Stempassen deze week op de mat Het woord aan raadslid Mehmet Kavsitli Raadsvergadering in stadskantoor Nieuwe actie Tegel eruit plant erin' Uitnodiging informatiemarkt gemeenteraad GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Klimaatspijbelaars Spijbelen. Mooi woord. Sommige politici namen het on langs in de mond toen ze hoorden van leerlingen die een dag met naar school gingen omdat ze belangrijkere dingen te doen had den. Scholieren met belangrijkere dingen dan leren? Zeggen dat ze spijbelen, is voor mij ontkennen dat ze voor hun idealen opkomen. Protesteren voor een beter klimaat kan niet anders worden opgevat dan als politiek activisme. De acties van de scholieren deden mij denken aan het massale verzet uit de jaren 80 tegen kernenergie en kernwapens. Opkomen voor je idealen is een recht en zelfs een plicht. De scholieren kregen terecht veel steun. Niet alleen van hun eigen leraren, maar ook van wetenschappers. Er zit iets aandoenlijks in jonge mensen die zich ongerust maken. Ik had niet het gevoel dat ze het voor de fun deden. Nee, ze stelden ons een simpele vraag: wat denkt de politiek te gaan doen aan het klimaatprobleem? En hoewel het antwoord niet simpel is, was de reactie van de minister president teleurstellend. Onze samenleving moet energie- en klimaatneutraal worden. Er is geen alternatief. Het klimaatpro bleem ontkennen en je kop in het zand steken kan echt niet meer. De echte spijbelaars zijn de poli tici. Onthoud dat als u in maart of mei in het stemhokje staat! Mehmet Kavsitli PvdA Middelburg kavsitli@icloud.com Deze week worden de stempassen verspreid voor de verkiezing van de leden van provinciale staten Zeeland en voor de verkie zing van de leden van het algemeen bestuur van waterschap Scheldestromen. In de gemeente Middelburg staat het u vrij om in elk stemlokaal binnen de gemeente te gaan stemmen. Bewaar de stempas goed, want zonder pas kunt u geen stem uitbrengen. Neem om te stemmen uw stempas en een identiteits bewijs mee. Het identiteitsbewijs mag maximaal 5 jaar verlopen zijn. U mag binnen Middelburg stemmen in een stembureau naar keuze zonder dat u daarvoor iets moet regelen. Verhinderd op woensdag 20 maart? Als u op woensdag 20 maart zelf niet kunt stemmen, dan kunt u op de achterkant van de stempas ie mand machtigen. De persoon die u machtigt kan iedereen zijn die in Middelburg woont en ook een stempas heeft ontvangen. U en de gemachtigde moeten ieder een handtekening plaatsen op de ach terkant van de stempas. Wanneer deze persoon zelf gaat stemmen, levert hij/zij de stempas met de volmacht gelijktijdig met de eigen stempas in. Let op dat u ook een (kopie) identiteitsbewijs van de vol machtgever moet overleggen op het stembureau. De gemachtigde overlegt dan twee stempassen en twee identiteitsbewijzen. Stemmen bij schriftelijke vol macht zonder identiteitsbewijs Om een schriftelijke volmacht aan te vragen kunt u een formulier downloaden via www.middelburg, nl/verkiezingen. U kunt het formu lier ook in het stadskantoor aan de balie van de afdeling Publieks- zaken krijgen. Een aanvraag voor een schriftelijke volmacht moet uiterlijk vrijdag 15 maart door de gemeente zijn ontvangen. U kunt de aanvraag voor beide verkie zingen in Middelburg doen als u op 4 februari 2019 als kiezer in de gemeente Middelburg bent geregistreerd. U en degene die u machtigt, vullen allebei een deel van dit formulier in. U hoeft beide niet in dezelfde gemeente te wo nen. Bij een schriftelijke volmacht is het niet nodig om een kopie van uw identiteitsbewijs mee te