Het woord aan raadslid Huib Ghijsen Nieuwjaarsreceptie druk T bezocht 1 Gezamenlijk spreekuur gemeente en politie Orionis Walcheren op afspraak Verandering eigen bijdrage voor Wmo Informatiemarkt hoger onderwijs Middelburg Baggeren in Arnemuiden en Nieuw- en Sint Joosland Raadsvergadering in stadskantoor GEMEENTE MIDDELBURG OFFICIËLE PUBLICATIES De SP heeft vier speerpunten benoemd die extra belangrijk zijn naast alle andere zaken die in de gemeenteraad spelen. De eerste is: we bannen armoede uit door betere hulpverlening. Leven in armoede heeft enorme gevolgen voor de gezondheid: slecht slapen, slecht eten, niet naar de dokter of tandarts gaan terwijl het wel moet. In september organiseerden we met de CU een bijeenkomst zodat alle raadsleden weten wat armoede en schulden met je doet. Met deze kennis kun nen we het beleid verbeteren. Tweede speerpunt is: meer betaalbare sociale huurwoningen. Veel inwoners geven aan dat ze kleiner willen wonen nu kinderen de deur uit zijn en hun gezondheid achteruit gaat maar geven aan 5 dat er nauwelijks kleine betaal bare huurwoningen zijn. Komende maanden gaan we de woonbe hoefte onderzoeken zodat we de raad kunnen overtuigen van de noodzaak. Derde speerpunt is: betaalbare, energiezuinige woningen gaan bouwen zodat mensen met een klein of midden inkomen niet dubbel geraakt worden door hoge energielasten en hoge energiebe lasting. Vierde speerpunt is: het zwembad in Arnemuiden behouden. Zwem men is gezond en een buitenbad in de buurt is laagdrempelig en bevordert de sociale cohesie. Wij moeten de voorzieningen in alle woonkernen en niet alleen in het centrum op orde houden. De moe dige inwoners die het zwembad weer willen openen verdienen onze volle steun! Huib Ghijsen Raadslid SP Gemeente Middelburg hield zaterdag zijn nieuwjaarsrecep tie in het stadhuis. In een volle burgerzaal luisterden de aanwezigen naar de nieuwjaarstoespraak van burgemees ter Harald Bergmann. Daarnaast droeg stadsdichter Anna de Bruyckere haar nieuwjaarsgedicht voor. De toespraak en het nieuwjaarsgedicht zijn te lezen op www.middelburg.nl. In januari zijn er weer twee wijkspreekuren. Inwoners kunnen vragen stellen aan de wijkagent, de buitengewoon opsporingsambtenaar (boa handhaving) of de wijkmanager van de gemeente en aan een medewerker van Woongoed. Op dinsdag 22 januari is het spreekuur voor de wijken 't Zand, Stromenwijk en Rittenburg. Het is van 09.30 uur tot 11.00 uur op het Westerscheldeplein ter hoogte van de winkels. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar het Getij aan de Oosterscheldestraat 18. Op donderdag 24 januari is het spreekuur voor de wijken Nieuw Middelburg en Veersepoort-Kla- renbeek. Het is van 10.00 uur tot 11.30 uur bij de Jumbo aan de Sir Winston Churchilllaan 49. Het doel van deze spreekuren is om samen met de inwoners de leefomgeving te verbeteren. Met ingang van dinsdag 15 ja nuari werkt Orionis Walcheren volledig op afspraak. Dit geldt voor iedereen die: Een bijstandsuitkering wil aanvra gen (ook jongeren) Bijzondere bijstand wil aan vragen en geen uitkering of vergoeding van Orionis Walche ren heeft. Ondersteuning nodig heeft in verband met schulden Zelfstandig ondernemer is, of wil worden en ondersteuning nodig heeft van Orionis Walcheren Aanmelden voor het maken van een afspraak gaat via de website van Orionis Walcheren. Hiervoor heeft u DigiD nodig. Heeft u geen DigiD? Dan kunt u deze aanvragen via V4ww.digid.nl. De afspraak is binnen twee werkdagen na uw aanmelding. Heeft u hulp nodig bij het aan vragen van een DigiD? Of bij het aanmelden voor het maken van een afspraak? Medewerkers van Orionis Walcheren helpen u graag. U kunt hiervoor ook terecht bij de Sociale Cliëntenraad Walcheren. Per 1 januari 2019 is de eigen bijdrage voor veel inwoners met een Wmo-voorziening (bijvoorbeeld huishoudelijke hulp, hulpmid delen) gewijzigd. Door een besluit van het kabinet betalen alle inwoners een vast bedrag van (maximaal) 17,50 per vier weken. De meeste inwoners met een Wmo-voorziening betaalden een eigen bijdrage voor de zorg die zij ontvangen. Alleen inwoners met een laag inkomen betaalden geen eigen bijdrage. Wat is er anders? De hoogte van de eigen bijdrage hangt niet meer af van inkomen of vermogen. Het is een vast bedrag van maximaal 17,50 per periode van vier weken geworden. Er zijn enkele uitzonderingen: Inwoners die gebruik maken van beschermd wonen en maat schappelijke opvang: zij blijven een inkomensafhankelijke eigen