t V Het woord aan raadslid Piet Kraan Rioolrenovatie hoofdriolering achterzijde Langstraat Geen stempas? Vraag snel een duplicaat aan Gemeentegids 2019 Nomineren Lange Jan Awards NLdoet komt er weer aan! Landelijke Opschoondag 2019 'Mooi Middelburg' Boomfeestdag Middelburg 2019 tehi NLDOET GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Het Molenwaterpark, een korte geschiedenis. 2008; Miniatuur Walcheren gaat weg. Er komt ook geen A- theater daar (2012). Dan goede maar helaas mislukte burgerparticipatie. Daarna samen met een klankbord groep van burgers een mooi plan. De Raad keurt het goed. Ook ik. Dan zie je plotsklaps die kale vlakte en hoor je John Donne. Vrij vertaald: Niemand is een eiland, geheel op zichzelf, leder mens is een deel van het vasteland, een deel van het geheel. Als er een stukje klei van het vasteland wegspoelt dan wordt Europa daar minder van. Van de dood van ieder mens word je min- der omdat je betrokken bent bij de mensheid: vraag, als je het kerkhof voorbijgaat en je hoort de begra fenisklok luiden, nooit voor wie die klok luidt: die luidt voor jezelf. Zeker, geen twijfel, het wordt een prachtig park. Zomaar wat lessen. 1. Zorgvuldig omgaan als mens met leven geldt voor mensen, dieren en planten. Alles van waarde is weerloos. Bomen zeggen niks terug. Met bomenkap kunnen we dus nog zorgvuldiger omgaan. 2. Communicatie van de gemeen te met haar burgers kan nog beter. 3. Burgers moeten betrokken kun nen blijven bij de uitvoering van plannen. Duidelijk. Daar gaan we samen met anderen aan werken. Piet Kraan Fractievoorzitter LPM De hoofdriolering achter de woningen Langstraat 8 tot en met 32 en op het parkeerterrein, wordt gerenoveerd. Werkzaamheden beginnen op maandag 18 maart en duren tot en met donderdag 21 maart. Voorberei dende werkzaamheden vinden op woensdag 13 maart en donderdag 14 maart plaats. Maandag 18 maart is de Langstraat vanaf de Verlengde Walstraat geblokkeerd voor doorgaand verkeer. Op woensdag 20 maart zijn er verkiezingen voor Provinciale Staten en voor waterschappen. Middelburgers van 18 jaar en ouder mogen dan naar de stembus. De stemlokalen zijn open van 8.30 tot 21.00 uur. U heeft een stempas ontvangen waarmee u in heel Middelburg bij elk stembureau kunt stemmen. Heeft u geen stempas ontvangen? Neem dan contact op met de gemeente Middelburg, telefoon 14 0118. U krijgt, als u kiesge rechtigd bent, alsnog een vervan gende stempas. U kunt tot en met dinsdag 19 maart 12.00 uur een vervangende stempas aanvragen. Vindt u alsnog uw "oude" stempas terug, dan kunt u daarmee niet stemmen. Dat kan alleen met de nieuwe stempas. Kandidatenlijsten in de bus Vorige week zijn de kandidatenlijs ten huis aan huis bezorgd. Daarin staan onder andere alle stemloka len van Middelburg vermeld en alle partijen en kandidaten die mee doen voor beide verkiezingen. Informatie over de verkiezingen leest u ook op www.middelburg.nl/ verkiezingen. Tot en met 7 april kan ieder een (jonge) vrijwilligers en vrij willigersorganisaties nomine ren voor de Lange Jan Awards; de vrijwilligersprijzen van de gemeente Middelburg. In Middelburg zijn ruim 15.000 vrijwilligers actief. Door zoveel mogelijk vrijwilligers te nomineren, wordt hun inzet zichtbaar en is er welverdiende aandacht voor het werk van de vrijwilligersorganisa ties. Nomineren Er kan genomineerd worden in 3 categorieën; de jonge vrijwilliger tot en met 23 jaar, de individuele vrijwilliger vanaf 24 jaar en de vrijwilligersorganisatie/groep vrijwilligers. Nomineren kan via www.welzijnmiddelburg.nl, via een papieren nominatieformulier in Porthos of het stadskantoor of telefonisch via 0118-727027. Iedere genomineerde (jonge) vrijwilliger of vrijwilligersorgani satie ontvangt (samen met een introducé) een toegangskaart voor de waarderingsavond. Daarnaast maken ze kans op het winnen van een Lange Jan Award en een geldprijs van 250 of 500. Uitreiking Op 13 juni worden de 3 winnaars bekend gemaakt tijdens de vijfde editie van de feestelijke waarde ringsavond. Alle