sturen. De gemachtigde ontvangt bij inwilliging van het verzoek een vol- machtbewijs waarmee hij namens de andere kiezer kan stemmen. De volmachtstem dient tegelijk met de eigen stem te worden uitgebracht. Kiezerspas stemmen buiten de gemeente Middelburg Als u op de dag van de stem ming in een andere gemeente binnen Zeeland wilt stemmen, dan moet u een kiezerspas hebben. Het formulier om schriftelijk een kiezerspas aan te vragen kunt u downloaden op onze website via www.middelburg.nl/verkiezingen. Een schriftelijk verzoek om een kiezerspas moet uiterlijk 15 maart door de gemeente zijn ontvangen. U kunt er ook voor kiezen om zo'n kiezerspas persoonlijk aan te vragen. Hiervoor moet u met uw stempas en uw identiteitsbewijs naar het stadskantoor komen. Uw stempas wordt dan ingenomen en hiervoor in de plaats krijgt u een kiezerspas. Met deze kiezerspas kunt u stemmen in een andere gemeente binnen Zeeland. Het persoonlijk aanvragen van een kiezerspas kan uiterlijk tot dinsdag 19 maart 12.00 uur. Kandidatenlijsten Donderdag 7 maart worden voor beide verkiezingen de kandidaten lijsten huis aan huis bezorgd. Deze lijsten vermelden alle partijen en kandidaten die meedoen. Op de achterzijde worden onder andere ook alle stembureaus genoemd. Op www.middelburg.nl/verkiezin- gen kunt u een kaart vinden met daarop alle stembureaus. Gewijzigde stembureaus Het stembureau Wijkgebouw 't Bol werk aan het adres Verwerijstraat 51 is vervallen. U kunt kiezen voor een nabij gelegen stembureau, namelijk Acaciahof aan het adres Zuidsingel 128, Hof van Buren aan de Oranjelaan 17 of Verenigings gebouw Gasthuiskerk in de Sint Barbaragang. Bij dit stembureau is er in de directe nabijheid geen gehandicaptenparkeerplaats aanwezig. Toegankelijkheid van de stem bureaus De gemeente zorgt ervoor dat ieder stembureau toegankelijk is. Daarom zijn er bij sommige loca ties tijdelijk extra gehandicapten parkeerplaatsen aangelegd. Bij de stembureaus die lastig te betreden zijn door deuren is persoonlijke assistentie aanwezig. Overzicht van de aangepaste stembureaus: Verpleeghuis Willibrord, Bachten- steene 14. Tijdelijke gehandicap tenparkeerplaats aanwezig. Acaciahof, Zuidsingel 128. Tijde lijke gehandicaptenparkeerplaats aanwezig. Assistentie voor het openen van de deuren aanwezig. Praktijkschool Het Bolwerk, Te- resastraat 2A. Tijdelijke gehandi captenparkeerplaats aanwezig. Assistentie voor het openen van de deuren aanwezig. Verenigingsgebouw Gasthuis- kerk, Sint Barbaragang. In de directe nabijheid is er geen gehandicaptenparkeerplaats beschikbaar. Durps'uus op d'n oek, Veerstraat 2. Tijdelijke gehandicaptenpar keerplaats aanwezig R.K. Franciscusschool, West mede 71. Tijdelijke gehandi captenparkeerplaats aanwezig. Assistentie voor het openen van de deuren aanwezig. Kindcentrum De Aventurijn, Henry Dunantlaan 4-6. Tijdelijke gehandicaptenparkeerplaats aanwezig. Assistentie voor het openen van de deuren aanwezig. Het Talent, Generaal Hakewill Smithlaan 15. Gchandicap- tenparkeerplaats aanwezig. Assistentie voor het openen van de deuren aanwezig. Dorpshuis De Arne, Radema- De gemeenteraad van Middelburg komt op donderdag 28 febru ari om 19.30 uur bijeen in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergadering bij te wonen. De vergadering opent met de benoeming en beëdiging van de nieuwe wethouder Carla Doorn. Vervolgens wordt met de beëdiging van Bram de Buck haar positie in de raad ingevuld. Op de agenda staat onder meer het rekenkamerrapport Helpt het subsidiebeleid om de doelen te bereiken?herbenoeming leden van de Rekenkamer Middelburg en het beschikbaar stellen van extra budget voor de startersregeling. De volledige agenda, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeenteraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesys- teem op middelburg.raadsinformatie.