WONEN je Kies nieuwe kleur eerst digitaal 2019 Interview Arjen Murre - verkoopadviséur Verf en Begang bij TMC wonen Met behang breng je sfeer en warmte in huis en dat op een efficiënte manier die een groot effect sorteert. Maar hoe maak je een keuze in het overweldi gende aanbod? En welke verf past erbij? Vijf vragen aan de vakman. To inspiratiebronnen voor thuisdecoratie Magazines (47%) Het huis van vrienden (39%) Reality-tv (22%) Hotels (19%) De buren (18%) Laatje hart spreken ©Wordt wandbekleding populairder? "Er Is inderdaad sprake van een stijgende lijn. Vroeger schilderde iedereen zijn wanden. Dat kan nog steeds, maar wij adviseren de klanten out of the box te denken en zo hun huis persoonlijk te maken. Juist door out of the box te We adviseren mensen om op verschillende momenten van de dag te kijken, want elk uur is het licht weer verschillend in de woonkamer. Door op meerdere tijdstippen te kijken heb je een beter beeld wat behang gaat doen in de ruimte." O Kan Ik toch niet beter mijn muur gaan schilderen? "Er zijn tegenwoordig prachtige decoratieve verven op 0Hoe stem Je verf en behang op elkaar af? "Laatje goed adviseren. De verf kun je afstemmen op je behang door één kleur uit het behang te scannen en daarna op te zoeken in de waaier. In de waaier staan een heleboel kleurtinten die perfect bij elkaar passen. Ga Je schilde ren in de keuken? Dan adviseren we te verven met een sterke, schrobbare verf, zoals Sigmapearl Clean van Sigma." O Behang bepaalt In veel Interieurs de basis van de woonstijl. Wat zijn de behangtrends van 2019? "Dé trend Is dat mensen meer luxe behang kopen, en wat minder vierkante meters. Met de collecties van nu spreken we overigens liever over wandbekleding. Het wat neerbuigen de begrip behang dekt de lading niet genoeg. Fotobehang is helemaal in. Kijk eens bij de collectie van Rebel Walls. Het is echt een trend om iets anders te doen dan gewoon. Daar om mag wandbekleding best wat duurder zijn", zegt verf- en behangspecialist Arjen Murre van TMC Wonen. "Industriële betonstructuren en grafische patronen zijn ook helemaal in. Wil je het wat rustiger aan doen, dan zijn er linnenstructuren en kalkstructuren." denken, creëer Je de mooiste stijlen en de mooiste interieurs. Mensen moeten hun hart laten spreken." OHoe maak Je als consument een keuze in het overwel digende aanbod van wandbekleding? "Als adviseur vraag ik welke meubels mensen thuis hebben staan en wat voor vloer ze hebben. Elk jaar komen er weer boeken bij en worden collecties vervangen. Als een collectie je aanspreekt, krijgje een behangboek mee naar huis. de markt. Het merk l'Authentique heeft krijt- en kalkverven met hele mooie warme tinten. Kalkverf en krijtverfzijn minerale verven, die een mooi effect geven en ook een matte uitstra ling. Speciaal is ook de betonlookverf. Daarmee creëer je een kleurenspel door bijvoorbeeld de kleuren cognac en leisteen door elkaar te gebruiken, aan beide helften van een blokkwast. Laat dan de kunstenaar in je los en durf wat minder punctu eel te werken, zodat de kleuren overeind blijven. Ja het is best geschikt voor doe-het-zelven. Per liter kun je 17 vlerkante meter strijken. Zorg datje niet teveel verf gebruikt om te voorkomen dat de kleur niet erg donker gaat uitvallen." Rebel Walls Inspiratie opdoen voor een nieuw Interieur begint vaak met bladeren door tijdschriften en swlpen langs de meest uiteenlopende stijlen. Spreekt een stijl of kleur je aan, dan Is het vaak nog moeilijk om voor te stellen hoe de verfkleur of het nieuwe behang In Je eigen huls zou staan. Iets meer dan 70 procent van de Nederlanders noemt het uitkiezen van een kleur en woonstijl verschrikkelijk moeilijk. Kleurtesters en apps van de verf- en behangfabri- kanten maken het kiezen gemakkelijker. "Veel mensen willen graag hun muur behangen, maar vinden het lastig om het resultaat ervan op de muur in te schatten", zegt Alan Kemp van Graham Brown. "Inspiratie vind je online, in tijdschriften en in Je eigen omgeving. Maar voor de meesten ligt de uitdaging In het inschatten van het resultaat in hun eigen huis." Het Britse behangmerk ontwikkelde daarom een app om patronen en kleuren te visualiseren. Gebruikers kunnen zo realtime zien hoe hun kamer eruit gaat zien met het nieuwe behangpatroon. Ze kunnen ermee in de kamer bewegen om het ontwerp vanuit iedere hoek te bekijken met verschillende lichtbronnen. Ook Flexa heeft een eigen app onder de naam Flexa Visualizer. Daarmee kun je spelen met verfideeën zonder een kwast aan te raken. Kleur van dit jaar is trouwens Spiced Honey. Deze honingbruine kleur laat zich goed combineren met een vleug roze, diep bordeaux of donkerblauw. De interieurs van vrienden en familie zijn voor velen een belangrijke inspiratiebron. De Visua lizer heeft daarom een nieuwe feature. "Je kunt nu ook een video maken van de ruimte. Deze kun je inkleuren en daarna delen met vrienden en familie. Zij kunnen op hun beurt de kleur aanpassen en deze suggestie naar je terugsturen", zegt Odet van Winsen van Flexa. "Daar door krijgje meer vertrouwen in het maken van de Juiste kleurkeuze."

de Faam | 2019 | | pagina 25