Volop vliegende fun bij Street Jump Vlissingen Inschrijven voor de voorronde Kunstbende 1 Gevels Middelburg veilig Nuffe Tantes spelen kappertje in Eenuf... De Faam WOENSDAG 27 MAART 2019 THEATER <ieK Moe b<*vr Ar^QAU ^,CV t Mosnee/ uoe x>c*£r j* T 2&ur COLOFON DE FAAM Mark Lobbezoo In het pand op de Gildeweg, waar voorheen Racketcen trum Vlissingen zat, opent volgende maand Street Jump Vlissingen: een trampoline- parkmet een omvang van 2600 vierkante meter, waar van 1400 vierkante meter springoppervlak. VLISSINGEN - Alles staat in het teken van springen. Maar er is ook een horecafaciliteit en de oude squashhal is be houden gebleven. Street Jump Vlissingen is ook aantrekkelijk voor bedrijfuitjes of feesten en partijen. Opening "Momenteel wordt er nog druk verbouwd en is het de bedoeling om de week voor Pasen open te gaan, maar dat is nog niet met zekerheid te zeggen" aldus mede-eigenaar Pim Bruins. Er is straks een vloer met dertien verschillen de area's waaronder niet al leen trampolines, maar ook een Ninja Warrior en Skyrider. De Skyrider is een attractie van circa negen meter hoog, die boven de trampolines en hore cagelegenheid uit torent Toeristen Het park is berekend op 200 mensen per uur. Er wordt niet alleen gemikt op de lokale be volking, maar Bruins verwacht ook veel toeloop van toeristen, "vandaar dat we ook afwij kende openingstijden zullen hebben van andere Stree- tjump locaties in Nederland." Het kan ook zijn dat de vesti ging wel eens 's morgens open is, hoewel het de bedoeling is om vanaf 12 of 13 uur open te gaan. Als je zeker wilt zijn dar je er terecht kunt om te sprin gen, kun je het beste reserve ren, maar je kunt ook gewoon binnenlopen, en niet alleen om te jumpen, maar ook als je alleen maar wat wilt eten of drinken.Volgens mede-ei genaar Pim Bruins wordt er na een halfjaar tot een jaar geke ken hoe het gaat en waar er qua uitbreiding behoefte aan is. "We denken dan aan bij voorbeeld aan een multi-lei- surepark met ook klimmen en klauteren en een escape-room bijvoorbeeld." Het trampoli nespringen is in principe voor kinderen vanaf 7 jaar, maar ook voor peuters en kleuters zijn er aparte zones. Volgens Bruins ligt de hoofddoelgroep tussen de 8 en 16 jaar. De Nuffe Tantes komen naar De Wegwijzer in Sint Joosland met de muziektheater familievoorstelling Eenuf is eenuf! SINT JOOSLAND - Wat Nuf betekent ontdek je vanzelf tij dens het verhaal van de twee lingzussen Roosje en Greetje. Noodgedwongen hebben zij kapsalon den Groenerooij van hun vader overgenomen, met zijn vogeltje Jaune Ie Canari en al! Samen zitten de dames regelmatig met de handen in het haar en beleven ze een hoop rood-groene drama's met de andere bewoners van Regenboogstad. Gespeeld en gecreëerd door de kleurrijke theatermaaksters Floor van der Poort en Ire ne Schouten. Met behulp van vernuftige kostuums, poppen, decors, liedjes en voice-overs van o.a. Karin Bloemen Tony Neef, steken zij hun persoon lijke verhaal in een Nuf jasje: Durf te kiezen voor wat je écht wil! Daarnaast weten ze als geen ander op humoristische wijze in de huid te kruipen van de Nuffe Tantes! Regie: Yvon- Jane van Leeuwen. De voor stelling is zondag 24 maart om 15.00 uur in De Wegwijzer. Meer info: www. theaterdewegwijzer.nl De Nuffe Tantes in Eenuf is eenuf!. FOTO: PR ZEELAND - Zeeuwse talenten van 13 tot en met 18 jaar krijgen nog tot 1 april de kans om zich in te schrijven voor deelname aan Kunstbende. Opgeven kan via kunstbende.nl. Deelnemers laten tijdens de voorronde van Kunstbende Zeeland, zondag 14 april in de Stadsschouw burg in Middelburg, in acht