Nieuwjaarsreceptie Provincie Zeeland Aftrap van een bijzonder Zeeuws jaar 0müiE De Faam WOENSDAG 16 JANUARI 2019 Afgelopen vrijdag stroomde de Nieuwe kerk in Middelburg vol. ledereen was welkom om samen met Zeelands bestuur ders het nieuwe jaar in te luiden. Aan deze uitnodiging was dankbaar gehoor gegeven door honderden gasten uit alle la gen van de bevolking uit heel onze provincie. Sterker nog, zelfs van buiten Nederland waren er gasten die ons Zeeuwen het beste voor dit nieuwe jaar kwamen wensen. Nadat het officiële gedeelte, waarin de Zeeuwse Complimenten uitge deeld werden, afgesloten was met het Zeeuwse Volkslied (foto rechts), was het uitgebreid netwerken tijdens de recep tie. Een waar 'need-to-be-evenement'. In zijn nieuwjaarstoespraak benadrukte commissaris der koning Han Polman het bijzondere jaar dat ons te wachten staat, met daarin verkiezingen voor de provinciale Staten en daaruit voortvloeiend een nieuwe samenstelling van de Eerste Kamer. Ook de gevolgen van de klimaatverandering voor de Zeeuwse landbouw en het toerisme passeerden de revue. Verder legde Polman sterke nadruk op Zeeland als gezonde provincie voor jong en oud. Tijdens de receptie vormden studenten van de Arts-opleiding van het Nehalennia een levende menukaart. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat gaf een Zeeuws compliment aan sportdorpen Sint-PhilipslandOostkapelle en Clinge Uit Vlaanderen waren leden van de Koninklijke Orde van de Paardevisser, waaronder de grootmeester René Decorte (r) Dansers van de MBO Dans opleiding verzorgden het optreden Give Me Energy van choreograaf Kevin van der Kleij Gedeputeerde Harry van der Maas gaf een Zeeuws Compliment aan Marian Kreemers- De Winter en Ada Jobsen voor hun inzet voor de verkeersveiligheid in heel Zeeland. Schoolcoördinator Stan Meulblok en zijn collega-leerkracht Nicole van Rooij van Groen Kindercentrum De Meidoom uit Nisse ontvingen een Zeeuws compliment uit handen van gedeputeerde Cada Schönknecht voor hun project Groene Schoolpleinen.

de Faam | 2019 | | pagina 13