Het woord aan raadslid Leny van den Heuvel Gemeentelijke belastingaanslag Commissievergaderingen in februari. Plakplaatsen verkiezingen Provinciale Staten en Waterschap Extra kijkmiddag geruimde voertuigen Rooiwerkzaamheden GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES Allereerst wil ik nog even stilstaan bij het afscheid van Cees Lodder. Het was een emotionele maar waardige ceremonie. We zullen ons een wethouder herinneren die klaarstond voor de inwoners en we zijn blij dat we met hem heb ben mogen samenwerken. En dan moeten we toch de draad weer oppakken. De jaarwisseling ligt achter ons en opnieuw bleek dat er vernie lingen hadden plaatsgevonden in onze gemeente. Dit kost onze gemeenschap geld. Geld dat we aan andere dingen hadden willen besteden. GroenLinks wil dat er een eind komt aan de nodeloze risico's en kosten van de jaarwisseling. Wij pleiten voor vuurwerkvrije zones in onze gemeente. Een aantal jaren geleden heeft GroenLinks hierover al een motie ingediend. De oogst was mager: alleen de Vlasmarkt werd vuurwerkvrij. Met verschillende partijen heb ben we later wederom moties Deze maand verstuurt de Samenwerking Belastingen Walcheren en Schouwen- Duiveland de aanslagen voor de gemeentelijke belastingen. Houd uw brievenbus in de gaten. Als u aangemeld bent bij Mijn Overheid dan ontvangt u de gemeentelijke ingediend, echter met erg weinig resultaat. Maar het draagvlak begint te groeien. GroenLinks gaat door met het plei ten voor vuurwerkvrije zones. We willen ouderen beschermen, die nu in december in angst hun bood schappen doen. We willen luchtver vuiling tegengaan, die ieder jaar weer ontstaat door de rook. We willen vuurwerkslachtoffers vermin deren, die nu iedere jaarwisseling weer nodeloos verwond raken. We willen dieren beschermen tegen stress. Door vuurwerkvrije zones zou Middelburg een nóg fijnere stad worden! Leny van den Heuvel Fractievoorzitter GroenLinks belastingen digitaal in uw berichtenbox. www.middelburg.nl/ belastingen In verband met de komende verkiezingen voor de Provinciale Staten en het Waterschap op woensdag 18 maart, plaatst de gemeente borden voor het aanplakken door politieke partijen. Vanaf woensdag 20 februari kan er worden geplakt. Locaties van de borden Het betreft dertien aanplakbor den, verspreid over de gemeente Middelburg: Van Cittersstraat (Sint Laurens) Brigdamseweg bij President Rooseveltlaan (Klarenbeek) Grote Sternstraat/ Geersesweg (Veersepoort) Nassaulaan (Nieuw Middelburg) Damplein (binnenstad) Euromarkt (Griffioen) Karei Doormanplein ('t Zand) Maasstraat (Stromenwijk) Vrijlandstraat (Dauwendaele) Rentmeesterlaan (Magistraatwijk) Ravensteijnweg (Mortiere) Oude Rijksweg Quarleshavenstraat (Nieuw- en Sint Joosland) Konin gin Julianalaan (Arnemuiden). Regels Elk bord is ongeveer 4 meter breed en 1.90 meter hoog en bevat tien vlakken. Het is de bedoeling dat per politieke partij maximaal één vlak wordt beplakt, en dat de politieke partijen gepast gebruik maken van de aanplakmo- gelijkheid en ook respect opbren gen voor belangen (ruimte) van de medegebruikers van de borden. Het is niet toegestaan om op andere plaats(en) op of aan openbare grond verkiezingsbor den, posters, stickers etc. aan te brengen. Deze worden verwijderd en de kosten worden in rekening gebracht. Op woensdag 6 februari is er een kijkmiddag voor voertuigen die langer dan 13 weken geleden in Middelburg zijn geruimd. Van 13.00 tot 16.00 uur kunnen rechtmatige eigenaren hiervoor terecht aan de Kleverskerkseweg 53G (de gele loods achter de Voedselbank). Deze kijkmiddag is een laatste ophaalmogelijkheid voor eigenaren van verwijderde fietsen die bij de NS stalling op de Kanaalweg zijn verwijderd op 29 mei en 31 oktober 2018. Naast de geruimde fietsen is dit de laatste ophaalmogelijkheid voor de volgende voertuigen: Bromfiets merk Qingqi met ken teken BD6-07S, FX0-39k Bromfiets merk Yamaha met kenteken DT1-07F Peugeot scooter met kenteken D-8-2RF Scooter zonder kenteken merk: Kymco kleur rood Aanhanger met kenteken 93-HR- PP verwijderd op 27 juli 2018 Aanhanger met kenteken 88-TB- FD verwijderd op 2 november 2018 Aanhanger zonder kenteken verwijderd op 11 oktober 2018 aan de Herzweg. Vouwwagen zonder kenteken verwijderd op 