Gezamenlijke oefening leger en politie De Faam WOENSDAG 30 JANUARI 2019 O" - - - - .1 WÊ Conny den Heijer BORSSELE - Als zich een dreigende situatie voordoet rond om de EPZ-kerncentrale, werken politie en Defensie samen om deze te bewaken. Om de samenwerking te bevorderen werd afgelopen donderdag een van de vijftig scenario's, die hier speciaal voor gemaakt zijn, geoefend. Defensie heeft tijdens hun dagelijks werk over het algemeen minder met publiek te maken dan de politie. Daarom werd er geoefend op het weren van en reageren op burgers tijdens het scena rio Tactische Oefening Met Troepen (TOMT) Bewakingseenheden van de politie Zeeland-West-Brabant en Oost-Brabant sommeerden een bestuurder uit te stappen en doorzochten zijn auto. Foto: Conny den Heijer Voor het eerst oefenden leger en politie gezamenlijk op het terrein van de kerncentrale in Borssele. Zo leren zij eikaars manier van werken kennen. Foto: Conny den Heijer De toegangsweg naar de kerncentrale, normaliter afgesloten met een hek, werd zwaarbeveiligd. FotoConny den Heijer Ook op de Zeedijk werd de omgeving scherp in de gaten gehouden, zelfs van boven af met een drone. Foto: Conny den Heijer Leger en politie met elkaar in overleg om eikaars 'taal1 te leren verstaan tijdens de actie. In de praktijk heeft het leger minder met publiek te maken. FotoConny den Heijer Roadblocks en een cordon van politie en leger hielden iedereen die verder niets op het terrein te maken had, op grote afstand van de ingang van de kerncentrale Foto: Conny den Heijer Bij deze aanhouding werd een 'boze burger' uit zijn auto gehaald en gefouilleerd. FotoConny den Heijer

de Faam | 2019 | | pagina 19