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Via het raadsinformatiesysteem kunt u de vergaderingen van de Middelburgse gemeenteraad en commissies live volgen of later naluisteren. Heb je veel tegels in je tuin liggen en wil je helpen om de ge meente Middelburg groener te maken? Dan heb je nu de kans. Lever zaterdag 9 maart een tegel in bij Groenrijk Middelburg en je krijgt een gratis plant! Waarom? Een groene omgeving is beter voor mens en dier. Met minder stenen en meer groen hebben inwoners minder water overlast na een flinke regenbui, omdat water sneller kan weglopen. De voordelen van meer groen in de tuin blijven niet beperkt tot het opvangen van regenwater. Meer groen betekent meer biodiversiteit. Een groene tuin zorgt voor meer leven in de tuin, dus meer vogels, vlinders, bijen en andere dieren en uiteindelijk voor meer tuinplezier en een goede bijdrage aan de natuur. Op zaterdag 9 maart tussen 11.00 en 15.00 uur krijgen inwoners tegen inlevering van een tegel een plantje bij Groenrijk Middel burg. Deze actie wordt mede georganiseerd door Groei&Bloei afdeling Walcheren. Wilt u weten hoe u uw tuin kunt vergroenen? Neem dan zater dag 9 maart een foto van uw tuin mee naar Groenrijk. Een tuinontwerper is die dag aanwezig voor een kort advies. Zou uw onderneming ook een actie willen organiseren of een platform willen bieden? De gemeente helpt dan te verbinden. Meldt u hiervoor dan aan bij Jeroen Sakko, via j.sakko@middelburg.nl of tel. (0118) 67 52 12. Thema: Participatie Dinsdag 12 maart, 19.00 - 22.00 uur, Concertzaal Hoe betrekken we inwoners en andere belanghebbenden in een vroeg stadium bij onze visie- en planvorming? Hoe geven we inwoners meer zeggenschap over hun directe leefomgeving en meer ruimte voor eigen initiatieven? Een pasklaar antwoord daarop is er niet. Het is een zoek tocht naar een meer directe en gelijkwaardige betrokkenheid van inwo ners, in aanvulling op de representatieve democratie (de gemeenteraad). Maar wat betekent dit voor de positie, rol en verantwoordelijkheden van de gemeenteraad, college van B&W, ambtenaren én inwoners? Hoe verlopen deze participatieve processen en wat kunnen we daarvan leren? Op 12 maart gaan we graag samen met u aan de slag aan de hand van concrete voorbeelden. Komt u ook? Meld u dan aan via griffie@middelburg.nl. cherstraat 32. Gehandicap tenparkeerplaats aanwezig. Assistentie voor het openen van de deuren aanwezig. Sporthal De Blikken, Pereboom- weie 2. Gehandicaptenparkeer plaats aanwezig. Assistentie voor het openen van de deuren aanwezig. www.middelburg.nl/ verkiezingen Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Etty Hillesumstraa' 46, Lange Delft 45, Mortiere (over de Mcnnezeescnc water gang in Jazzroute), Nieuwlondseweg 2 te Arnemuiden, Johan van Reigersbergs- traat 2, Goudend 22, Fazantenhof 2 er Oosterscheldestraat 96, Schuitvlotsfroa' 24, Walcherseweg 210 Verleende omgevingsvergunningen Brakstraat 45-45 A en B, Elcktraweg 11 Griffioenpad (volkstuincomplex), Griffioen straat (Domburgso watergang), Klcrinetweg 24-26, Vrijlandstraat 51 Aanvraag maatwerkvoorschriften Agilent Technologies Netherlands B.V. Verkeersbesluit Parkeervak bestemmen voor opladen elek trische voertuigen Grevelingenstraat

de Faam | 2019 | | pagina 9