bijdrage betalen. Niet-AOW gerechtigde rneerper- soonshuishoudens: deze groep betaalt geen eigen bijdrage. Inwoners van de gemeente Mid delburg met een laag inkomen betalen geen eigen bijdrage, net als in 2018. De eigen bijdrage voor het Wmo- vervoer is en blijft een ritprijs die gelijk is met die van het open baar vervoer. www.hetcak.nl. Op de agenda staat onder meer de gewenste Middelburgse situatie voor uitvoering in het sociaal domein vanaf 2020 en het beschikbaar stellen van extra krediet voor uitbreiding en verbouw IKC+ Grevelingenstraat en VSO Walcheren en IKC12+ Korczakstraat. De volledige agenda, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeenteraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesys- teem op middelburg.raadsinformatie.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Via het raadsinformatiesysteem kunt u ook de vergaderingen van de Middelburgse gemeenteraad en commis sies live volgen of later naluisteren. Op woensdag 30 januari is er in het Common House Elliot aan de Lange Noordstraat 48 een Commissievergadering informatiemarkt over hoger onderwijs in Middelburg. Tijdens deze bijeenkomst geven de HZ Univer sity of Applied Sciences. UCR en Woongoed een presentatie en kunnen er vragen worden gesteld over het hoger onderwijs in Middelburg. Verder zijn er diverse informatie-stands van de studenten, HZ, UCR en Woongoed. De bijeenkomst duurt van 19.30 uur (inloop vanaf 19.15) tot 21.30 uur. De bijeenkomst is bedoeld voor gemeenteraadsleden, maar ook inwoners zijn van harte welkom om aan deze informatiemarkt deel te nemen. Wilt u zich gezien het beperkt aantal plaatsen tijdig aanmelden via griffie@middelburg.nl. Waterschap Scheldestromen voert tussen 1 januari en 15 maart bag- gerwerkzaamheden uit in Arnemuiden en Nieuw- en Sint Joosland. Deze werkzaamheden gebeuren 1 x per 8 jaar en zijn nodig om wateroverlast te voorkomen. De baggerspecie wordt op de kant verwerkt. Na het uitdrogen worden de bermen opnieuw ingezaaid. Waar verwerking niet mogelijk is, voeren vrachtauto's de specie af. Op de website van het waterschap kunt u meer informatie vinden: https://scheldestromen. nl/baggeren. Heeft u nog vragen dan kunt u contact opnemen met J. Eggebeen van gemeente Middelburg, tel (0118) 67 53 08 of per mail j.eggebeen@middelburg.nl. De gemeenteraad van Middelburg komt op 24 januari om 19.30 uur bijeen in het stadskantoor. Voor het eerst is de raadsvergade ring nu op donderdag, in plaats van maandag. U bent van harte uitgenodigd om de vergadering bij te wonen. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon 14 0118 E-mail info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter @Gem Middelburg Facebook gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: U bent zonder afspraak welkom op maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur. U kunt ook zelf een afspraak maken via middelburg.nl/afspraak 4 De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Christiaanpolderweg 4 (Arnemuiden), Johan van Reigersberg straal 11Langcviele 6, Nederstraat 23, Schepenenlaan 242, Voorstraat 19 (Nieuw-en Sin'Joosland) Verleende omgevingsvergunningen Elektraweg 13 Kennisgeving verlengde beslistermijn Rouaansekaai 43-43 E Aanvraag omgevingsvergunning beperkte milieutoets J.P. Trade Mo'e Verlenging beslistermijn omgevingsvergunning beperkte milieutoets J.P. Trade More Verkeersbesluit Gehandicaptenparkeerplaats Nieuwe Vlissingseweg Publicatie Verordening naamgeving en nummering (adressen) Middelburg 2018 Ontwerp bestemmingsplan 'Veerseweg Oost' te Middelburg Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dal op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening het ontwerp bestem mingsplan Veerseweg Oost' te Middelburg vanaf vrijdag 18 januari 2019 gedurende zes weken (tot 1 maart 2019} voor oen ieder ter inzoge ligt bij de vakbalie in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3 te Middelburg. Daarnaast is het ontwerp bestemmingsplan digitaal raadpleegbaar via de websi'e ruimteli|keplannen nl onder identificatienum mer NI.IMRO.0687.BPVPTVWOON01 Het nieuwe bestemmingsplan maakt de realisatie van 23 woningen mogelijk. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het onlwerp-wijzigings- plan kenbaar maken bij de gemeenteraad van de gemeente Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Vcor he* kenbaar maken van een mon deJinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 31.

de Faam | 2019 | | pagina 9