Kinderfotografen in museum Draag je eigen steentje bij aan een groenere wereld 9 50.000 euro voor Grote Kerk Concert met schatgravers De Sprong is gezond bezig Verhalen en anekdotes «750000- VEERE KORT De Faam woensdag 20 februari 2019 VEERE KORT Veere in de buurt t focus. Als eerste het program ma Stadscurator, voor het smeden van lokale verbin dingen, samenwerkingen en ontmoetingen. Daarnaast een erfgoed experience: bezoe kers kunnen straks bijzondere verhalen en de historie van de Grote Kerk op realistische wijze en/aren en beleven in de toren en kerk met de nieuwste tech nologieën. De Grote Kerk wordt ook een podium voor speciale cross-over evenementen, van zowel Zeeuwse als (internati onale partners. Zoals Amster dam Sinfonietta, Foam, Eye, het Nationaal Ballet. En Film by the Sea, CBK, Muziek Podi um Zeeland, Erfgoed Zeeland en meer. De Grote Kerk wil een aanvulling zijn op het culturele aanbod in de regio Walcheren, geen concurrentie. Daarom is de wens om nauw samen te werken met andere instellin gen en podia. De drie afgevaardigden na mens de Grote Kerk Veere die de cheque in ontvangst moch ten nemen waren Karla Peijs, voorzitter van de Raad van Toezicht, Mark van den Bos, directeur van stichting Monu menten Bezit en Gert-Jan de Koster, directeur/bestuurder van stichting Exploitatie Grote Kerk Veere. VEERE - Stichting Exploitatie Grote Kerk Veere heeft 750.000 euro gekregen van de BankGiro Loterij. Dat is dinsdagmiddag 12 februari bekendgemaakt in het Scheepvaartmuseum in Amsterdam. "We zijn zeer verheugd met de bijdrage van BankGiro Loterij, dit biedt ons de kans om onze gezamenlijke ambities waar te maken. Een grote stap in de ontwikkeling van de grote kerk als culturele hotspot. Wij be danken iedereen die meege werkt heeft om onze plannen te kunnen realiseren". Aldus Gert-Jan de Koster, directeur/ bestuurder Grote kerk Veere. Naast de Grote Kerk werden ook twee Zeeuwse musea beloond: het maritiem mu- ZEEum in Vlissingen ontving een schenking van 400.000 euro. Het Zeeuws Museum in Middelburg ontving een jaar lijkse bijdrage, ditmaal van 201.418 euro. Samen leverde dat ruim 1,3 miljoen euro op voor Zeeland. De Grote Kerk in Veere wordt een nieuw kunst- en cultuur podium met een drievoudige Twaalf Veerse kinderen lieten zich inspireren door de Veerse stadsfotograaf Leonard den Beer Poortugael. FOTO: JACQUELINE 00STEN3RUG Twaalf Veerse kinderen lieten zich twee middagen in Muse um Veere inspireren door de Veerse stadsfotograaf Leonard den Beer Poortugael (1938-2017). VEERE - Na het bekijken van de fototentoonstelling Veerena- ren Vastgelegd in het museum zijn de kinderen zelf enthou siast aan de slag gegaan met fotografie. Vanaf donderdag 28 februari tot 19 mei zijn de re sultaten daarvan te bewonde ren in de Schotse Huizen. Het niet direct terug kunnen kijken hoe je foto eruit ziet, is nu nau welijks meer voor te stellen. De analoge fotograaf moest eerst de foto's ontwikkelen voordat hij het resultaat kon zien. Fo tografen van vroeger leerden daarom goed kijken voordat er afgedrukt werd. Dat deden de Veerse kinderen deze midda gen ook en dat heeft tot ver rassende en vooral eigentijdse resultaten geleid. ledereen kan eenvoudig een steentje bijdragen aan een groe nere leefomgeving: tegel eruit, plant erin. Tuinen krijgen zo niet alleen meer sfeer, maar ze zijn bijvoorbeeld ook beter bestand tegen de gevolgen van klimaatverandering. SEROOSKERKE - Op 22 februari geeft muziekvereniging EMM uit Serooskerke een uniek, in teractief concert, waarbij di verse muziek, zoals stukken uit films en musicals, maar ook pop, marsen en klassiek werk ten gehore gebracht zal worden. Het publiek zal tij dens deze avond een grote rol spelen: door het oplossen van een aantal gevarieerde puzzels kan de locatie van de "Amber zaal" gevonden worden, om zo de grootste schatgravers van de wereld te worden. Een concert dat zeker de moei te waard is om te bezoeken, zowel