Polderhuis na verbouwing weer open De Faam WOENSDAG 6 FEBRUARI 2019 Historie Westkapelle nog levendiger - Op 9 februari gaat hot DE INVLOED VAN DE ZEE OP HET DORP IN BEELD REIS DOOR DE GESCHIEDENIS Het Polderhuis bedankt iedereen die zich heeft ingezet voor onze verbouwing Na maanden van voorbereiden en 9 weken zwoegen is de verbouwing helemaal af! Op 8 februari wordt het museum heropend. Via deze weg willen wij alle vrijwilligers, bedrijven en organisaties die hebben geholpen bedanken voor jullie geweldige inzet! A Het Polderhuis musea meer Zuidstraat 154-156 Westkapelle www.polderhuiswestkapelle.nl volg ons op ooo Conny den Heijer Na een grondige verbouwing en herinrichting is het Polder- ~eaqt&S5'i Polderhuisin Westkap huis, musea en meer vanaf 9 februari weer open voor het - •- Ie weer open. Na enke publiek. -• -- --maanden verbouwen WESTKAPELLE - Maanden is er keihard gewerkt door alle vrijwilligers om de ruimtes in het museum te verbouwen, te schilderen en opnieuw in te richten. Zo'n 180 vrijwilligers die op jaarbasis ontzettend veel werk verzetten. Zonder hen zou het Polderhuis ge woonweg niet kunnen be staan. Geen centimeter in het pand is onbenut gelaten en gunt de bezoeker een prach- tige inkijk in de geschiedenis van Westkapelle. Voor de heropening is alles in een nieuw jasje gestoken. Er zijn wanden geplaatst met nieuwe foto's en er liggen nieuwe objecten ter bezichti ging. In de loop der jaren kwa men er ook verhalen aan het licht die nog niet eerder verteld waren. Gevonden voorwerpen Wij kregen vast een sneak-pre- view tijdens een uitgebreide rondleiding. Op de eerste ver dieping van het Polderhuis zijn de kustlijn, de voortschrij dende mechanisatie tijdens de werkzaamheden aan de dijk en gevonden voorwerpen tij dens die werkzaamheden te vinden, alles voorzien van tijd en objectboeken met tekst en uitleg. Tijdreis Op de begane grond is een expositie van onder meer een Westkappels huishouden (te zien in een nagebouwd klom pen kot uit 1930), klederdracht de bezetting, de bouw van de Atlantikwall, de Slag om de Schelde, de wederopbouw, een ingerichte noodwoning, de komst van Molukkers naar het dorp en een oorlogsaquarium. Museumcafé Zoals gezegd is het Polderhuis niet alleen een museum maar heeft het pand ook een ruimte voor een museumcafé en een winkel, wekelijkse activiteiten en leent het zich bij uitstek voor wisselexposities van fotogra fen, schilders en kunstenaars. In het museumcafé is de expo sitie Westkapelle en haar ker ken, toen en nu te zien. Deze bijzondere tentoonstelling laat een paar eeuwen kerkgeschie denis zien. De exposanten zijn leden van de samenwerken de kerken in Westkapelle wat heeft geleid tot een boeiende serie panelen. Exposities Van 9 februari 2019 tot 13 janu ari 2020 is de expositie Voya ge en Hollande 1907 van Albert Depré te zien in het museum gedeelte van het Polderhuis. Albert Depré heeft in 1907 een reis door Nederland gemaakt waarbij hij lang in Zeeland bleef hangen. Daar heeft hij foto's en schilderijen gemaakt van onder andere Westkapelle die een goed beeld geven van het dagelijks leven aan het be gin van de twintigste eeuw. en opnieuw inrichten zijn ze klaar om het publiek weer te ontvangen. Alles is in een nieuw jasje gestoken en uitgebreid met nieuwe objecten. Een bezoek meer dan waard om een inkijkje te krijgen in de geschiede nis van Westkapelle. Het Polderhuis is ook zeer geschikt voor kinderen: zij kunnen er bijvoorbeeld een speurpuzzel maken of een speurtocht houden met luis ter-, kijk-, doe- en denkop- drachten. En er is een lift aanwezig voor rolstoelge bruikers zodat niemand iets hoeft te missen van alles wat het Polderhuis, musea en meer te bieden heeft. Meer info over openingstijden en tarieven: O https://www.pold erhuis- westkapelle.nl In het Polderhuis komt de geschiedenis tot leven. Het wonen op Walcheren in de ijzertijd, de tijd van de Romeinen en Vikingen en de Gouden Eeuw, tot de oorlog in Westkapelle en omstreken, de bombardementen, de verwoesting en de wederopbouw. Een blik op Westkapelle vanaf het water: een landingsschip brengt voorraden voor de militairen en bouwmaterialen voorde dijkdichting. Foto: Ivo van Beekhuizen

de Faam | 2019 | | pagina 13