verschillende categorieën zien en horen wat zij kunnen. Deel nemen is geheel kosteloos en kan in de categorieën dans, DJ, expo, fashion, film, theater, muziek en/oftaal. Kunstbende is een wedstrijd voor jong, creatief talent. In iedere provincie wordt een voorronde gehouden. Wat Kunstbende uniek maakt ten opzichte van andere talen tenjachten, is dat alle deelne mende acts van maximaal vijf minuten, zelf verzonnen en gemaakt moeten zijn. Deelne mers moeten dus wel creatief zijn en zichzelf op een podi um durven te laten zien aan het publiek en een jury. Aan het eind van de middag is de prijsuitreiking en krijgen deel nemers per categorie te horen of ze door mogen naar de fina le in Amsterdam. De winnaars van Kunstbende krijgen een prijzenpakket vol gadgets, vrij kaarten en workshops. Maar ook optredens op Zeeuwse festivals, zoals City of Dance, VESTROCK, Bevrijdingsfestival Zeeland, Eindeloos Eiland Fes tival en het Eenakterfestival. Daarnaast geeft Kunstbende de winnaars van alle acht ca tegorieën de kans door op een groot landelijk festival of eve nement te mogen optreden. M MIDDELBURG - Medewerkers van de ge meente Middelburg hebben geen brandon- veilige gevels in de gemeente Middelburg aangetroffen. Aanleiding was de brand die op 14 juni plaatsvond in de Grennfell Tower in Londen. Minister Ollogren van Binnenlandse Zaken stuurde in november 2018 een brief naar alle gemeenten waarin stond dat zij een inventa risatie en onderzoek moesten uitvoeren naar de brandveiligheid van risicovolle gebouwen, zoals bijvoorbeeld zorginstellingen en woon gebouwen en hcrtels. Het onderzoek is in twee fases uitgevoerd door medewerkers van de gemeente. Allereerst werd een lijst opge steld met meest risicovolle gebouwen. Naar aanleiding van bovengenoemde lijst, Media-advies en advertentieverkoop Linda Heikoop, 06-20541455 nda.heikoop@persgroep.nl Kantooradres Edisonweg37E 4382 NV Vlissingen www.de-faam.nl Familieberichten T (088)-0137268 Efamilieberichte n week bladen@persgroep.nl Zelf een familiebericht opgeven kan via de website www.familieberichten.nl Rubrieksadvertenties E rubrieken@persgroep.nl T 0900-6743836 Redactie Bied je nieuws aan op de website via de knop Schrijf Mee. Bied je agendabericht aan via werden de flat aan de Johan van Reigers bergsstraat en de zorgflat Hof ter Veste nader onderzocht Van de totale geveloppervlakte van de Reigersbergflat blijkt 13% brandba re materialen te bevatten. Kleine gedeelten van de totale gevel van de zorgflat, tussen de raamkozijnen en metalen gevelbekleding zijn veilig genoeg in geval van een eventuele brand. Ook is gekeken of brand zich kan verspreiden in de geventileerde gevelspouw; de ligging van de trappenhuizen en de vluchtroutes. Tenslotte is ook gekeken naar extra voorzie ningen in geval van een brand (alarmering en blusinstallatie).Het onderzoek is uitgevoerd met kennis van eigen medewerkers. Diverse wijken zijn per fiets en/of streetview bekeken. Agendaberichten Plaatsen Voor overige redactiezaken: (niet voor bezorgklachten) Frank Husslage frank.husslage@persgroep.nl 088-0136921 Krant gemist? Vul svp het formulier op de website in onder de knop Krant gemist of bel met 088-0561595 Bezorger worden? Meld je aan via krantjecontantje.nl Algemene voorwaarden en overige informatie (Zoals advertentietarieven en oplage) ga naar: www.persgroep.nl Dit is een uitgave van de Persgroep Nederland BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep. In het pand waar voorheen Racketcentrum Vlissingen zat opent volgende maand Street Jump Vlissingen. FOTO: MARK LOBBEZOO

de Faam | 2019 | | pagina 3