voor muziekliefheb bers als voor fens van puzzels en mysteries. Een eenmalige verbinding tussen muziek en de zo populaire escape room. De fanfare staat onder leiding van Gerrit-Jan Verhage en het slagwerk wordt gedirigeerd door Dennis de Visser. Tevens zal het Veers leerlingenorkest, bestaande uit leerlingen van verschillende Veerse muziek verenigingen, onder leiding van Petra van Antwerpen, me dewerking verlenen aan deze avond. Het concert vindt plaats op 22 februari 2019 in vereni gingsgebouw de Zandput in Serooskerke (w). De zaal gaat open om 19:00 uur, aanvang concert 19:30 uur. Kaartverkoop aan de zaal. Meer infonnatie of interes se om zelf (weer) muziek te maken? Kijkdanopwww.emm-seroos- kerke.nl KOUDEKERKE - De Sprong heeft het vignet Gezonde School behaald en mag zich gedurende drie jaar officieel een Gezonde School noemen. Met het vignet Gezonde School laat de Sprong in Koudekerke zien dat de school voldoet aan de kwaliteitscriteria die zijn op gesteld door deskundigen. Het draagt bij aan betere school prestaties, minder schooluit val en een gezondere leefstijl. Zo zorgt de Sprong voor ac tieve en gezonde leerlingen, een veilige schoolomgeving én heeft de school aandacht voor de persoonlijke en sociale ont wikkeling van haar leerlingen. Bovendien heeft de school speciale aandacht voor bewe gen en sport, denk hierbij aan de wekelijkse gymlessen, de diversiteit aan gastlessen van verenigingen en het deelne men aan alle schooltoernooi- en. Directeur Mirjam Rutte van de Sprong is trots om de enige Gezonde School in de gemeen te Veere te zijn. www.archipelschool- desprong.nl KOUDEKERKE - Om je op de goede weg te helpen houdt turnvereniging Groei Bloei samen met Intratuin de in- wisselactie 'Tegel eruit, plant erin!'. Lever op zaterdag 23 maart een tegel uit eigen tuin in bij Intratuin in Koudekerke en ontvang twee tuinplanten cadeau om de leeggekomen plek te vergroenen. Twijfe laars die menen geen groene vingers te hebben, krijgen bo vendien eenvoudige tips zodat de eigen tuin in no-time groeit en bloeit! De jaarlijkse in wisse lactie van Groei Bloei wordt sinds 2015 gehouden en er zijn al ruim 12.000 tuintegels ver vangen door levend groen. Kom op zaterdag 23 maart tus sen 10.00 en 15.00 uur met je overbodige tuintegel naar een Intratuinvestiging. Daar staan vrijwilligers van Groei Bloei klaar om de tegel in ontvangst te nemen. Je ontvangt vervol gens twee gratis tuinplanten naar keuze en praktische ad viezen om de eigen tuin te ver- groenen. Je kunt onder meer kiezen uit vrouwenmantel, ij zerhard, anemonen en zonne hoed. Het is overigens niet de bedoeling dat alle overbodige stenen en tegels ingeleverd worden; maximaal 1 tegel per persoon. VEERE - In de maanden maart, april en mei zijn er bij Museum Veere vier exclusieve rondleidingen langs de foto-expositie Veerenaren Vastgelegd. Verhalen achter de portret ten en foto's komen tot le ven. Bezoekers komen tot de ontdekking wie er op de foto's staan met bijbeho rende anekdotes. Op 30 maart, 24 april, 8 en 12 mei leidt Adri Franke je van 14:00 en 15:00 uur rond door het museum. Hij was niet alleen de samenstel ler van de expositie, maar ook vriend van fotograaf Leonard den Beer Poortu gael (1938-2017). Hij neemt bezoekers mee langs de portretten en foto's van de stadsfotograaf. Hij vertelt je wie er op de foto's te zien zijn met de bijbehorende Veerse verhalen. Ook kom je meer te weten over het leven van Leonard den Beer Poortugael, zijn werkwijze en doka. Kosten voor de rondleiding zijn 12 euro inclusief en treekaartje voor het mu seum. Met Museumkaart kost de rondleiding 5 euro. Reserveren kan bij de balie van de Schotse Huizen. Stichting Exploitatie Grote Kerk Veere heefi 750.000 euro gekregen van de BankGiro Loterij. FOTO: ROYBEUSKER V. ledereen kan eenvoudig een steentje bijdragen aan een groenere leefomgeving: tegel eruitplant erin. FOTO: GROEI EN BLOEI

de Faam | 2019 | | pagina 19