f il Het woord aan raadslid Wim Kant Verkiezingen Provinciale Staten en waterschap Jonge mantelzorger in gesprek met wethouder Raadsvergadering in stadskantoor Inzameling karton en oud papier bedrijven binnenstad door gemeente stopt Werkzaamheden Burgemeester Hackstraat WaakSamen GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES www.wijzijndestad.com Regelmatig nodigt de CDA fractie maatschappelijke organisaties uit om met ons van gedachten te wis selen waar men zoal mee bezig is en wat de eventuele noden en wensen zijn. Recent was de Ver eniging Ondernemers Middelburg (V0M) te gast. De VOM is van en voor de ondernemers in de bin nenstad en behartigt de belangen van de binnenstad. Rode lijn in het gesprek was dat "de politiek" wat stil is als het over de binnenstad gaat. Zeker gezien de beloften van politici tijdens het VOM verkie zingsdebat vorig jaar. Hoe staat het daarmee? Wat is de visie van de gemeente op de toekomst van de binnenstad? Natuurlijk er is met beperkte middelen het nodige gerealiseerd zoals het verlichtings plan en de extra veegronde in het weekend. Echter er is ook nog veel niet gerealiseerd b.v.: - het tegen gaan van verromme ling in de winkelstraten en fietsen parkeren op logische en centrale plaatsen i.c.m. herinrichting van het Zusterplein; - een extra dagvoorziening of publiekstrekker wat vroeger b.v. Miniatuur Walcheren was; - een centrale internetsite met informatie van de gemeente, Wij zijn de stad en Uit in Middelburg voor bewoners en bezoekers. Onze fractie heeft besloten het college van B&W te gaan bevra gen over deze zaken. Want onze binnenstad moeten we koesteren. Wim Kant Fractievoorzitter CDA Op woensdag 20 maart zijn de verkiezingen voor Provinciale Staten en voor het waterschap. Volgende week ontvangt u de stempassen waarmee u kunt gaan stemmen. De meeste kiezers krijgen een en velop met twee stempassen: één voor de verkiezing van de leden van provinciale staten Zeeland en één voor de verkiezing van de leden van het algemeen bestuur van waterschap Scheldestromen. Met deze stempas(sen) mag u stemmen in elk stembureau van de gemeente Middelburg. Op de stempas staat nog wel het adres van een stembureau in de buurt, maar u bent niet verplicht om daar te stemmen. Zonder stempas kunt u op 20 maart geen stem uitbrengen. Ook moet u in het stembureau een paspoort, rijbewijs of identiteits kaart laten zien. Deze mag op de dag van de stemming maximaal vijf jaar verlopen zijn. De kandidatenlijsten voor beide verkiezingen vallen op donderdag 7 maart bij u in de bus. Op deze lijsten leest u de partijen en kandi daten die meedoen. De gemeenteraad van Middelburg komt op donderdag 28 febru ari om 19.30 uur bijeen in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergadering bij te wonen. Op de agenda staat onder meer het rekenkamerrapport Helpt het subsidiebeleid om de doelen te bereiken?herbenoeming leden van de Rekenkamer Middelburg en het beschikbaar stellen van extra budget voor de startersregeling. De volledige agenda, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeenteraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesys- teem op middelburg.raadsinformatie.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Via het raadsinformatiesysteem kunt u de vergaderingen van de Middelburgse gemeenteraad en commissies live volgen of later naluisteren. De gemeente heeft besloten met de inzameling van karton en oud papier van bedrijven in de binnenstad per 1 maart te stoppen. Het is wettelijk niet toegestaan om als overheid de inzameling van papier kosteloos uit te voeren. Bovendien is het los aanbieden van kartonnen verpakkingen en oud papier niet meer toegestaan, omdat dit kan verwaaien en de handmatige inzameling vanuit arbo oogpunt onacceptabel is. De ge meentelijke inzameling van oud papier en karton van inwoners blijft wel doorgaan, in de binnenstad is dit met de ondergrondse containers. Op maandag 18 februari begonnen riolerings- en bestratings werkzaamheden in de Burgemeester Hackstraat in Arnemuiden. Het werk wordt in twee fases uitgevoerd: •le fase: Burgemeester Hackstraat tussen de Nieuwstraat en de Lionstraat (18 februari tot 15 maart) 2e fase: Burgemeester Hackstraat tussen de Lionstraat en de Langstraat (18 maart tot 26 april) Het verkeer volgt tijdens de werkzaamheden een omleidingsroute. Tijdens de tweede fase van de werkzaamheden is de weekmarkt op het parkeerterrein aan het Arnekanaal. