O WOENSDAG 27 FEBRUARI 2019 De Faam Zeeuws trio voltooit barre wintertocht Rommelmarkt tafeltennisclub Hartstichting collectanten Klarinet, cello en piano Noord-Ierse folkgroep Huiskamer concert Winterbloemen Cursus Frans Brandstofpomp blijkt cruciaal SCHOONHEIDS PRIJS GING NAAR EQUIPE IN PAUSMOBIEL WALCHEREN KORT Afgelopen week was de achtste editie van de winterversie van de Carbage Run. Een autowedstrijd met start in Kopenha gen en dan via Zweden naar de finish in Helsinki. VLISSINGEN - Onder de deel nemers was ook een Walchers team, bestaande uit de Vlis- singse broers Peter Johnny Keim die samen met vriend Danny Vleugel meereden. De auto heet Belle Knoppe, naar de naam van het bedrijf van Peter Keim. De naam Carbage run is een samenstelling van Garbage en Car omdat deel nemen alleen mag in een auto van minimaal 20 jaar oud, die nog maximaal 500 euro waard mag zijn. Hij moet nog in staat zijn om in 5 dagen 2500 kilo meter te rijden. De Zeeuwen deden voor het eerst mee en gingen vooral voor het rij den, niet voor het klassement. Om daarin hoog te eindigen moest je meedoen aan ludieke opdrachten. Het trio had een gunstige lo ting, want ze hadden start nummer 2 en mochten dus als tweede van start in een deel nemersveld van zo'n 400 au to's. Ongeveer 95 procent van de deelnemers heeft de wed strijd uitgereden, waaronder ook Keim, Keim en Vleugel, maar veel had het niet ge scheeld of ze konden voortij dig naar huis. Op de derde dag kregen ze pech, de brandstof- pomp begaf het, en ze hadden geen reserve exemplaar bij zich. Peter Keim zegt daarover het volgende: "We waren ge strand in een klein Fins dorpje aan het einde van de middag en toevallig was er een au to-onderdelen winkel open, maar die konden ons niet hel pen. We gingen er dus al van uit dat het er voor ons op zat en we de volgende dag terug naar Nederland zouden gaan. We waren al bezig met het zoeken naar een hotelover nachting toen we alsnog een garage zagen waar we gehol pen konden worden. Zodoen de konden we uren later onze tocht alsnog vervolgen en zijn we de volgende dag weer ge woon van start gegaan." De Carbage Run heeft drie ver schillende edities. Naast de wintereditie is er een zome- reditie en een brommereditie, maar die laatste twee spreekt de mannen minder aan. Op 1 maart wordt het parcours voor de editie van 2020 bekend ge maakt. Maar of er dan weer sneeuw ligt en het heuvel achtiger is moet worden afge wacht. Volgend jaar willen de mannen weer meedoen met dezelfde auto als dit jaar, de Audi 80 van Peter Keim. Vol gens hem stak zijn auto er wel behoorlijk bovenuit qua hoe ze eruit zagen, ze trokken in elk geval veel bekijks, waren heel herkenbaar en werden vaak op de foto gezet. Toch ging de schoonheidsprijs aan hun neus voorbij, die ging naar een equi pe in een pausmobiel. Wie de Audi 80 van het Zeeuwse trio wil bewonde ren kan daarvoor terecht op 23 maart a.s. in de Lasloods in Vlissingen. Tijdens de tweede editie van het evenement "Cars Coffee" zijn de drie heren aanwezig met hun auto waar mee ze de Carbage Run heb ben voltooid. De kleurstelling van de auto is overeenkomstig met rallyauto's uit de jaren 80. MIDDELBURG Tafeltennis- dub TTC Middelburg houdt zaterdag 2 maart de traditio nele grote rommelmarkt. De grootste overdekte rommel markt in de regio met een enomi, goed gesorteerd aan bod aan boeken, huishoude lijke artikelen, kleinmeubelen, kleding, schoenen, elektronica, speelgoed, Ip's/cd's, et cetera. Vanaf 9.00 uur tot 13.00 uur is iedereen van harte welkom in de Zandkuil aan de Aan loop 4 (voorheen Breeweg 94f in Middelburg bij de ingang van sportpark De Sprong. In de kantine kunt tevens terecht voor een drankje en een hap je. Wilt u nog spulletjes kwijt, dan kunt u deze woensdag 27 februari tussen 19.00 en 21.30 uur afgeven in de Zandkuil (tel. 0118-641112 's avonds)Ook vrijdag 1 maart kunt u daarvoor vanaf 10.00 uur terecht. MIDDELBU Van 7 tot en met 13 april is de jaarlijkse col lecteweek van de Hartstichting. Om deze week tot een succes te maken, is de Hartstichting op zoek naar collectanten. Heb je een uurtje per jaartijd om in je eigen omgeving te collecte ren meld je dan aan viawww. hartstichting.nl/wordcollectant of bel 070 - 315 56 95. VUSSINGEN - Evelien de Vries op de klarinet, Martijn Kooi man op de cello en Rien Balke nende op de piano geven een concert in de de Pakhuizen van het muZEEum, Nieuwendijk 11 in Vlissingen. Evelien de Vries studeerde in 2019 met lof af aan het conservatorium en de bekende Zeeuwse pianist Rien Balkenende laat vaak, ook sa men met Martijn Kooiman, van zich horen met