30 september 2016 aan de Rondeel Fietsen kunnen worden opgehaald tegen betaling van €15 voor ver wijdering en opslag. Het verzoek is om dit gepast en contant te betalen. Betalen via pin is niet mogelijk. Daarnaast dient een geldig legitimatiebewijs te worden overlegd en een passende fiets- sleutel. Voor de overige vermelde voertuigen zullen de kosten van verwijdering en opslag in rekening gebracht worden. Niet opgehaalde voertuigen wor den na de kijkmiddag verkocht, vernietigd, of geschonken aan bijvoorbeeld een goed doel. Op woensdag 13 februari is er een commissievergadering Maatschappelijke Zaken. Op maandag 18 februari vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 19 februari. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Dit moet wel 24 uur voor de vergadering bij de commissiegriffiers bekend zijn. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www. middelburg.nl. Die informatie is vijf dagen voor de vergadering ook te lezen in de hal van het stadskantoor. Gemeente Middelburg gaat rooiwerkzaamheden uitvoeren. De werkzaamhe den zijn als het weer het toelaat eind februari afgerond. 1. Overloper: 10 populieren voor de uitvoering van Water Resilient Cities. In dit project is de aanplant van vervangende bomen opgenomen. Het vervangingsplan is in overleg met bewoners tot stand gekomen. 2. Poeledaeleweg: 15 stuks elzen voor de reconstructie van de weg. De bomen worden gecompenseerd door de aanplant van ongeveer 18 bomen. 3. Meiveldpad: dunnen van 5 essen. Er moet een gasleiding met asbest worden verwijderd en vernieuwd. 4. Prinsenhove: diverse bomen op de parkeerplaats. In het plan zijn vervangende bomen voorzien. 5. Noordweg (Sint Laurens): 4 populieren, onderdeel van het vervan gingsplan. 6. Oudere bomen met veiligheidsrisico na controle. 1 kastanje in Kastanjelaan met bloedingsziekte 4 eiken ingang Toorenvliedtwegje met afstervende kronen 1 berk op de begraafplaats Nieuw- en Sint Joosland Oude Rijksweg 1 linde Kerklaan Arnemuiden met korsthoutkoolzwam (zeer gevaarlijke boom) 1 eik Kornoeljelaan 1 populier Populierenlaan Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Beddewijkitraat 12 A, Domburgs SchuMot 1Griffioenpad (volkstuincomplex), Kleverskerkseweg 53 C, Varkensmarkt I Vlissingsestraot 3, Volkerakstraat 71 Verleende omgevingsvergunningen Johan van Reigersbergstraal 11Laan van Popkensburgh 14, Nederstroa' 23, Oostkerkpein 1Varkensmatk' 1Zeekraal 18 [Arremuiden] Kennisgeving verlengde beslistermijn Oostkerkpein I Verleende exploitatievergunningen Radermacherstraat 32 (Arnemüden), Sint Janstraat 62 Verkcersbcsluit Gehandicaptenparkeerplaats Prins Maurits straat 50 Ontwerp Verklaring van geen bedenkingen "Zonnepark Binnendijk" I let college van burgemeester en wothoj- ders van de Gemeente Middelburg moakt op grond van a'tikel 3.10 van de Wet alge mene bepalingen omgevingsrecht (Wabo), bekend dal me: ingang van donderdag 7 februari 2019 gedurende zes weken een ontwerp Verklaring van geen bedenkingen voor het "Zonnepark Binnendijk" ter inzage ligt. De ontwerp Verklaring van geen beden kingen z et toe op hef realiseren van een zonnepcrk gelegen tussen de Binnendijk, de Bernnardweg en de dijk voor het goede- renspoor van en naar het Slocgcbicd. De aanvraag omgevingsve'gunning past niet binnen het bestemmingsplan 'Buitengebied' omdat de oestemming 'Agrarisch' ce functie en bebouwing ten behoeve van een zonnepcrk niet toestaat Inzage De ontwerp Verklaring van geen beden kingen :igt vanaf donderdag 7 februari tot en met woensdag 13 maart 2019, tijdens openingsfi|den, ter inzage bij de vakbalie van het Stadskantoor aan de Kanaalweg 3 te Middelburg. De ontwerpstukken zijn tevens digitaal in te zien op de gemeentelijke website www. middelburg.nl onder woner. en verbou- wen/bestemmingsplannen/plannen in procedure. Zienswijzen Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar enswijze omtrent de ontwerp verklaring van geen bezwaar <enbaar ma ken bij de gemeenteraad van de gemeente Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg Voor het kenbaar maken van oen mordclinge zienswijze binnen de go- noemde periode is het noodzakelijk vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 675231

de Faam | 2019 | | pagina 9