genomineerde vrijwilligers(organisaties) worden uitgenodigd voor deze feestelijke avond vol entertainment. De Lange Jan Awards is een project om vrijwilligers in Mid delburg te bedanken en vrijwillige inzet zichtbaar te maken. Het wordt georganiseerd door Welzijn Middelburg in samenwerking met Gemeente Middelburg. Op 15 en 16 maart vindt de grootste vrijwilligersactie van Neder land voor de 15e keer plaats: NLdoet. Stichtingen, verenigingen, zorginstellingen, scholen en natuurorganisaties kunnen hun klus sen aanmelden op de website van NLdoet. Vervolgens kunnen vrijwilligers zich aanmelden om hieraan mee te doen. Het aanmelden van een klus betekent voor organisaties extra handen, nieuwe netwerken en naamsbekendheid voor de orga nisatie. Tijdens NLdoet worden bergen werk verzet. Klussen waar normaal niet aan toe gekomen wordt, worden nu met vele handen samen geklaard. Het varieert van het opknappen van het clubhuis van de waterscouting tot het rolstoelvriendelijker maken van de stadstuin. En van het voorjaars kaar maken van een schoolplein tot het helpen bij een high tea voor gezinnen. Mensen die mee willen helpen bij een van de klussen, kunnen op vAvw.nldoet.nl klussen bij hen in de buurt zoeken en zich online aanmelden. Een mooie gelegen heid om kennis te maken met vrijwilligerswerk in een vrijwilligers organisatie (in de buurt) en om een bijdrage te leveren. De gemeentegids 2019 is verschenen. Al jaren ontvangt u als inwoner van de gemeente Middelburg de gemeentegids in de brievenbus. Wij vinden dat dit milieuvriendelijker kan. Daarom bieden we de online versie van de gids voortaan op onze website aan en zijn wij gestopt met de huis-aan-huis verspreiding. U kunt de gids online raadplegen op: www. middelburg.nl/lnwoners/Digitale_gemeentegids Hebt u toch liever de gemeentegids op papier, dan kunt u deze afhalen bij een aantal uitgiftepunten: Stadkantoor (Kanaalweg 3) Getij (Oosterscheldestraat 18) Palet (Johan van Reigersbergstraat 2) Hof van Buren (Oranjelaan 17) Hof 't Seijs (Griffioenstraat 40) Van Cittershoff (Van Cittersstraat 64) Dorpshuis Nieuw- en Sint Joosland (Veerstraat 2) Primera Arnemuiden (Nieuwlandseweg 2-4) Primera Van 't Westende (Vrijlandstraat 87) De Drvkkery (Markt 51) De gids is uitgegeven in samenwerking met FMR producties uit Den Helder. Op zaterdag 23 maart is het Landelijke Opschoon dag. Reden om de handen uit de mouwen te steken om Middelburg nog schoner te krijgen. De gemeente stelt op deze dag zwerfafvalprikkers, hesjes en vuilniszakken beschikbaar. Niet alleen deze dag maar ook structureel kunnen inwo ners zich vrijwillig inzetten voor een Mooi Middelburg. Dus word ZwerfAfvalPakker (ZAPper) en help mee om Middelburg (nog) schoner te houden! Aanmelden? Heel eenvoudig. Stuur een kort mailtje naar Jeroen Sakko, j.sakko@middelburg.nl met de volgende informatie; naam en adres initiatiefnemer, aantal personen, deelname aan Landelijke Opschoondag 2019 of als ZAPper. Aanmelden kan ook telefonisch, (0118) 67 52 12. Op donderdag 14 maart viert Middelburg de 63ste keer Nationale Boomfeestdag, met dit jaar als thema 'leder kind een boom'. De lande lijke boomfeestdag is een dag eerder maar in verband met biddag heeft Middelburg gekozen om de viering een dag later plaats te laten vinden. Samen met de leerlingen van groep 8 van de Petrus Immensschool gaat wethouder Chris Dekker diverse soorten bomen planten op de locatie Schoutstraat (zijde Schroeweg), waar eerder een aantal grote populieren zijn verwijderd. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak J I De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen B'eeweg 16, Ely Hillesumstraat 44. Keeten straat 6, Korte Burg 7, Slaak 14 (Arnemui- den), Wagenaarstraat 6 Verleende omgevingsvergunningen Achtc net Hofplein 43, Lange Delft 45 Kennisgeving verlengde beslistermijn perceel t.o. Damplein 20-24 Verkeersbesluit Parkeervak bestemmen voor opladen elek trische voertuigen Grevelingenstraat LANGE JAN AWARDS wig Oranje Fonds

de Faam | 2019 | | pagina 9