WONEN Woonkamernoviteiten 2019 De eerste maanden van het jaar zijn voor meubelfabrikan ten het moment voor het presenteren van hun nieuwe collecties. Een greep uit de noviteiten voor de woonkamer. O Flint Het bankenprogramma Flint Is een uitgebreid programma van Leolux met banken, divans en aanbouwelementen. Dit zijn door Beek Design zo geconstrueerd dat er grote en kleine opstellingen mee gemaakt kunnen worden. Een hoek van 90 graden bijvoorbeeld, of een spannende schuine combinatie. Bij Flint kunt u uw eigen creativiteit helemaal de vrije loop laten. De organische vomien van de zittingen en de armdelen geven Flint een vriendelijke uitstraling, die wordt versterkt door de royale losse zitkussens. In stoffen uitvoeringen komt Flint mooi tot zijn recht, maar ook leer blijkt een goede keuze. 0 Hilco Achter het design Hilco schuilt een leuk verhaal. De fauteuil is speciaal ontwik keld om de C02-uitstoot zo veel mogelijk te reduceren. Van ontwerp en productontwikkeling, tot materialen en productie, het komt allemaal uit de omgeving van de Leolux- fabriek. Dat geldt in het bijzonder voor deze uitvoering Hilco Prime, want van deze conceptfauteuil Is ook de bekleding lokaal. Het Corus-leer is afkomstig van Limburgse Llmousinrunderen. Dit natuurleer, dat afbreekbaar, chroomvrij en traceerbaar is, Is volledig traceerbaar tot bij de Limburgse boeren die de huiden lever den. Design uit eigen weide. O Tibia De fauteuil Tibia iszo'n stoel die Je meteen vrolijk maakt. Met reden, want de zitkuip is comfortabel en valt op doorzijn mooie details. Alle stoffen en leersoor ten van Pode kunnen op Tibia worden aangebracht terwijl je voor de poten een kleur naar keuze selecteert Tibia Is van de hand van het ontwerpbureau Formstelle, dat In Duitsland grote bekendheid heeft en nu ook de Nederlandse woonkamers binnenkomt. 0Adamas Met het ontwerp Adamas geeft Edward van Vliet de traditionele Perzische tapijten een heel nieuwe interpretatie. Zo bedacht hij voor Leolux het concept voor een 100 procent wollen karpet in frisse kleurtinten, met als grondtonen beige en blauw. Grappig detail zijn de stervormige motiefjes, het lijken kleine diamantjes. Ze lijken willekeurig uitge strooid over de ruiten of kwadranten, maar ze zijn toch in balans. Cö o ©Bijzettafeltjes Zittend op de bank is een bijzettafeltje een onmisbaar hul middel. Of je nou een espresso drinkt een laptop bij de hand wilt hebben of een boek weglegt tijdens het lezen. Het bijzettafeltje Rolf Benz 927 is zo'n mobie le assistent. Het onderstel bestaat uit slanke poten van massief hout, het tafelblad is van plaatstaal met een opvallend perforatiepatroon. Verkrijgbaar in twee hoogtes, waardoor de tafeltjes ook heel fraai samen staan. Voor cre atieve composities is er keuze uit vijf kleuren, waaronder okerbeige metallic en beigerood. O Skiff De bank Skiff is een lichtvoeti ge sofa en fauteuil, ontworpen door Peter van de Water voor Label van den Berg. Het luchtige ontwerp is dit jaar gepresenteerd op de internatio nale meubelbeurs in Keulen. Skiff past goed in compacte ruimtes, omdat die geen dominante positie in het interieur inneemt Een licht en elegant zitmeu bel met minder volume, maar met een goed zitcomfort. Kies je voor de sofa of de fauteuil of allebei? Oneindig koppelen. Of toch liever niet? Ziggy is een nieuw bankenprogramma van designer Pascal Bosetti voor het merk Pode. Alle elementen kunnen vrij staand staan of gekoppeld worden. Zo kan je eindeloos variëren en kan een opstelling later ook weer veranderd wor den. De aparte rug- en lendenkus sens zijn in stof en leer verkrijgbaar en vormen de finishing touch. Je afstandsbediening, boek of kopje koffie kun je kwijt op de bijpas sende eiken tray.

de Faam | 2019 | | pagina 29