen maar een pakketje. De vrijdag kost bijvoorbeeld een tientje. Daarvoor krijg je een glas, twee drankmuntjes en een botsautomunt. Reken maar uit.' Las Fiestas, 567 april in de Lasloods, info en tickets: www.las-fiestas.nl in 2015 de eerste prijs op het Eastman Muziekconcours en zij was afgelopen januari so list bij het Nieuwjaarsconcert van Het Zeeuws Orkest. Ze speelt onder meer muziek van Tsjaikovski. Voor Ab Nieuwdorp werd tij dens de voorrondes weer eens duidelijk: "Zeeland is demogra fisch niet de grootste provincie, maar wel groot in het kweken van jong muzikaal talent" Zaterdag 30 maart, 19.30 - 22.00 uur, Zeeuwse Concert zaal, Verwerijstraat 14, 4331 TC Middelburg, gratis toegang. VLISSINGEN - Op de laatste dag van de Boekenweek, zon dag 31 maart, geeft Jan van Mersbergen een lezing over zijn pas verschenen boek De onverwachte rijkdom van Al- tena. Na afloop signeert hij. ledereen is van harte welkom om 15.00 uur in Boekhandel 't Spui, Oude Markt 5 in Vlissin- 'SGRAVENPOLDER - Het Wer kend Trekpaard Zeeland houdt een open dag bij de Zwaakse Weel, Aan het Groenewegje te 's Gravenpolder leggen za terdag 30 maart van 10.00 tot 16.00 uur tien trekpaarden houders de grond klaar met behulp van eggen en sleepbor- den en zaaien ze een mengsel graan. Ruim 20 paarden geza menlijk aan het werk op één groot perceel zul je zelden nog kunnen zien. SOUBURG - in de Historische Kerk Souburg wordt op zon dag 31 maart vanaf 11.30 uur een lunchoncert gegeven met duo Aquadrant en Fred Piek. Het duo brengt een program ma met songs, tunes en melo dieën van beide zijdes van de Atlantische Oceaan. Waarbij oude melodieën door Aqua drant met hun creativiteit in een eigen visie ten geho re worden gebracht. Kaarten kosten in de voorverkoop 9 euro (vrienden 7,50 euro.) Voor lunchconcerten zijn in ver band met de catering kaarten alleen in de voorverkoop ver krijgbaar. Kaarten zijn verkrijg baar bij Primera in de Lange Zelke te Vlissingen en in de Kanaalstraat te Oost Souburg en Sierspeld Naaimachines en Handwerken in de Kanaal straat te Oost Souburg. Kaarten zijn ook te bestellen via kaar- ten@historischekerksouburg. nl en via de website: historischekerksouburg.nl

de Faam | 2019 | | pagina 4