Het woord aan raadslid Ed de Graaf Informatiebijeenkomst energiezuinige verlichting Extra kijkmiddag geruimde voertuigen Verras uw mantelzorgers! Raadsvergadering Vervangen bomen Bestratings- en rioleringswerkzaam heden Van Vollenhovenstraat GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES TER NAGEDACHTENIS AAN CEES Jouw missie: abrupt in de kiem gesmoord. Zaterdagavond 19 ja nuari bereikte ons de schokkende tijding. Reacties van ongeloof, verbijstering en verdriet. Een groot verlies voor Marianne en je kinde ren, voor familie en vrienden. Een zware slag voor de Middelburgse gemeenschap, de politiek en je fractie. Cees, jij was hét boeg beeld van de partij en een zeer gewaardeerd lid van het college: vanaf het eerste uur. In de negen maanden dat wij jou hebben meegemaakt als onze wet houder zagen wij je opbloeien, in alle bescheidenheid genieten van je rol. Je beschouwde het als een Ed de GraafLPM voorrecht te mogen werken voor en aan de Middelburgse samenle ving. Integer, oprecht, zonder dub bele agenda, een luisterend oor biedend, je afspraken nakomend. In jouw eigen woorden: "De job van mijn leven." Hoe betrekkelijk kan het leven zijn. In de aanloop naar en tijdens je wethouderschap verhief jij burgerparticipatie en maatschap pelijke betrokkenheid tot prioriteit nummer één en wist jij de poli tiek dichter bij onze inwoners te brengen. "Het komt goed, geef mij even de tijd." Die tijd was jou niet vergund Cees, maar goed komen zal het. Dat is waar wij voor staan. Wij zul len je niet beschamen. Ed de Graaf, raadslid Lokale Partij Middelburg www.lokalepartijmiddelburg.nl Langs deze weg wil de LPM u bedanken voor de vele blijken van medeleven en warme steunbetui gingen. Op dinsdag 5 februari is er een inloopbijeenkomst over de openbare verlichting in de binnenstad. Door subsidie vanuit het Europese project SMART-SPACE kan de gemeente de openbare verlichting vervangen, waarbij sensoren toegevoegd worden aan de lichtmasten. Hierdoor is het mogelijk de verlichting automatisch aan te passen aan het gebruik. Door 'slimmer' te verlichten, wel verlichten als er gebruik wordt gemaakt van de openbare ruimte en minder te verlichten op het moment dat er niemand is, wordt er minder energie verbruikt. Gemeente Middelburg wil hierover graag in gesprek met bewoners. Hoe wordt de verlichting in de binnenstad nu beleefd en waar liggen er mogelijk verbeterpunten? De bijeenkomst is in de Parkzaal van de Schouwburg. In drie blok ken, beginnend om 16.00, 17.30 en 20.00 uur, is er een korte presentatie over de achtergronden van het project. Hierna kunnen bezoekers in kleine groepjes of individueel hun ideeën delen. De bijeenkomst wordt georgani seerd in samenwerking met experts van de Technische Universiteit Eind hoven. U bent van harte welkom. Op woensdag 6 februari is er een kijkmiddag voor voertuigen die langer dan 13 weken geleden in Middelburg zijn geruimd. Van 13.00 tot 16.00 uur kunnen rechtmatige eigenaren hiervoor terecht aan de Kleverskerkseweg 53G (de gele loods achter de Voedselbank). Deze kijkmiddag is een laatste ophaalmogelijkheid voor eigenaren van verwijderde fietsen die bij de NS stalling op de Kanaalweg zijn verwijderd op 29 mei en 31 oktober 2018. Naast de geruimde fietsen is dit de laatste ophaalmogelijkheid voor de volgende voertuigen: Bromfiets merk Qingqi met ken teken BD6-07S, FX0-39k Bromfiets merk Yamaha met kenteken DT1-07F Peugeot scooter met kenteken D-8-2RF Scooter zonder kenteken merk: Kymco kleur rood Aanhanger met kenteken 93-HR- PP verwijderd op 27 juli 2018 Aanhanger met kenteken 88-TB- FD verwijderd op 2 november 2018 Aanhanger zonder kenteken verwijderd op 11 oktober 2018 aan de Herzweg. Vouwwagen zonder kenteken verwijderd op 30 september 2016 aan de Rondeel Fietsen kunnen worden opgehaald tegen betaling van €15 voor ver wijdering en opslag. Het verzoek is om dit gepast en contant te betalen. Betalen via pin is niet mogelijk. Daarnaast dient een geldig legitimatiebewijs te worden overlegd en een passende fiets- sleutel. Voor de overige vermelde voertuigen zullen de kosten van verwijdering en opslag in rekening gebracht worden. Niet opgehaalde voertuigen wor den na de kijkmiddag verkocht, vernietigd, of geschonken aan bijvoorbeeld een goed doel. Woont u op Walcheren en krijgt u door ziekte, psychische- of lichamelijke beperking hulp van één of meer mantelzorgers? Dan kunt u van 1 februari tot en met 30 april de mantelzorgwaardering aanvragen. Mantelzorgers zijn mensen uit uw netwerk, zoals familie, buren of vrienden. Ook als u in een zorginstelling woont, kunt u de waardering aanvragen. U komt in