30/01/19 Atlas vol ideeën Wilt u werken voor de Provincie Zeeland? Alvast voor in de agenda: 23 februari Open Dag Kom ook naar de Statenvergadering ^Zeeland HAN KIEST VOOR ZEELAND. Informatierubriek van de Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt u op www.zeeland.nl/provinciaalblad Nieuwsbrief Brexit en Zeeland Uitnodiging aftrap Provinciale Statenverkiezingen met onthulling van dé Gezichten van Zeeland D ovinciewerk In aanloop naar de Provinciale Statenverkiezingen zet de Provincie Zeeland op zaterdag 23 februari 2019 van 11.00 tot 16.00 uur haar deuren open. Tijdens deze dag is een groot deel van de provinciale gebouwen in de Abdij van Middelburg toegankelijk voor bezoekers. Er is veel te zien en te beleven. Benieuwd waarvoor u straks stemt? In de sfeervolle Kloostergangen laten we zien waar de Provincie Zeeland werk van maakt. Dit jaar maakt waterschap Schel- destromen ook onderdeel uit van de Open Dag. In de Wandelkerk laten collega's van het waterschap zien wat het werk van het waterschap inhoudt voor het wegen- en wateronderhoud in Zeeland: www.scheldestromen.nl. Houd onze web site www.zceland.nl n de gaten voor meer informatie over de Open Dag. Bekijk bijvoorbeeld op de politieke informa- aanspreekt, vul de stemwijzer in om te tiemarkt welke politieke partij u het meest ontdekken welke oartij bij u past en ga in gesprek met de politieke partijen. Al tijd al eens de Commissaris van de Koning van Zeeland of een gedeputeerde willen spreken? Dat kan tijdens de Open Dag: de bestuurders staan u graag te woord. Een atlas vol met plannen voor de toe komst van Zeeland. Die kreeg gedepu teerde Carla Schönknecht woensdag 23 januari uit handen van docent Alco Nijssen van de HZ University of Applied Sciences. De studenten volgden kortgeleden een gastcollege van twee provincieambtenaren die zich bezighouden met de Zeeuwse Om gevingsvisie. In die visie, die de Provincie opstelt in samenwerking met gemeenten, bedrijfsleven en maatschappelijke orga nisaties, wordt de toekomst van Zeeland geschetst op allerlei gebieden. De eerste jaarsstudenten werden door de ambtena ren uitgedaagd in groepjes plannen voor over dertig jaar te maken. Daarbij maakten zij gebruik van de kennis die ze op hadden gedaan tijdens de eerste maanden van hun studie Watermanagement. Onder de indruk Carla Schönknecht en haar ambtenaren waren onder de indruk van de posierpre sentaties van de studenten in de Abdij in Middelburg. Zo wilde een van de groepjes een thoriumreactor in plaats van de kern centrale. Aan de overkant van het water zou dan een waterstofcentrale moeten komen, die als een soort accu zou kunnen dienen als de thoriumreactor en de wind- parken op zee te veel energie produceren. Een andere groep had een railverbinding bedacht van Rotterdam vla de Zeeland- brug. Middelburg, door naar Terneuzen en Antwerpen. Van een heel andere orde ten slotte was het plan om het moo e van Reimerswaal te iaten zien door de geschie denis van de verdronken dorpen meer in beeld te brengen. Inspirerende ideeën dus, voor een ongewisse toekomst. Op 29 maart 2019 treedt het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie. Dan is de Brexit een feit. NV Economische Impuls Zeeland, North Sea Port, Provincie Zeeland en VNO/NCW Brabant Zeeland hebben een gezamenlijke nieuwsbrief, waarin staat wat de regio doet om onderne mers te adviseren en te helpen zich voor te bereiden op de Brexit. De eerste uitgave verscheen onlangs. Lees 'm op vrww.zeeland.nl/economie/brexit. Wilt u graag werken bij de Provincie Zeeland? Regelmatig zoeken we talent. Via onze nieuwe vacature- en stagewebsite www.werkenbijprovinciezeeland.nl ziet u in één opslag welke vacatures we hebben. Op