een uitdagend en vernieuwend repertoire. Ook nu is er gekozen voor een uitdagend Frans repertoire met onder andere de door Cesar Franck beïnvloedde fascine rende componisten Rabaud en Chausson en de impres sionisten Faure en Debussy. Reguliere kaarten kosten 12,50 euro. Houders museumkaart en overige vrije toegangskaar ten muZEEum betalen 10 euro. Reserveren via www.concer- tenvlissingen.nl/tickets OOST-SOUBURG - De Noord-Ierse Groep Na Leanai treedt op 1 maart om 20.30 uur op in Razzmatazz, Middel burgsestraat 113 in Oost-Sou burg. Opgegroeid als zoon en dochters van de bekende Ier se Sands Family is het geen wonder dat deze folkgroep Na Leanai (uitspraak Na Lah Nee) in het Ierse vrij snel een prominente plaats hebben veroverd. De Keltische naam betekent dan ook: 'De kinderen van'. Vanaf hun vroege jeugd groeiden ze op met de muziek, thuis, in de pub en backstage op festivals. Vanaf 2014 is deze getalenteerde groep bekender geworden. Na Ierse muziek festivals volgden uitnodigin gen in Scandinavië, Duitsland, Engeland, Schotland en Ne derland. Onmisbare begelei- dings-instrumenten zijn fiddle, whistles, bodran en gitaar. De meerstemmige zang van de groep is zonder meer opmer kelijk. Kaarten kosten 15 euro. Reserveren via 0113 230 168 of www.razzmatazzpodium.nl VROUWENPOLDER - Singer Songwriter Peetman uit Mid delburg treedt op zondag 3 maart vanaf 16.00 uur op in dé muzikale huiskamer van Vrou wenpolder: 'Haef, gitaaratelier, lifestyle en winkelcafé.' Dit is niet zomaar een optreden, want Haef heeft hiermee de primeur van Peetman band friends te pakken. De band die nu nog geen naam heeft, maar tegen die tijd waar schijnlijk wel, en ook de friends worden bekend gemaakt tij dens het optreden. Er worden veel eigen nummers gespeeld, maar ook diverse covers van Johnny Cash, Hank Williams, Leon Redbone en een volle set Rolling Stones nummers. Deze locatie is uniek in Zeel and, veel artiesten treden op bij 'Haef voor de ambiance en de sfeer die deze muzikale huiskamer in Vrouwenpolder met zich meebrengt. "Daarom hebben wij ook echt voor Haef gekozen," zegt Peetman Wisse hierover, die al meerdere keren solo heeft opgetreden bij Haef. MIDDELBURG - Op zaterdag 16 maart om 20.00 uur gaat Winterbloemen van Peer Wit- tenbols, in première in het Minitheater aan de Verwerij- straat 53 in Middelburg. Win terbloemen wordt gespeeld door het Middelburgs Theater onder regie van Katinka van den Dool. Het is een wran ge komedie over vriendschap en verlies, over loyaliteit en ander ongemak. Vier vrien dinnen zijn op weg naar een luxe wellness-oord in de Ar dennen. Ze gaan een feeste lijke punt zetten achter een emotionele periode van een van hen. Ze verdwalen ech ter in een sneeuwstorm, hun Op zaterdag 16 maart om 20.00 uur gaat Winterbloemen van Peer Wittenbolsin première in het Minitheater. FOTO: Harry de Visser auto's knallen op elkaar en raken total loss. Wonder bo ven wonder zijn ze zelf onge deerd, zo lijkt het. Nu is het wachten op verlossing. Als die ooit komt, tenminste. Het wordt een gedenkwaardige en bewogen nacht waarin zo goed als niets van het leven onbesproken blijft. "Het is on der actrices een veelgehoorde klacht dat er wel interessan te mannenrollen geschreven worden, maar weinig vrou wenrollen. Die handschoen pakken wij op," vertellen Peer Wittenbols en Rob Ligthert. "Winterbloemen gaat over de vriendschapsrelaties tus sen vrouwen. Vriendschap pen evolueren en verandering gaat vaak gepaard met onze kerheid, verlies en pijn. Waar mannen er dan liever het zwij gen toe doen, praten vrouwen daar onderling expliciet over." De entree is 12,50 euro en kaar ten zijn verkrijgbaar via www. middelburgsminitheater.nl, De Drvkkery, Markt 51, Middelburg en 't Spui, Oude Markt 5. Vlis singen. Kijk voor alle speeldata op www.middelburgsminithe- ater.nl MIDDELBURG - De Alliance Fran^aise de Walcheren orga niseert een cursus Frans voor op reis. Tijdens acht lesavon- den komen diverse onder werpen aan bod, waarmee u tijdens uw reis in Frankrijk geconfronteerd kunt worden. De cursisten dienen over mi nimaal drie jaar ervaring Frans te beschikken (op school of op andere wijze verkregen). De lesavonden zijn op 9 en 16 april, 7,14,21 en 28 mei en 4 en 11 juni van 19.00 tot 20.30 uur in Nehalennia SSG, Breeweg 71e te Middelburg. Kosten: 115 euro (inclusief lesmateriaal). Infonnatie te verkrijgen bij de cursusleiding: cursus.walche- ren@afpb.nl of 06-28549744 De Yissingse broers Peter Johnny Keim, samen met vriend Danny Vleugel reden de Carbagerun in Belle Knoppe. FOTO: PR BELLE KNOPPE

de Faam | 2019 | | pagina 8