Beleef North Sea Port vanaf het water! Jr 9 northseaport.com Welkom bij RestoRank Wie leet het beste voor? Weekend voor Amateurkunst Voorj aarsmarkt Magistraatwijk Dijk en strand weer schoon Muziekquiz in Griffioen Massaloop door de duinen KVK houdt Startersdag I De Faam WOENSDAG 13 MAART 2019 WALCHEREN KORT wa Schrijf nu in voor de gratis rondvaarten in Vlissingen. OOST-SOUBURG - Het wordt weer lente en straks kunnen we weer heerlijk naar bui ten. Maar 's avonds is het nog steeds vroeg donker en dan is het leuk en gezellig om ande ren te ontmoeten tijdens een heerlijke maaltijd als je een zaam bent of weinig financië le middelen hebt. We nodigen u van harte uit bij RestoRank op vrijdag 15 maart. Resto Rank wordt elke derde vrij dag van de maand gehouden in De Rank, de zaal achter De Wijngaard-kerk in de Kanaal straat. De maaltijden begin nen om 18.00 uur, de zaal is open vanaf 17.00 uur. Opgave vooraf is noodzakelijk via de volgende telefoonnummers: 0118-465978 of 0118-465132 De kosten bedragen 2,50 euro per persoon. MIDDELBURG - In de Bi- bliotheek van Zeeland is de Walcherse finale van De Nati onale Voorleeswedstrijd voor alle schoolkampioenen uit groep 7 en 8 van de basisscho len in Middelburg, Veere en Vlissingen. Deze wedstrijd is zaterdag 16 maart van 1400 tot 15.15 uur in de ZB, Kousteen- sedijk 7 in Middelburg. Uit de voorronden op 20 en 27 febru ari kwamen Milou Koole van de Lispeltuut te Oostkapelle, Emma Pattenier van 't Paal hoofd te Zoutelande, Fenne Groenenberg van de Leeuwen- burch te Middelburg en Stijn Kalverboer van de Franciscus- school te Middelburg als fi nalisten tevoorschijn. Na deze finale waarin de twee win naars van Walcheren bekend gemaakt worden, gaan deze twee door naar de provinciale finale die op zaterdag 13 april gehouden wordt in ZB. Op 22 mei wordt in Amstelveen de landelijke finale gehouden. WALCHEREN - Op zaterdag 8 juni van 10.00 - 16.00 uur in Oost-Souburg en in Vlissingen weer een dag voor de ama teurkunst. In Oost-Souburg worden de activiteiten geco ördineerd door Muziekver eniging Vlijt en Volharding, in Vlissingen doet dat de Konink lijke Harmonie Ons Genoegen. Naast muzikale presentaties van muziekverenigingen en koren, die hierbij worden uit genodigd te reageren, is er gelegenheid voor amateur kunstenaars uit verschillende disciplines om te exposeren en op die manier elkaar en het publiek te laten genie ten van hun activiteiten op o.a. het gebied van beelden de kunst. Er is per deelnemer maximaal één marktkraam beschikbaar. Belangstellenden kunnen zich aanmelden voor Oost-Souburg bij Lambert Pre- voo, lprevoo@zeelandnet.nl, 0118-463369. Voor Vlissingen is de coördinator Jack de Boo van Uijen, bvu@zeelandnet.nl, 06-53680559. Uw opgave met vermelding van wat u wilt pre senteren moet uiterlijk 15 april worden ingediend. MIDDELBURG - Er komt een leuke voorjaarsmarkt in de Middelburgse Schepenenlaan en de zijstraten daarvan. De markt is Zaterdags april van 10.00 tot 16.00 uur. het belooft een gezellige buurtmarkt te worden, met verkoop in voor tuinen en op de stoepen van onder andere kleding, curiosa, plantjes, boeken, koffie/thee en cupcakes, sieraden en nog veel meer. De entree en het parkeren zijn gratis. ZOUTELANDE - Op 15 maart van 9.00 tot 11.30 uur maken kinderen van Kindcentrum 't Paalhoofd in Zoutelande een stuk strand en de boule vard van Zoutelande schoon. Prikstokken en