aanmerking voor de waardering als: u langer dan 3 maanden mantel zorg ontvangt uw mantelzorger(s) dit bij elkaar opgeteld meer dan 8 uur per week doen de hulpvrager op 30 april 2018 ouder is dan vier jaar. Als u zelf niet in staat bent om deze aanvraag te doen, mag iemand anders dit voor u doen. U kunt de waardering aanvragen via de website: www.mantelingwal- cheren.nl. U kunt ook bellen naar 0118-55 35 30 zodat een mede werker van Manteling het digitale formulier samen met u invult. Ook voor vragen kunt u bij Manteling terecht. Binnen vier weken na de aanvraag ontvangt u een bevestiging. Be waar deze totdat u de waardering heeft ontvangen. Geen bevestiging ontvangen? Bel dan naar Manteling. Eind juni wordt de mantelzorgwaar dering a 100 voor de gemeente Middelburg op de bankrekening van de hulpvrager gestort. Die kan dit naar eigen inzicht verdelen over zijn of haar mantelzorger(s). Donderdag 31 januari vergadert de gemeenteraad van Middel burg vanaf 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergadering bij te wonen. De vergadering stond gepland voor 24 januari, maar is vanwege het overlijden van wethouder Cees Lodder uitgesteld. Tijdens de vergadering wordt stilgestaan bij het overlijden van de wethou der. Verder staat op de agenda onder meer de gewenste Middelburgse situatie voor uitvoering in het sociaal domein vanaf 2020 en het beschik baar stellen van extra krediet voor uitbreiding en verbouw IKC+ Grevelin- genstraat en VSO Walcheren en IKC12+ Korczakstraat. De volledige agenda, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeenteraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesys- teem op middelburg.raadsinformatie.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Via het raadsinformatiesysteem kunt u de vergaderingen van de Middelburgse gemeenteraad en commissies live volgen of later naluisteren. Informatiemarkt De informatiemarkt hoger onderwijs in Middelburg van 30 januari gaat niet door. Er wordt gezocht naar een nieuwe datum. Deze en volgende week rooit de gemeente 19 populieren langs de Schroeweg/Schoutstraat en 6 populieren aan het Groenewoud. De bo men zijn 30 jaar oud en laten steeds meer takken vallen. Het werk start op 31 januari. Er komen nieuwe bomen voor terug. Langs de Schroeweg en Schoutstraat planten kinderen de nieuwe bomen op boomfeestdag. Maandag 28 januari zijn de riolerings- en bestratingswerkzaamheden in de Van Vollenhovenstraat gestart. De werkzaamheden zijn indien het weer het toelaat eind februari afgerond. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met de heer CJ. Mouthaan van de afdeling Leefomgeving, tel. (0118) 67 5 3 91. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Achte' de Houttuinen 8, Achter het Hofplein 43, Dorpsstraat 33 (Kleverskerke), Griffi oenstraat (Domburgse watergang), Klarinet- weg (P 3234), Walcherseweg 182 184 Verleende omgevingsvergunningen Buitenruststract 20 A en B, lange Delft 5, Schepenenlaan 242, Turfkoai 3 Verleende exploitatievergunning Lange Delft 99 Verkcersbesluit Gehandicaptenparkeerobafs Breedmede 31 Ontwerp-wijzigingsplan Middelburg, Noord weg 309 Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat op grond van het bepaalde in artikel 3.9a van de Wet ruim telijke ordening fret ortwerp-wijrigingsplan voor Ncordweg 309 *e M ddelburg vanaf donderdag 31 januari 2019 gedurende zes v/eken (tot 14 maart 2019] voor een ieder ter inzage ligt bij de vakbalie in het Stadskantoor acn de Karaahveg 3 te Middelburg Dacrnoast is het ontwcrpwi|zigingsplan digitaal in te zien op onze websTe www middelburg.nl onder bestemmingsplannen (pbnnen n procedure) of raadpleeg baar via de landelijke website www. ruimtelijkeplannen nl onder plancode NLIMRO.0687.BPWNOWNOORD309- ONOI Voor her onderhavige pexeel is een plan ingediend voor de verbouw van een agrarische bedrijfswoning naar een bu'ger- woning. Deze locatie heel momenteel een agrarische bestemming. In het bestem mingsplan Noordweg is de mogelijkheid opgenomen om deze bestemming te wijzigen in de bestemming "Wonen" en "Tuin". Laatstgenoemde bes'emmirg maakt hel mogelijk om het bouwplan te kunnen realiseren. Met dit wijzigingsplan word: de beslemming gewijzigd Gedurende genoemde termijn kan eer ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpwijzigings- plan kenbaar maken bij het college van burgemeester er wethouders van de ge meente Middelburg, Postbus 6CC0, 4330 LA Middelburg Voor het kenbaar maken van een mondei.nge zienswijze binnen de genoemde perioae is het noodzakelijk tijdig vooraf een afsprack te maken via telefoonnummer (0118) 67 55 70.

de Faam | 2019 | | pagina 9