zoek naar een stageplaats? Schrijf uzelf dan in voor onze kandidatenbank. Wij bieden stageplaatsen aan voor diverse opleidingsrichtingen zoals HRM, Commu nicatie, ICT, Bedrijfskunde, MER en Deltamanagement, op MBO en HBO niveau. De Abdij in Middelburg is onze werkDlek. Het is ook een ontmoetingspunt waar we gasten uil binnen- en buitenland ontvan gen. De Middelburgse Abdij is al ruim 600 jaar het huis van het Zeeuws Provinciebe stuur. Hans is Allround Servicemeceweker b;, de Provincie: *lk ben mezelf misschien wel meer Zeeuw gaan voelen door hier te werken. Je hoort van de Zeeuwse zaken die spelen. Je ziet dat er opnames gemaakt v/orden voor televisie. Later zie je op televisie de kroonluchter terug waar je dan die morgen snel het lampje van hebt verwisseld." Ontvang passende vacatures in uw mailbox Heeft u een algemene vraag of opmerking over werken of solliciteren bij Provincie Zeeland? Stel hem dan op het algemene contactformulier via 'contact' We beant woorden uw vraag zo spoedig mogelijk. Op www.werkenbijprovinciezeeland.nl kunt u ook een e-mailservice aanmaken, zodat u passende vacatures bij de Provin cie Zeeland ontvangt. De eerstvolgende vergadering van Provinciale Staten vindt plaats op 1 februari 2019 en start om 09.30 uur. Onderwerpen die op de agenda staan, zijn onder andere de Statenvoorstellen Aanbevelingen rapport Rekenkamer Energietransitie in Zeeland' en 'Eind rapport Berenschot over toekomstige positionering van de onde^zoeksfunctie in Zeeland" De volledige agenda vindt u op onze website. Elke maand nemen de leden van Provinciale Staten tijdens de Statenvergadering besluiten over onder werpen die gaan over Zeeland. Deze vergaderingen zijn openbaar. Wij verwelkomen u graag op onze pub.ieke tribune. De Statenvergaderingen zijn óók live te volgen via Omroep Zeeland televisie en via onze website www.zeeland.nl. Zeeuwen hebben afgelopen periode andere Zeeuwen genomineerd als hét boegbeeld van de Provinciale Statenverkiezingen op 20 maart 2019. Deze boegbeelden gaan Zeeuwse inwo ners oproepen om net als zij te stemmen op een volksvertegenwoordiger van de provincie Zeeland die hel beste past bij uw belevingswe reld. U bepaalt met uw stem indirect ook hoe de samenstelling van de nieuwe Eerste Kamer eruit komt te zien. Op maandag 4 februari 2019 is het zover: U bent vanaf 11:30 uur van harte welkom op het Abdijplein in Middelburg. Dan worden alle 25 Gezichten van Zealand op een ludieke manier aan u onthuld. Misschien zit uw genomineerde er wel tussen? De geselecteerde Gezichten zijn zelf natuurlijk ook aanwazig. Zij weten na melijk ook nog niet hoe het resultaat eruitziet. Spannend! U kunt op deze dag ook gelijk met ze in gesprek gaan. Want waarom hebben zij eigenlijk deze nominatie aangenomen? Wat maakt hen nu hét Gezicht van Zeeland? Meer informatie over de Gezichten van Zee land en hun persoonlijke verhaal vindt u vanaf 4 februari op www.zeelandstemt.nL Daar least u nu al wél meer over de deelnemende politie ke partijen aan de Provinciale Statenverkiezin gen en hun verkiezingsprogramma's. COLOFON Redactie: Team Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: -'rovinoe Zeelano Fotografie: Mcchteld Jansen IHan Polman, centrale hal provinciehuis). Provincie Zeeland. Reageren cp deze uitgave van Provinciework? Neem dan contact op met team Communicatie per telefoon 01*8-63 10 SO. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum v.a de e-mail infocentrumtSHecUnd.nt of per telefoon op 0118-63 10 11. Of schrijf naar Postbus 6001,4330 LA Middelburg Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6 4331 BK Middelburg. De volgende Provmc ewerk verschijnt 13 februari 7019 gw Provincie

de Faam | 2019 | | pagina 16