afvalzakken worden geleverd door de ge meente Veere. De gemeente zorgt ook voor het afvoeren van het opgehaalde afval. Dit gebeurt in het kader van de landelijke opschoondag op 23 maart. Uiteraard mag iedereen die wil meedoen aan deze ac tie. Wilt u graag meehelpen, kom dan zaterdag 23 maart om 10.00 uur naar de Soute Scha kel, aan de Westkapelseweg. MIDDELBURG - Op vrijdag- avond 15 maart zal muziek centraal staan tijdens de Mu ziekquiz van Griffioen De Wijk. De quiz bestaat uit vijf rondes, waarin alle vragen bestaan uit beeldfragmenten met de daar bij behorende vragen. Ook zal iedere ronde een vraag door de band SMOUT worden ge speeld. De quiz is toegankelijk voor ieder muziekliefhebber of luisteraar. Om ervoor te zorgen dat de avond geschikt is voor alle leeftijdsgroepen, zijn uit alle decennia vanaf de jaren zestig evenredig veel vragen verwerkt in de quiz. Ook wor den er vragen getoond waar in film en klassieke muziek centraal staan. Het is vooral de bedoeling om een gezelli ge avond te beleven met een hoog meezing gehalte. Tussen de rondes door zal SMOUT het publiek vermaken met eigen werk en covers van bekende nummers. OOSTKAPELLE - Zaterdag 16 maart kun je om 1400 uur starten met de Massaloop. De Massaloop is een presta tieloop over 5,10 en 15 km door het bos- en duingebied tus sen Oostkapelle en Domburg. Deze loop wordt voor de 92e keer gehouden en voert door een prachtig gebied. Wil je lekker meelopen of ben je in training voor een marathon? Kom dan tot 13.30 uur naar Café Boschhoek, Vroonweg 1 in Oostkapelle om je in te schrij ven. Voor-inschrijven kan ook. 0 Verdere info op: www. dynamica-sport.nl VLISSINGEN - De Kamer van Koophandel (KVK) organiseert op zaterdag 16 maart de KVK Startersdag. Nieuwe onderne mers en mensen met starters- plannen kunnen dan via KVK. nl ook online meedoen aan deze dag vol informatie en in spiratie. Bezoekers kunnen in spiratiesessies en presentaties volgen over allerlei zaken die bij het starten van een eigen bedrijf komen kijken. Daar naast is er een informatie markt met deskundigen van onder andere KVK, Belasting dienst, banken en accountants. Het online programma biedt tips en verhalen van starters en video's met presentaties. Adviseurs van KVK en Belas tingdienst zitten klaar om vra gen te beantwoorden via chat. Meer informatie op www.KVK.nl/startersdag. Zaterdag 16 maart kun je om 14.00 uur starten met de Massaloop. FOTO: ATLETIEK ZEELAND/ARJAN SCHOTANUS Together. Vanaf april organiseren we samen met Rederij Denick rondvaarten in Vlissingen. Wilt u die zeereuzen ook eens een keer van dichtbij bekijken? Dan is dit uw kans! De 1e afvaart met de Denick II is zaterdag 6 april. De rondvaarten zijn gratis maar online inschrijven is wel verplicht: www.northseaport.com/rondvaarten-vlissingen De overige data voor de rondvaarten 2019 kunt u vinden op www.northseaport.com/vlissingen >n opstapplaats: Inschepen vanaf 12.45 uu Afvaart: 13.00 uur Terugkomst: 15.30 uur einde w 1mm»' E Westerhavenweg, poseidon-steiger, schuin tegenover het NS station van Vlissingen. Parkeren bij Station Vlissingen is gratis. Particulieren kunnen tot maximum 10 personen inschrijven. Verenigingen dienen minimaal met 25 personen te zijn. Hulp- en geleide honden, mits aangelijnd zijn toegestaan. Het schip is rolstoeltoegankelijk. Er kunnen maximaal 250 mensen aan boord. Vol is vol!

de Faam | 2019 | | pagina 21