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer C.J. Mouthaan, tel. (0118) 67 53 91 Wethouder Cees Lodder en Anderd van den Bosse bij de graffiti muur gemaakt door jonge mantelzorgers. met de 'Zorgeloze dagen' van Manteling. Dat was echt vakantie. En als ik mijn vrijwilligerswerk doe, voelt dat ook zo. Als mijn vader is opgenomen, is het heel relaxt thuis. Maar weet je, dan mis ik hem ook. Zorgen is een onderdeel van mijn dagelijks leven. Ik heb wel gemerkt dat het goed is om Op woensdag 9 januari vond er een bijzonder gesprek plaats tus sen de helaas zo jong en onverwachts overleden wethouder Cees Lodder en Anderd van den Bosse, een jonge mantelzorger. De aanleiding voor dit gesprek was de start van de campagne 'Bouw geen muur om je heen!', die Manteling in 2019 houdt om meer aandacht te geven aan jongeren die opgroeien in een gezin waar een gezinslid ernstig en/of langdurig ziek is. "Ik scan altijd eerst hoe de pet van mijn vader staat" Op de vraag van wethouder Lodder hoe het is om jonge mantelzorger te zijn, gaat Anderd vertellen. "Ik weet niet beter dan dat mijn vader te kampen heeft met een chronisch psychische aandoening. Het is er altijd, je hebt er nooit even rust van omdat het onvoorspelbaar is wat er die dag kan gebeuren. Als ik moe ben van school of werk, is thuis altijd de omgeving waar ik ook mantelzor ger ben. Wanneer ik opsta of thuis kom scan ik eerst hoe de pet van mijn vader staat. We moeten mijn vader heel veel structuur bieden. Dat betekent dat ik op bepaalde tijden thuis moet zijn en niet zo maar onverwacht weg kan gaan. Vroeger nam ik daarom ook nooit vriendjes mee naar huis." Erover praten De wethouder is benieuwd naar hoe een jonge mantelzorger zich staande houdt en vraagt zich af of Anderd wel eens echt vakantie heeft. Anderd vertelt: "Het is een kwestie van gewoon doorgaan. Ik ben eens 3 dagen mee geweest er over te praten. Daarom hoop ik dat door dit gesprek ook meer bekendheid over en begrip voor jonge mantelzorgers komt." In de hal van het stadhuis van Mid delburg stond tot en met begin fe bruari een 'graffiti muur', gemaakt door jonge mantelzorgers. Ben jij ook jonge mantelzorger en zorg je voor een vader, moeder, broer of zus? Je bent niet de enige! Neem contact op met Manteling 0118- 553530, zodat je je verhaal kan delen en we je een steuntje in de rug kunnen bieden. www.mantelingwalcheren.nl Met de WaakSamen app maakt u snel en moeiteloos melding van een verdachte situatie in uw buurt. De informatie wordt opgepakt door ge meente en politie en de melding kan vervolgens gedeeld worden met de BuurtWhatsApp groep. Het is bedoeld als een aanvulling op bestaande BuurtWhatsApp groepen. Overlast en gevaarlijke situaties in de openbare ruimte kunt u blijven melden via het formulier Melding Openbare Ruimte, of telefonisch tel. 14 0118. WaakSamen kan in heel Walcheren gebruikt worden om verdachte situaties te melden. De app is gratis te downloa den in de App Store en de Play Store. www.waaksamen.com Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Latijnse Schoolstraat 11Maasstraat 15, 17, 19, 21, 23 en 25, Noordv/eg 310, Oostkerkpein 9, Oostperkweg 39 Verleende omgevingsvergunningen Clasinastraat 5 (Arnemuiden), Maasstraat 15, 17, 19, 21, 23 en 25, Oostkeikplein 9 Kennisgeving verlengde beslistermijn Langeviele 6 Verleende exploitatievergunningen Lange Noordstraat 2, Langeviele 6, Nieuwe Burg 39 Aanvraag omgevingsvergunning beperkte milieutoets Van Vliet Metaalrecycling Grenodierweg Verkeersbesluit Parkoervak bestemmen voor opladen elektrische voertuigen Zuidsingel Kennisgeving Opgraving overledene begraafplaats Wes telijke Oude Havendijk Middelburg Publicatie Algemene Subsidieverordening gemeente Middelburg 2007

de Faam | 2019 | | pagina 9